Apple lēnām pārtrauc pirmā Retina MacBook Pro modeļa atbalstu - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Apple lēnām pārtrauc pirmā Retina MacBook Pro modeļa atbalstu


Aptuveni pirms 6 gadiem, 2012. gada 11. jūnijā, WWDC konferences laikā Apple mūs iepazīstināja ar pirmo Retina MacBook Pro datoru. Neticami plānais dators visus patīkami pārsteidza un visi konferencē klātesošie noteikti vēlējās to iegādāties.

Šis modelis bija populārs lietotāju, tostarp dažu slavenu izstrādātāju, vidū. Piemēram, Tumblr galvenais tehnoloģiju speciālists Marko Arments (Marco Arment) to nosauca par “labāko jebkad izstrādāto klēpjdatoru”. Šodien tā funkcionalitāte un iespēja to viegli pārnēsāt vairs nešķiet nekas sevišķs, tomēr tā radīšanas laikā šīs īpašības padarīja šo datoru par īpaši konkurētspējīgu tirgū.

“Šī ierīce tika laista tirgū 2012. gadā, mazāk nekā gadu pēc Stīva Džobsa nāves. Es to uzskatu par augstāko punktu Džobsa redzējumā par Mac datoru nākotni,” pagājušogad savā blogā publicētā ierakstā apgalvojis Arments.

Salīdzinot ar tā priekštečiem, 2012. gadā tirgū laistajam modelim bija daudz priekšrocību. Tas bija plānāks, nemaz nerunājot par to, ka tas bija pirmais MacBook Pro modelis ar Retina displeju. Tajā pat laikā, salīdzinot ar jaunākiem modeļiem, šajā datorā iztrūkst daļa šobrīd jau ierastu savienojamības iespēju: pāris Thunderbolt un USB-A ligzdu, HDMI porta un SD kartes lasītāja. Šodien grūti iedomāties, ka reiz modernākajā datora modelī šo visu iespēju nebija.

Diemžēl mums nāksies apbēdināt tos, kuri īpaši iecienījuši tieši Retina MacBook Pro. No šī brīža Apple sešus gadus veco modeli oficiāli uzskata par novecojušu. Šis dators piedzīvos kaut ko līdzīgu aiziešanai pensijā, tikai neviens tam pensiju nemaksās. Jūs jau ziniet, dzīve ne vienmēr ir taisnīga.

Precīzāk sakot, Apple un Apple autorizētajiem pakalpojumu sniedzējiem (Apple Authorized Service Providers) vairs nebūs pienākuma šī datora modeļa īpašniekiem sniegt datortehnikas servisa pakalpojumus un nodrošināt tā remontam nepieciešamās rezerves daļas. Protams, kā vienmēr, ir daži izņēmumi: jaunā kārtība neattieksies, piemēram, uz Apple servisiem Kalifornijā un Turcijā. Apple atbalsta komanda bez apstājas turpinās atbildēt uz jautājumiem, kas saistīti ar macOS sistēmu, un sniegs lietotājiem palīdzību jebkurā gadījumā.

Protams, mēs zinām, ka Apple vienmēr atjaunina savu produktu līniju un pa vienam no piedāvājuma izņem novecojušos modeļus, tomēr ir grūti pieņemt, ka laika ietekmei ir bijis pakļauts arī mūsu tik ļoti iemīļotais Retina MacBook Pro… Kurš būs nākamais upuris?

Avots: MacRumors

Apple Inc. (AAPL)