15 collu MacBook Pro 2018 – Līdz šim jaudīgākais Apple klēpjdators | TESTS - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

15 collu MacBook Pro 2018 – Līdz šim jaudīgākais Apple klēpjdators | TESTS


Man radās iespēja trīs dienas ilgi testēt līdz šim jaudīgāko Apple radīto klēpjdatoru. Testēšanas laikā es guvu aptuvenu izpratni par to, cik daudz spēj paveikt 2018. gadā ražots, viegli pārnēsājams augstākās klases klēpjdators, kā arī pētīju, cik patiesi ir šausmu stāsti par šo datoru pārkaršanu. Dāmas un kungi, sniedzu jums iespēju aplūkot 2018. gada 15 collu MacBook Pro testēšanas rezultātus.

Man nekad nav piederējis augstas klases klēpjdators. Veiktspējas ziņā man vienmēr pilnībā apmierinoši ir šķituši galddatori. 2018. gadā tirgū ir pieejams daudz tādu piezīmjdatoru, kuri veiktspējas ziņā ir līdzvērtīgi galddatoriem, tomēr visi no tiem liek pieņemt viena vai cita veida kompromisus. Tie klēpjdatori, kurus patiešām varam salīdzināt ar jaudīgiem galddatoriem, ir samērā smagnēji: parasti tie sver aptuveni 4-5 kilogramus. Turklāt, tā kā spēcīgu akumulatoru vietā mēs to iekšienē varam atrast elementus, kas nodrošina augstu veiktspēju un efektīvu dzesēšanu, tad par akumulatora darbības laiku izteikties nebūtu sevišķi daudz jēgas. Iepriekš aprakstīto īpatnību dēļ šādus datorus mugursomā pārnēsāt ikdienas lietošanai ir samērā grūti.

Jauda. Pārvietojamība. Akumulatora darbības laiks

MacBook Pro sēriju Apple izveidoja ar mērķi sniegt lietotājiem augstu veiktspēju, pārvietojamību un ilgu akumulatora darbības laiku. Jaunākais un līdz šim jaudīgākais no šīs produktu līnijas modeļiem ir 2018. gada 15 collu MacBook Pro, kurā iestrādātas pašas jaudīgākās no šobrīd tirgū pieejamajām datortehnikas detaļām. Es testēju i7 2,2 GHz modeli, kuram iepriekšējās paaudzes modeļa četru kodolu procesora vietā tagad ir 6 kodolu un 12 virkņu (threads) procesors. Šajā starta pakā iekļauta bija arī 16GB DDR4 operatīvā atmiņa un jau ierastais, taču neticami ātrais, 256GB SSD disks.

Tā kā Hordons 13 collu modeļa testa pārskatā jau stāstīja par jaunajos MacBook Pro iestrādātajiem portiem un citām šo datoru īpašībām, tad es to aprakstīšanai neveltīšu pārāk daudz laika. Tomēr, jāatzīst, ik reizi, kad šo datoru turēju savās rokās, es priecājos par to, cik skaistu produktu Apple ir izdevies radīt. Lai arī True Tone tehnoloģija šāda veida datoros ne vienmēr ir noderīga, tomēr kopumā tā ir lietotāju acīm labvēlīga. Ir patīkami zināt, ka Apple šajā datorā ir iekļāvuši šādu funkciju. Tomēr, visticamāk, tas nebūs galvenais iemesls, kādēļ cilvēki izvēlēsies par šo datoru maksāt tā augsto cenu. Jebkurā gadījumā, ļaujiet man pastāstīt par manu pieredzi šī datora veiktspējas testēšanā.

Darba nolūkos es galvenokārt lietoju video montēšanai, komponēšanai un animācijai paredzētu programmatūru, tādēļ viegli varu novērot datora stiprās un vājās vietas resursu izmantošanas ziņā. Katra programma pabeigto darbu renderēšanas procesu veic ar citu algoritmu palīdzību, turklāt arī kodeku (codecs) atšķirības iespaido procedūras veikšanas ātrumu. Visas šīs zināšanas lietotājiem būtu noderīgi ātrāk vai vēlāk apgūt, lai viņi spētu savos datoros strādāt tik ātrā tempā, cik vien iespējams.

Atklāti sakot, testēšanas laikā man radās izdevība jaunajā 15 collu MacBook Pro strādāt pie mūsu jaunā slepenā projekta. Es pārtraucu ar to darboties savā iMac datorā un pārcēlu darba failus uz jauno brīnumaino ierīci. Lai arī šajā gadījumā jauno datoru es salīdzināju ar 2014. gada jaudīgākās konfigurācijas modeli, nebija sevišķi laba ideja klēpjdatoru salīdzināt ar galddatoru. Tomēr esmu pārliecināts, ka daudzi Apple lietotāji ir pārdomājuši, kā būtu nomainīt viņu galddatorus pret datoriem, kurus viegli iespējams pārnēsāt.

Mūsu jauno projektu es montēju DaVinci Resolve programmā. Kad pabeidzu montāžu, testēšanai par godu es vienu un to pašu eksportēšanas procedūru katrā no datoriem veicu daudzas reizes vairākos dažādos veidos. Kopumā ieguvu aptuveni tik atšķirīgus rezultātus kā gaidīju. Atkarībā no tā, kādas sistēmas preferences es izmantoju, daļā gadījumu darbu ātrāk paveica jaunais 15 collu MacBook Pro, daļā – mans vecākā modeļa galddators.

Precizitātes labad palūkosimies arī uz konkrētākiem testa rezultātiem. Video laika joslā ar 1080p izšķirtspējas un 24 fps iestatījumiem es DaVinci Resolve programmā renderēju Apple ProRes 422 HQ kodekam atbilstošu video. Kādi bija rezultāti? 15 collu MacBook Pro šo uzdevumu paveica aptuveni par 5-10% ātrāk. Final Cut programmā, iestatījumiem esot tādiem pašiem kā iepriekšējā piemērā, abi datori uzdevumu paveica vienlaicīgi. Programma Adobe Premiere sagādāja vislielāko pārsteigumu. Testējot datora veiktspēju šajā programmā, es mainīju taktiku un izmantoju h.264 kodeku, par kuru dzirdēju komentārus YouTube testēšanas apskatos, kuru autori sūdzējās par termālajiem traucējumiem. Paskat nu, šajā gadījumā mans iMac dators darbu paveica 4-5 reizes ātrāk nekā pavisam jaunais, īpaši jaudīgais MacBook Pro!

Nu ja, rodas iespaids, ka YouTube testētājiem izrādījusies taisnība. Jauno datoru nevarēsim izmantot nopietnā darbā! Nē, tomēr mazliet pagaidiet. To pašu video, kuru eksportējot iepriekš iMac dators uzveica MacBook Pro, es pēcāk vēlreiz eksportēju, izmantojot h.265 kodeku. Šoreiz MacBook Pro uzvarēja, tas uzdevumu paveica 2 reizes ātrāk nekā iMac dators. Tieši šī iemesla dēļ šādus salīdzinājumus veikt ir bezjēdzīgi.

Lai efektīvāk pārbaudītu jauno MacBook Pro veiktspējas uzlabojumu, devos uz iSTYLE veikalu un tā darbiniekiem testa nolūkos lūdzu 2016. gada MacBook Pro modeli. No šī brīža darbu jaunajā modelī turpināju 8K izšķirtspējā. Atklāti sakot, noskaņa kļuva samērā nokaitēta. Lai arī etalonuzdevumu testēšanā (benchmark testing) vērojamais 40-50% uzlabojums nebija manāms visu laiku, jaunais MacBook Pro lielākajā daļā gadījumu tomēr bija ātrāks. Ar h.265 kodeku tas tika galā daudz labāk nekā tā divus gadus vecais priekštecis.

Protams, šos rezultātus ietekmē arī krātuves, kurā nonāk eksportētie video faili, darbības ātrums. Tādējādi, piemēram, ja salīdzinām 512GB modeli ar 256GB modeli, varam būt pārliecināti, ka lielākā izmēra disks ar uzdevumu tiks galā vieglāk. Es izmēģināju abus datorus salīdzināt no šāda viedokļa un 2016. gada modelis, kurš bija aprīkots ar izteikti lielāka izmēra SSD disku, pārspēja jaunākos modeļus, kuru atmiņas apjoms bija mazāks.

Kādi ir galvenie secinājumi? Protams, ja vēlaties, varat apgalvot, ka jaunais MacBook Pro ir lēnāks nekā 1996. gada Tamagotchi. Tomēr, ja lietosiet atbilstošus iestatījumus, jaunais MacBook Pro ir diezgan ātrs un jaudīgs dators, kas var pat sacensties ar galddatoru līmeņa ierīcēm.

Pārkaršana

Vienīgais temats, kuru būtu nepieciešams vēl mazliet aplūkot, ir termālo traucējumu skandāls, saistībā ar kuru interneta lietotāji izteica samērā šokētus komentārus. Es apzinos, ka daudzi e-žurnāli “dzīvo dēļ klikšķiem”, tomēr, pavisam godīgi, man jums jāsaka: nav dūmu bez uguns. Jā, 2018. gada MacBook Pro datori uzkarst tik ātri, ka to veiktspēja ir par 20-25% mazāka nekā teorētiski maksimāli iespējamā. Tieši tāpat kā pagājušajā un aizpagājušajā gadā iznākušo modeļu gadījumos.

Tādēļ mēs varētu izteikt minējumus par kļūdām inženieru darbā. Tomēr, iespējams, Apple ir apzināti izvēlējušies upurēt daļu veiktspējas attīstības, lai saglabātu iespējas datorus viegli pārnēsāt. Jaunais dators spēj uzturēt vidēji 2.2 GHz lielu taktsātrumu (clock speed). Uz iepakojuma norādītais 4.1 GHz skaitlis attiecas tikai uz brīžiem, kad tiek startētas lietotnes. Patiesībā visu kodolu taktsātrums nav zināms, turklāt Intel neatklāj, cik daudzi no visiem sešiem kodoliem var sasniegt šādu ātrumu.

Verdikts

Vai šo kompromisu pieņemt ir nepatīkami? Ja es vēlētos savu jaudīgo galddatoru aizstāt ar jauno MacBook Pro, ilgtermiņā tās nebūtu izdevīgas izmaiņas. Tomēr, ņemot vērā to, cik viegli ir šo datoru ievietot nelielā mugursomā un nēsāt to sev līdzi, tajā pat laikā neiedzīvojoties muguras sāpēs, upurēt nelielu daļu veiktspējas nemaz nešķiet tik slikti. Apple ir izdevies ieklausīties lietotāju vēlmēs, jaunajos datoros iestrādāt jaudīgākās no šobrīd pieejamajām detaļām un radīt līdz šim spēcīgāko pārnēsājamo Mac datoru. Turklāt viņi to pārdod par fiksētu cenu. Kas gan vēl mums nepieciešams?

Esmu pārliecināts, ka tiem, kuri no sava datora gaida gan veiktspēju, gan iespēju to viegli pārnēsāt, šis būs ideālais dators, pat ja tā cena ir salīdzinoši augsta. Tajā pašā laikā, šī jaudīgā ierīce ir paredzēta īpaši šaurai mērķauditorijai. To patiešām vajadzētu iegādāties tikai tiem, kuri to pratīs izmantot pilnībā un kuri ar tās palīdzību gūs ienākumus.

Citos gadījumos es ieteiktu iegādāties 13 collu modeli, tomēr jūs varat izvēlēties arī pamata modeli, jo arī tas savu darbu veic labi.

Apple Inc. (AAPL)