400 megapikseļu kamera par 48000 eiro - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

400 megapikseļu kamera par 48000 eiro


Zviedru kompānija Hasselblad, kas ražo digitālās kameras, nākusi klajā ar jaunu kameru, kura spēj uzņemt attēlus ar 400 megapikseļu izšķirtspēju. Ne tikai pati ierīce ir īpaša, arī tās cena ir visai iespaidīga. Vai šī varētu kļūt par visu laiku labāko kameru?

Protams, ne katram ir 48000 eiro vērta kamera, kas spēj uzņemt attēlus ar 400 megapikseļu lielu izšķirtspēju. Šī kompānija jau 75 gadus rada fotoaparātus. Jaunais H6D-400C MS modelis plašākai publikai būs pieejams martā.

Tā procesors var uzņemt kadrus ar 200 megapikseļu izšķirtspēju. Attēli var būt tik kvalitatīvi, jo tehnoloģijā ir multi – shot sistēma, nevis ierasti lielie sensori. Kā redzams augšējā attēlā – tie pārslēdz sensoru, lai palielinātu pikseļu blīvumu, un, lai iegūtu 400 megapikseļu attēlu, ir jāpārnes 6 dažādi attēli. Sākumā kamera uzņem četrus 100 megapikseļu attēlus, kas tiek pārvietoti ar vienu pikseli. Rezultātā ir 16 bitu 23 200 x 17 400 izšķirtspējas TIFF attēls, kas nozīmē 2,4GB izmēra failu.

Tā kā kamera uzņem 6 kadrus pēc kārtas, tā nevar nofotogrāfēt kustīgus objektus. Galvenokārt, jo tai jābūt savienotai ar datoru. Šādas kameras izmanto, lai uzņemtu ainavu kadrus un fotogrāfētu modeļus. Bilžu sensors ir diez gan liels – 6 x 9 centimetri. Citām kamerām ar maināmiem objektīviem šis izmērs ir 24 x 36 milimetri.

Lai gan Hasselblad ir pieredzējis uzņēmums, jaunākā tegnoloģija ir piemērota tikai nelielai auditorijai. Lielākā daļa profesionāļu nevar atļauties iegādāties kameru par šādu cenu. Vai patiesi Hasselblad H6D-400C ir tik inovatīva tehnoloģija, ja tikai retais var to atļauties?

Pagaidām šai kamerai vēl nav īstu konkurentu, taču jebkura telefonā esošā labas kvalitātes kamera uzskatāma par daudz lielāku inovāciju. Izdevīgākas MILC kameras arī piedāvā kvalitatīvus risinājumus. Vienalga, vai tas ir jaunākais telefons vai kompakta kamera kompakts izmērs un videi draudzīgs materiāls ir pievienotā vērtība. Un tas ļauj ikvienam būt daļai no mākslas.

Avots: Hasselblad

Apple Inc. (AAPL)