Apple darbinieki gūst traumas savā birojā - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Apple darbinieki gūst traumas savā birojā


Burtiski! Cupertino biroja darbinieki pavada savas dienas Apple mītnē kā Benija Hila šova epizodē. 

Kurš gan kādreiz būtu iedomājies, ka darbs jaunā un mūsdienīgā Apple birojā nebūs kā sapnis sapnis. Kad ēka tika atklāta, visa pasaule apbrīnoja to kā skaistu mākslas darbu. Akmens pakāpieni, koka virsmas, ergonomiska vide un iespaidīgas tehnoloģijas. Neviens nebūtu iedomājies, ka ēka, kuras būvniecības izmaksas lēšamas 5 miljardu dolāru apmērā, varētu radīt kādas problēmas.

Sākās pirmās grūtības. Uzreiz pēc darbinieku iekārtošnas jaunajās telpās radās sūdzības par  pārlieku plašajām biroja telpām. Filosofija par atvērtā tipa birojiem, kas veicina darbinieku savstarpēju sadarbību bija tik neizdevusies, ka viceprezidents Džonijs Srouji (Johny Srouji) pats personīgi evakuēja darbiniekus no ēkas. Viņa vārdus interpretēja bloga Daring Fieball autors Džons Grubers (John Gruber)

“Kad Srouji tika parādīts stāva plāns, viņš vairāk vai mazāk bija ļoti saniknots, tādēļ savai komandai uzbūvēja atsevišķu ēku ārpus pilsētiņas. Manuprāt, šī ēka tika uzcelta, jo Sruoji nodomāja “Nolāpīts, mana komanda šādi nestrādās””

 

Tagad Bloomberg ziņo par citu ēkas elementu, kas rada galvassāpes. Burtiski! Ēka, galvenokārt, sastāv no daudziem speciāli veidotiem stikla paneļiem, kas ir pilnībā caurspīdīgi. Problēmas rada fakts, ka stikla sienas ir visur un darbiniekiem ir grūti orientēties. Viņi zaudē realitātes sajūtu, gluži kā Mariona Kotijāra filmā “Inception”.

“Kas ir realitāte un kas – stikls? Vai šajā vietā ir durvis? Vai es spēšu iziet no ēkas, vai šī vieta kļūs par manu kapu?”

Kamēr darbinieki, kaut kur dodoties, aizdomājas par šādiem jautājumiem, vai arī izmanto savus mobilos tālruņus, nereti notiek sadursmes ar kādu no stikla sienām, kas var beigties ar nopietnām traumām.  Situācija saasinājās, kad vairāki drosmīgie darbinieki vēlējās novērst neskaitāmās sadursmes un, nedomājot par to, ka Džonijs Īvs (Jony Ive) varētu piedzīvot sirdstrieku,  sāka izvietot uzlīmes uz stikla paneļiem.

Animated GIF - Find & Share on GIPHY

Lieki piebilst, ka uzņēmuma, kura moto ir ” Dizains pāri visam”, galvenajā mītnē šīs uzlīmes acumirklī tika novāktas. Atliek samierināties ar sāpēm un ciešanām. Ja uz Zemes ir elle, tad tā noteikti ir šajā stikla “bumbā”, kas smaržo pēc tītara cepeša ar Indijas riekstiem.

 

Informācijas avots: Bloomberg

Apple Inc. (AAPL)