Apple kritiens no triljona dolāru virsotnes - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Apple kritiens no triljona dolāru virsotnes


Pirms trim nedēļām viņi atradās pasaules virsotnē, esot uzņēmums ar lielāko tirgus vērtību. Tagad pat Microsoft viņus ir pārspējis.

Vasaras beigās mēs ziņojām, ka Apple ir pārsnieguši ilgi gaidīto triljona dolāru barjeru. Viņi kļuva (gandrīz) par pirmo uzņēmumu ar 100 miljardu dolāru tirgus kapitalizāciju. Saule, jautrība un smaidīgi investori.

Kopš tā brīža novērojams kritiens. Panika sākās nedaudz pēc jaunākā ceturkšņa finanšu ziņojuma. Lai gan bija novērojami lieli pārdošanas apjomi un milzīgi sasniegumi, Apple teica, ka vairs nav gatavi dalīties ar precīziem pārdošanas apjoma skaitļiem. Apple akciju vērtība sāka krist, investori atkāpās. Šis ziņojums nenozīmē, ka ar iPhone pārdošanu ir novērojamas kādas problēmas. Nabaga Tims Kuks varētu argumentēt ar fiksētajiem skaitļiem, bet tas nepalīdzētu akciju vērtībai.

Viena triljona rekordam būtu nepieciešama 207,05 dolāru AAPL vērtība. Labajos laikos tā bija aptuveni 232 dolāru. Tagad Apple akcijas vērtība ir ap 174,62 dolāriem. Starpība ir tik krasa, ka pat Microsoft tirgus vērtība pārsniegusi Apple rādītājus. Saskaņā ar Bloomberg tas ir uzņēmuma lielākais novērotais kritums 8 gadu laikā.

Ko tas nozīmē mums, lietotājiem? Būtībā neko, tāpat kā arī 1 miljards dolāru mūsu pasaulē neko nemainīja – ja vien neesat investors – tomēr, tas parāda, cik jūtīgs un trausls var būt triljona dolāru vērta uzņēmuma statuss.

Tādēļ, ja jūs piedzīvojāt sliktu dienu, tikai padomājiet par Timu Kuku, kas piecēlās, uzzinot, ka uzņēmums tagad ir vērts simtiem tūkstošu dolāru mazāk…

Avots: MacRumors

Apple Inc. (AAPL)