12.9 collu iPad Pro. Vai vērts apsvērt tā iegādi? - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

12.9 collu iPad Pro. Vai vērts apsvērt tā iegādi?


19 collu iPad Pro sāku izmantot 2015. gadā. Pagāja krietns laiks, kamēr beidzot… Apple nolēma pieķerties iPad apdeitošanai un es uz tā uzreiz uzķēros. Kāpēc? Jo tā ir labākā planšete pasaulē!

Šī gada WWDC konferences aizraujošākais moments bija jaunumi par iPad Pro. Mani pilnīgi neaizķēra dārgais iMac Pros vai HomePod – tā nebūs pasaulē nedz gudrākā, nedz labākā skaņu sistēma.

Kad beidzot pienāca kārta iPad Pro un tika nosauktas visas tā jaunās īpašības, es sajutos gluži kā uz Mēness. TIEŠI TĀ! BEIDZOT! MAN TO VAJAG! Pirmo modeļu pāri saņēmu pirms dažām dienām un nekavējoties nomainīju savu veco iPad. Īstus Apple fanus var atpazīt pēc tā, ka produktus viņi pērk pilnīgi neparedzami. Jutu, ka, neskatoties ne uz ko, noteikti pāriešu uz jauno ierīci.

Dizains

No pirmā acu uzmetiena lielu izmaiņu nav. Tas nav mazāks, acīs krīt vienīgi kameras objektīvs, kas nedaudz izlien no aizmugurējā paneļa. Mazie iPad ir kļuvuši planāki šaura rāmja dēļ, bet lielākie modeļi – kā iPad Pro – izskatās tāpat kā vecie. Tas lika man nedaudz vilties, būtu priecīgāks, ja rāmis arī šim modelim būtu nedaudz plānāks. Varbūt kā iPhone 8.

Taču planšetei ir spēcīga programmatūra, kas man tomēr šķiet svarīgāk. Mani mocīja ziņkāre par jauno displeju, nespēju vien sagaidīt, kad varēšu to izmēģināt. Prezentācijas laikā Apple īpašu uzmanību pievērsa iPad Pro displeja uzlabošanai. Bija interesanti, vai tas tiešām var būt tikpat labs, kā solīts.

Displejs

Jā. Tas ir labāks, nekā biju gaidījis. Pateicoties 12Hz attēlu atjaunošanai, skrollēšana kļuvusi vēl patīkamāka. Ja vairs neesi skolēns, iespējams atceries sajūtu, kad datorspēlē Quake nomainīji 30 FPS uz 60 vai no 100 pārgāji uz 120 FPS ar jauno 3D VGA karti.

Šis ir kaut kas līdzīgs. Ne tikai Safari, bet visas aplikācija – viss iet, kā pa sviestu. Pārlūkot Instagram vai Facebook, lasīt ziņas vai iMagazin nevienā mobilajā vai datorā nevar būt ērtāk kā šeit. Pat Tinder vieglāk atrast sev pāri! Bet, kuram gan rūp iepazīšanās, ja rokās ir labākā planšete pasaulē.

Apple risinājumi fascinē. Jaunais 600 nitu displejs ir kā medus uz maizes. Pateicoties tam, vari izmantot savu iPad svaigā gaisā tikpat labi kā iekštelpās, jo ekrāns atspīd daudz mazāk. Protams, tam ir arī True Tone funkcijas, kas piemēro attēla krāsas apkārtējai videi. Rezolūcija palikusi 2732×2048 pikseļi – tā joprojām ir lieliska.

Izpildījums

A10X Fusion mikroshēma ir spēcīga. 6 kodoli liek tai strādāt tikpat labi kā iPhone 7. Trīs no tiem pilda galveno uzdevumu, kas saistīts ar patēriņa samazināšanu, bet pārējie trīs atbild par galējā patēriņa smagāko darbu, turklāt tas ir integrēts ar 4GB RAM. Salīdzinot to ar manu veco iPad, noteikti uzlabojumus. Mēs veicām testu ar mazāku iPad Pro un guvām ievērojamus rezultātus. Tā ilgspēja ir gandrīz tikpat laba kā MacBook Pro.

Vēl viena labā ziņa ir tā, ka Apple divkāršojis pamatatmiņu. 32GB vietā iPod Pros tagad ir 64GB liela atmiņa. Ja ar to nepietiek, var izvēlēties 256GB vai 512GB (es izvēlējos 64, kaut gan ar 32GB man pilnībā pietiktu).

Kamera

Var redzēt, ka tā ir kļuvusi labāka, principā aprīkojums ir tāds pats kā iPhone 7. Ir iekļauts jauns sensors, jauna optika un optiskā attēla stabilizācija. Noderēs tiem, kas uzņem fotogrāfijas ar planšetēm, bet es noteikti neesmu viens no viņiem. Manuprāt, fokusēšana ir neērta, rokās turot tā vairāk dreb. Jebkurā gadījumā kamera ir labāka, taču tā tomēr nedaudz lien ārā no aizmugurējā paneļa.

Touch ID

Šī nav svarīgākā no jaunajām fīčām, bet pieminēt to vērts. Pirkstu nospiedumu skeners ir kļuvis divas reizes ātrāks, kas atvieglo lietošanu. Šķiet, ka tas pat ir ātrāks par iPhone 7 Touh ID, bet varbūt tas ir tikai iOS 11 dēļ.

Tas ir gandrīz ideāls

Atļaušos piebilst, ka 12.9 collu iPad Pro ir ne tikai labākais iPad, bet arī labākais planšetdators, kas jebkad iznācis. No tā ir patīkami lasīt, tas arī ir piemērots darbam.

Vienīgais trūkums ir iOS 11. Jeb tā neesamība. Tagad pieejamie iOS ir tas, kas mums bija nepieciešams jau labu laiku atpakaļ. Jaunais doks, multitāskings, drag&drop, video logu minimizēšana un citas opcijas pat veciem iPad paaugstina darbspēju. iOS 11 ir tik līdzīgs MacOS, ka prasa vien dažas sekundes, lai tu jaunās funkcijas sāktu izmantot intuitīvi. Mans favorīts ir nesen lietoto aplikāciju pieejamība dokā. It kā sīkums, bet padara ikdienas darbu daudz vieglāku.

Tātad jaunais iOS 11 jaunajā iPad Pro, tā teikt, zeļ un plaukst, turklāt atšķirība ir patiešām jūtama.

Zīmulis

Apple Pencil jau pirms tam bija tīri jauks gan zīmēšanai, gan piezīmju pierakstīšanai. Tagad tas kļuvis pat vēl labāks, jo pazudusi minimālā aizture, kas pirms tam bija vērojama. Man personīgi ir mazliet dīvaini zīmēt un rakstīt uz stikla virsmas, man pietrūkst papīra pretestības, taču tie, kuri ir vairāk pieredzējuši par mani, noteikti novērtēs šo. Man nav Apple Pencil, turklāt es nemāku zīmēt. Esmu pieradis veikt piezīmes uz papīra vai datorā, tāpēc noteikti neesmu īstais cilvēks, kam vajadzētu to testēt.

Kopsavilkums

Nav šaubu, ka 12.9” iPad Pro ir Labs Guvums, tomēr tas varētu nebūt piemērots pilnīgi visiem. Mūsu birojā izcēlās nopietni strīdi par iPad piemērotību darbam. Vai mazāks izmērs ir pietiekams vai tomēr nepieciešamas 12.9 collas? Daži no mums lieto 10.5” planšetes, taču man tās šķiet kā iPad mini. Neesmu pieradis. Savukārt citiem kolēģiem šķita, ka 12.9” ir pārāk milzīgs un smags. Ja godīgi, domāju, ka viņiem ar steigu jādodas uz svaru zāli. Tas nav smagāks par 15 collu MacBook Pro, nesaprotu, kur problēma? Atšķirība starp 10.5″ (467 g) un 12.9″ (677 g) is 210 grami. Pie gala slēdziena nenonācām, bet diskusija bija interesanta. Protams, ka vienmēr būs cilvēki, kuriem pietiek ar 10 collām, un vienmēr būs tie, kurus interesē kas lielāks.

iPad Pro nav lēts un, manuprāt, to pirkt ir vērts tikai tad, ja nenēsā līdzi laptopu.

 

Apple Inc. (AAPL)