Apple Pay tagad ir pieejams... Kazahstānā! - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Apple Pay tagad ir pieejams… Kazahstānā!


Sākot no šodienas, Beļģijas un Kazahstānas iedzīvotāji var izbaudīt Apple slēgtās maksājumu sistēmas sniegtās priekšrocības. Mūsu reģions viņu kartē joprojām ir redzams kā tukša vieta.

Kā jau bija gaidāms, pateicoties sadarbībai ar BNP Paribas Fortis, beļģu iPhone un Apple Watch lietotāji var baudīt Apple bezkontakta maksājumu sistēmu. Citu starpā šo pakalpojumu izmantot varēs Fintro un Hello Bank klienti.

Taču uzzināt par otru valsti, kuras iedzīvotājiem no šodienas kļuva pieejams Apple Pay pakalpojums, mums bija mazliet sāpīgāk… Padzirdējis, cik daudz banku Kazahstānā saviem klientiem nodrošinās Apple Pay pakalpojumu, mūsu kolēģis Hordons teju vai prātu zaudēja. Šo banku skaitā ir Eurasian Bank, Halyk Bank, ForteBank, Sberbank, Bank CenterCredit un ATFBank. Mēs bijām pārsteigti uzzināt, ka 65% no Kazahstānā izmantotajiem karšu termināļiem jau tagad atbalsta bezkontakta maksājumus. Mūsu sarakstē dažādu nesakarīgu rakstzīmju plūsmas vidū Hordons iestarpināja dažus tādus vārdus kā, piemēram, “kazas” un “aitu gani”…

Tas nozīmē, ka pakalpojums Apple Pay, kurš tika ieviests 2014. gadā, tagad ir pieejams Apvienotajā Karalistē, Kanādā, Austrālijā, Ķīnā, Singapūrā, Šveicē, Francijā, Japānā, Spānijā, Itālijā, Zviedrijā, Somijā, Dānijā, Krievijā, Jaunzēlandē, Brazīlijā, Polijā, Īrijā, Ukrainā, Beļģijā un Kazahstānā. Šo pakalpojumu ieviest nākamās gatavojas Vācija un Saūda Arābija.

Mēs skumstam par to, ka mūsu reģions viņu kartē joprojām ir tukšs un neviena no valstīm, kurās atrodas iSTYLE veikali, nav iekļuvusi šajā sarakstā. Mēs nezinām, kad tas varētu tikt ieviests kaut vienā no finansiāli salīdzinoši attīstītākajām valstīm, piemēram, Čehijā, tomēr arī tas jau būtu solis tuvāk mums. Taču, šķiet, Apple par ļoti būtisku uzskata valsts iedzīvotāju skaitu un IKP uz vienu iedzīvotāju, kā arī vietējo banku stāvokli.

Alternatīvi, mēs ļoti priecātos par iespēju Apple Pay izmantot ar mūsu iecienītākā e-maciņa, Revolut, starpniecību. Revolut apgalvo, ka viņi šo pakalpojumu ieviesīs jau drīz un Apple Pay logo viņu mājaslapā jau kādu laiku ir izcelts līdztekus tam blakus redzamajiem vārdiem “drīzumā gaidāms”.

Mēs Apple Pay ieviešanu plānojam nosvinēt, par savām alus glāzēm samaksājot ar savu iPhone tālruņu palīdzību. Kā jūs šo iespēju izmantotu pirmo reizi?

Avots: MacRumors

Apple Inc. (AAPL)