Aivs: “Jautājums ir – kurā trešdienā tas notiks?” - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Aivs: “Jautājums ir – kurā trešdienā tas notiks?”


Džonijs Aivs (Jony Ive), Apple dizaina nodaļas vecākais vadītājs (Chief Design Officer jeb CDO), ir noturējis runu, kurā viņš apsprieda savu saistību ar Apple produktiem, radošo darbu, un noslēgumā citēja Stīvu Džobsu.

2017. gada nogalē Cambridge Union Society uzrunāja Stīvenu Hokingu (Stephen Hawking) par iespēju dibināt viņa vārdā nosauktu stipendiju ar mērķi atzīmēt viņa ieguldījumus Kembridžas Universitātē, kā arī akadēmiskās vides un invalīdu tiesību attīstīšanā. 2017. gada novembrī Hokings teica stipendijas inaugurācijas uzrunu. Tā bija viena no pēdējām reizēm, kad līdz viņa nāves dienai 2018. gada martā viņš parādījās sabiedrībā.

Šī stipendija tiek piešķirta ievērojamām STEM (zinātnes, tehnoloģijas, inženierijas un matemātikas) nozaru personībām. Šī gada septembrī Čārlzs Konors (Charles Connor), Cambridge Union Society prezidents, paziņoja, ka pirmais stipendijas saņēmējs būs viens no “mūsdienu tehnoloģiju nozarē ietekmīgākajiem indivīdiem”, sers Džonatans Aivs. Apple dizaina nodaļas vecākais vadītājs teica runu, kurā viņš atskatījās uz savu karjeru un pauda daudzas interesantas idejas. Mēs jums pārtulkojām citātus, kuri mums patika vislabāk. Lai uzzinātu vairāk par viņa runu, varat ielūkoties Independent publicētajā rakstā.

Par viņa pirmo pieredzi ar Mac datoru un to, kādā veidā tā viņu aizveda līdz iespējai 1992. gadā pievienoties Apple komandai:

Man šķiet, 1988. gadā lietojot Mac datoru, es uzzināju divas lietas. Pirmkārt, es šo datoru patiešām spēju lietot. Man ļoti patika to lietot un tas kļuva par spēcīgu rīku, kurš palīdzēja man dizaina un radošajā darbā. Otrkārt – un, pēc manām domām, tā ir zināmā mērā apkaunojoša atziņa, jo es to atskārtu pēc četrus gadus ilgām dizaina studijām – es sapratu, ka tas, ko cilvēks rada, reprezentē viņa paša būtību.

Tas kalpo par autora vērtību un aizraušanos liecību un, lietojot Mac datoru, es sajutu skaidru un tiešu saistību ar cilvēkiem, kuri radīja Macintosh datoru. Atceros to kā pirmo reizi, kad mani aizkustināja acīmredzamais cilvēcīgums un rūpes, kas sniedzās pāri pamata nepieciešamībai pēc funkcionalitātes.

Par to, kāds ir “fundamentālais konflikts” starp “zinātkāri un lēmumu stingrību un koncentrēšanās spēju, kas nepieciešamas problēmu atrisināšanai”:

Atklāti sakot, es nespēju iedomāties divus vienu no otra vēl atšķirīgākus darbības un esības veidus. No vienas puses, ir nepieciešams vienmēr uzdot jautājumus, mīlēt pārsteigumus, būt zinātkāres pārņemtiem, tajā pat laikā, no otras puses, esot arī ārkārtīgi motivētiem un apveltītiem ar izcilu koncentrēšanās spēju, lai atrisinātu šķietami nepārvaramas problēmas, pat ja šo risinājumu izgudrošanas procesā nav iespējams smelties idejas no citiem līdzīgiem risinājumiem vai paraugiem. Līdz ar to, protams, šis darbs kļūst zināmā mērā ironisks un balansē uz absurda robežas.

Viņš joprojām dedzīgi vēlas strādāt radošu darbu:

Radošais process manī joprojām iedveš bijību un mani pilnībā apbur. Es mīlu tam raksturīgo neparedzamību un pārsteigumus. Šis process viscaur ir pasakaini šausminošs un tik ļoti mainīgs. Taču mani sajūsmina tas, ka pirmdien nav nekā. Nav ideju, nav sarunu, telpā valda klusums, pilnīgi noteikti vēl nav radīta neviena skice. Prototipi vēl ir tālā nākotnē. Pirmdien vēl nav nekā, taču trešdien jau ir. Nav nozīmes tam, cik nepilnīgs, cik provizorisks tas ir. Tajā brīdī par galveno jautājumu kļūst: kurā trešdienā tas notiks?

Tā vietā, lai izteiktu pats savas domas, runas noslēgumā Aivs citēja vārdus, kurus aptuveni pirms 10 gadiem teicis viņa tuvais draugs un sadarbības partneris Stīvs Džobss:

Es jums nolasīšu kādu tekstu, ko pirms aptuveni 10 gadiem teica mans tuvais draugs un sadarbības partneris, apbrīnojamais Stīvs Džobss. Man šķita, ka runu noslēgt ar viņa vārdiem manu vārdu vietā būtu patiešām atbilstoši. “Ir daudz veidu, kā personām būt. Cilvēki savu dziļo pateicību izpauž dažādos veidos. Taču viens no veidiem, kā, pēc manām domām, cilvēki pauž savu pateicību pārējai cilvēcei, ir, radot kaut ko brīnišķīgu un sniedzot to pasaulei. Šī darba augļu lietotāji nekad šos cilvēkus nesatiek, tie nekad nepaspiež tiem roku. Tie nekad nedzird šo radītāju stāstus un neizstāsta tiem savējos, tomēr kaut kādā veidā, kādas lietas radīšanā ieguldot lielas rūpes un mīlestību, kāda daļa stāsta tomēr tiek pārraidīta tālāk. Un tas ir veids, kā mēs visiem pārējiem savas sugas pārstāvjiem paužam savu dziļo pateicību.

Avots: Independent

Apple Inc. (AAPL)