1100 vienības plašā Apple datoru kolekcija varētu aiziet nebūtībā - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

1100 vienības plašā Apple datoru kolekcija varētu aiziet nebūtībā


Ja neizdosies atrast investoru, kurš par šo kolekciju labi parūpētos, tad kāds austriešu datortehnikas meistars, visticamāk, varētu likvidēt pasaulē lielāko Macintosh kolekciju. Puse šīs kolekcijas pašlaik atrodas Prāgā esošajā Apple muzejā.

Daži no vecajiem Mac datoriem varētu izrādīties neticami vērtīgi, it īpaši modeļi no Apple agrīnā perioda. Kolekcionāri, kuri šādu priekšmetu pirkšanā ieguldījuši daudz naudas, to jau zina, taču šobrīd pasaulē lielākā kolekcija nepieder nevienam no viņiem. Šī kolekcija pieder kādam austrietim, kurš jau kopš 1980. gadiem ir Apple datoru meistars.

Rolands Borskijs (Roland Borsky) apgalvo, ka viņa darbs aizsākās samērā veiksmīgi. Viņa darbnīca bija ļoti populāra un gadu gaitā viņš savā noliktavā ir sakrājis daudz datoru. Šobrīd daļa no tiem atrodas pie viņa, kamēr daļa (472 vienības) – Prāgā esošā Apple muzeja pārraudzībā. Tā kā pirms dažiem mēnešiem Vīnē tika atvērts pirmais Apple veikals, Borskijam ar savu darbību gūt ienākumus ir kļuvis grūtāk.

Saskaņā ar Borskija teikto, neoficiālajiem partneriem veikt jauno ierīču remontu ir sarežģīti, jo iegūt oriģinālās komponentes nepavisam nav viegli, savukārt augstākās kvalitātes detaļu iegādāšanās pēcpārdošanas tirgū var aizņemt par vairākus mēnešus ilgu laiku. Šis meistars vēlas samazināt izdevumu apjomu, taču kolekcijas uzglabāšana maksā dārgi.

Borskijs pauž cerības, ka viņa kolekciju varētu glābt kāds cits, uzņemoties atbildību par tās uzglabāšanu un nomaksājot viņa 20 000 – 30 000 eiro lielo parādu. Viņa datori šobrīd Vīnē tiek izstādīti pagaidu ekspozīcijās, taču viņš tik un tā vēlas šiem priekšmetiem atrast pastāvīgu mājvietu. Ziņu aģentūra Reuters centās šajā jautājumā sazināties ar Apple, taču uzņēmums atteicās sniegt komentārus.

Avots: Reuters

Apple Inc. (AAPL)