Apple Eiropā noslēdzis 600 miljonus dolāru vērtu uzņēmuma pārpirkšanas darījumu - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Apple Eiropā noslēdzis 600 miljonus dolāru vērtu uzņēmuma pārpirkšanas darījumu


Turklāt Apple ir arī parakstījuši darba līgumus ar 300 inženieriem, kuri ir šī paša nozīmīgā piegādātāja darbinieki.

Pašiem savu mikroshēmu ražošana ir būtiska Apple nākotnes stratēģijas daļa. Tādējādi viņi varētu ražot ātrāk un efektīvāk strādājošas mikroshēmas, kas viņu datortehnikai palīdzētu izcelties citu tirgus dalībnieku piedāvājumu vidū. Padomāsim tikai par pirmo 7nm A12 Bionic mikroshēmu, kas pārspējusi visu konkurentu ražojumus.

Tagad Apple ir spēruši līdz šim lielāko soli izaugsmes virzienā: slēdzot 600 miljonus dolāru vērtu darījumu, viņi pārpirkuši daļu uzņēmuma Dialog Semiconductor. Pašlaik noslēgtais darījums izmaksājis “tikai” 300 miljonus dolāru, taču viņi ir plānojuši arī veikt 300 miljonus dolāru vērtu pirmpirkumu. Tas nozīmē, ka šis darījums ir viens no līdz šim nopietnākajiem Tima Kuka komandas veiktajiem ieguldījumiem.

Būtiski ir tas, ka šajā gadījumā tiek veikts tā saucamais “acquihiring” (uzņēmuma pārpirkšana galvenokārt tā darbinieku prasmju un kompetences dēļ). Viens no galvenajiem šī darījuma aspektiem ir tas, ka Apple pieņem darbā 300 no Dialog darbiniekiem. Tā ir pilnas inženieru darba grupas iegāde. Šis skaitlis atbilst 16 procentiem Dialog kopējā darbaspēka apjoma.

Kupertino iemītniekiem sadarbība ar šo Eiropā bāzēto mikroshēmu ražotāju nav nekas jauns. Abi uzņēmumi jau labu laiku ir kopīgi strādājuši pie mikroshēmu izveides. Tiek apgalvots, ka Apple iegādātā inženieru grupa darbojas Itālijā, Apvienotajā Karalistē, Šveicē un Vācijā. Daļā gadījumu viņi tikai nomainīs uz uzņēmumu ēku sienām attēlotos logotipus, kamēr pārējos gadījumos Dialog darbinieki pievienosies Apple komandai.

Mēs varētu apgalvot, ka šāda veida darījumiem nav tiešas saistības ar lietotājiem. Taču tas nav tiesa, jo šīs izmaiņas varētu paātrināt mikroshēmu izstrādes procesu, tajā pat laikā ļaujot produktu piegādei norisināties gludāk.

Avots: The Verge

Apple Inc. (AAPL)