Apple nākamais solis varētu būt videi draudzīgāka iepakojuma izveide - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Apple nākamais solis varētu būt videi draudzīgāka iepakojuma izveide


Šonedēļ uzņēmums Apple sasniedza stāvokli, kurā visu uzņēmuma vienību darbībai nepieciešamo elektroenerģiju viņi sagādā, izmantojot atjaunojamos resursus. Taču ir vēl kāda darbības joma, kurā Apple varētu kļūt videi labvēlīgāki – iepakojums…

Pēdējo gadu laikā Apple darījuši pasaulei zināmu to, cik lielu nozīmi viņi piešķir vidi saudzējošam darbības modelim. Kā uzzinājām vakardien, uzņēmuma darbības tīkls visā pasaulē, milzīgo Apple Park teritoriju ieskaitot, šobrīd tiek apgādāts ar pilnīgi atjaunojamu enerģiju.

Taču videi saudzīga rīcība nenozīmē vien daudzu atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanu. Viņi dara visu, lai arvien samazinātu savu ekoloģisko ietekmi. Ražošanas gaitā uzņēmums cenšas padziļināt cilvēku izpratni par šo tēmu un viņi arī ir ieguvuši cienījamo titulu “Videi draudzīgākais tehnoloģiju uzņēmums” (“Most Environmentally Friendly Tech Company”).

Lisa Džeksone (Lisa Jackson), uzņēmuma Apple Vides, politikas un sociālo iniciatīvu nodaļas viceprezidente, pagājušogad sniegtā intervijā paziņojusi, ka uzņēmums plāno visas ierīces ražot pēc noslēgta cikla principa. Tas ir lieliski. Vairākas komponentes jau tagad tiek ražotas šādā veidā, taču vesela iPhone tālruņa izveidošana, līdz pat pēdējai skrūvītei, no otrreiz pārstrādātiem materiāliem būtu pašā augstākajā līmenī videi draudzīgs risinājums.

Un kā būs ar iepakojumu? iPhone, Mac datoru un būtībā arī visu pārējo Apple ierīču iepakojumi ir ikoniski un viņu raksturīgā maksimālistiskā pieeja radās jau Stīva Džobsa darbības ērā.

Iespējams, pats Džonijs Aivs (Jony Ive) ieguldījis daudzas darba stundas Apple iepakojumu izstrādē, padarot to dizainu tādu, kāds tas ir šobrīd. Vai viņam tas labi izdevies? Uzskatīsim, ka atbildi uz šo jautājumu saņemam, vērojot gandrīz rituālam līdzīgo jaunu produktu izpakošanas gaitu.

Taču jāņem vērā ne vien iepakojuma satriecošo dizainu, bet arī citus aspektus, piemēram, tā saudzīgumu pret vidi. Pēdējo gadu laikā uzņēmuma darbā veikti vairāki soļi ar mērķi samazināt plastmasas lietojumu Apple ražoto dārgumu kastēs. Piemēram, iPhone iepakojumā izmantotā tālruni turošā plātnīte izgatavota no bambusa un cukurniedru šķiedrām, pēdējās no kurām ir cukurniedru apstrādes blakusprodukts. Šie abi materiāli citā kontekstā tiek uzskatīti par atkritumiem.

Arī papīrs, no kā tiek ražotas kastes, izgatavots no otrreiz pārstrādātiem materiāliem.

Kad vien tas iespējams, mēs […] izmantojam pārstrādātu papīru. Faktiski 2016. fiskālajā gadā vairāk nekā 60% mūsu iepakojumos izmantotā papīra bija ražots no pārstrādātas koksnes šķiedras.

Apple apgalvo, ka gandrīz visi pārējie 40% tiek “iegūti no uzticamiem, atbildīgiem avotiem”.

Papildus otrreizējai pārstrādei, cits nozīmīgs jautājums ir arī ražošanas gaitā, tostarp iepakojuma izgatavošanā, patērēto materiālu daudzuma samazināšana. Nav pārsteigums, ka uzņēmums izlēma ražot mazāka izmēra kastes, tādējādi samazinot arī patērēto materiālu apjomu. Tagad 21.5 collu iMac datora iepakojumam tiek izlietots par 53% mazāk materiālu nekā bija nepieciešams iepriekšējās versijas 15 collu iMac iepakošanai. Kopumā jaunais iepakojums arī sver par 35% mazāk.

Protams, vidi saudzējošai pieejai nevajadzētu atstāt negatīvu ietekmi uz produktu dizainu. Mēs visi zinām to sajūtu, kāda rodas, noplēšot aizsargplēvi no pilnīgi jauna iPhone ekrāna vai atplēšot jauna MacBook iepakojumu.

Ko jūs par to domājat? Vai jauna veida iepakojumu izstrāde varētu būt nākamais solis?

Apple Inc. (AAPL)