Apple Watch kompānijai varētu nest lielāku peļņu nekā iPhone - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Apple Watch kompānijai varētu nest lielāku peļņu nekā iPhone


Tomēr, lai tas notiktu, Apple Watch jākļūst par pilnvērtīgu medicīnas ierīci. Par laimi, daudzi jaunākie uzlabojumi arī ved mūsu viedo pulksteni uz šādu mērķi, un tam ceļā stāv arvien mazāk šķēršļu. Citiem vārdiem sakot, Apple Watch ir ļoti daudzsološa nākotne.

Kad šis pulkstenis tika laists apgrozībā, īsti nebija skaidrs, kādu lomu cilvēku ikdienā tas ieņems. Atbilde bija kaut kur pa vidu, starp luksusa aksesuāru, Apple ekosistēmas sastāvdaļu un precīzu un tehniski attīstītu fitnesa ierīci – vismaz lielākā daļa cilvēku nonāca pie šāda secinājuma.

Tajā pašā laikā pulkstenī vienmēr bijis apslēpts potenciāls kļūt par medicīnas ierīci, pateicoties sirdsdarbības sensoram. Ja labi padomā, tieši tam arī tika radīts Apple Watch: lai kļūtu par pastāvīgi kontrolējošu un finansiāli pieejamu medicīnas centru, ja tajā ir visa nepieciešamā tehnoloģija. Jebkurā brīdī zināt par cukura līmeni asinīs, asinsspiedienu un pulsu – tas būtu ļoti noderīgi ārstam, kurš mēģina uzstādīt diagnozi vai ārstēt kādu slimību.

Kaut arī soļu skaitītājs, pulsa kontrolēšana un citas funkcijas, kas mudina uz aktīvu dzīvesveidu, un pat aplikācija Breath netieši strādā tavas veselības labā, acīmredzami ir iespējami uzlabojumi un attīstība. Par šo tika runāts jau tad, kad Apple Watch tikko parādījās tirgū. Mēs zinām, ka tehnoloģija, kas kontrolē pulsu, ir ārkārtīgi precīza, un tā pat varētu noteikt skābekļa līmeni asinīs. Ir bijuši patenti asinsspiediena aprocēm, cukura līmeņa asinīs noteikšanai bez adatas un tā tālāk.

Tomēr uz doto brīdi potenciāls vēl nav līdz galam apgūts. Protams, cilvēki pie tā strādā un arī rada inovācijas, taču lielākā daļa sabiedrības to neredz un par to neko nezina. Tomēr pēdējo mēnešu laikā ir bijis daudz ziņu, kas liecina, ka tehnoloģija strauji attīstās šajā virzienā.

Sāksim ar sirdsdarbību kontrolējošajām funkcijām, kuras iebūvētas pēdējā OS 4 pulkstenī. Jaunākie Apple Watch modeļi brīdina, kad pulss nepamatoti paaugstinās; tas palīdz kontrolēt ikdienas pulsu un to, cik ātri sirdsdarbība normalizējas pēc treniņa. Tas var sniegt noderīgu ieskatu par sirds un asinsvadu sistēmas stāvokli.

Kas vēl labāk varētu attaisnot šīs funkcijas, ja ne fakts, ka ierīču iegūtā informācija ir pietiekami precīza, lai glābtu dzīvību? 28 gadus vecais Bruklinas iedzīvotājs Džeimss Grīns izdzīvoja pateicoties tam, ka savā Apple Watch pamanīja arvien satraucošākas pulsa izmaiņas. Ārsta apmeklējuma laikā izrādījās, ka pacientam atklāts artēriju aizsprostojums plaušās agrīnā stadijā.

“Nekad nebiju domājis, ka mazs, stulbs aproces dators, kuru iegādājos pirms 2 gadiem, varētu amn izglābt dzīvību. Redzēju, ka sirdsdarbība paaugstinās, un tas izrādījās artērijas aizsprostojums plaušās,” raksta Džeimss Grīns.

Šis ir tikai sākums. Vēl viens svarīgs faktors ir ASV Pārtikas un zāļu administrācijas ieviestais tā sauktais Digitālais veselības inovāciju plāns. Pamatojoties uz sākotnējo programmu, deviņām kompānijām, tai skaitā Apple, būs vieglāk tikt cauri striktajiem autorizācijas posmiem. Līdz šim tas bija lielākais šķērslis Apple Watch ceļā uz kļūšanu par medicīnas ierīci.

Iespējams tieši saistībā ar to apgrozībā nonācis pirmais Apple Watch medicīniskais aksesuārs – aproce, kurai ir funkcijas, kuras iepriekš bija pieejamas tikai slimnīcā. Ierīce ar nosaukumu KardiaBand spēj sniegt precīzu elektrokardiogrammas informāciju. Ar to savienotā Kardia aplikācija salīdzina iegūto informāciju ar simtiem veselu un slimu cilvēku rādījumiem, analizē tos, un precīzi spēj noteikt sirdsdarbības traucējumus un artēriju fibrilāciju, un to visu ir apstiprinājusi Pārtikas un zāļu administrācija.

Drīz var pienākt tas brīdis, kad Apple Watch ir medicīnas ierīce tikpat lielā mērā kā tas ir fitnesa pulkstenis. Šis ir patiešām daudzsološi, jo katrs taču gribētu būt lietas kursā par savu vispārējo veselības stāvokli. Attīstīt tirgu ar šādām ierīcēm tam ir lieliska iespēja.

Iespējamais iemesls, kāpēc Apple apņēmīgi izvēlējies šo ceļu, ārpus visa cita varētu būt izteikti lielās izaugsmes iespējas. Lai arī iPhone ir ļoti ejošs produkts un kompānijai nes milzīgu peļņu, drīz tirgus varētu sasniegt savu kapacitāti un tālāka attīstība būtu ierobežota. Tas notika arī ar lielajiem datoriem un planšetēm, kaut arī Apple spēja nedaudz atgriezt popularitāti planšetēm ar iOS 11 un veiksmīgi uzlabotām detaļām.

Medicīniski precīzais Apple Watch varētu būt lielisks risinājums, ja sarūk citi peļņas avoti. Medicīnas tirgus apjoms 2016. gadā bija apmēram 3,300 miljardi dolāru (2,800 miljardi eiro) Amerikas Savienotajās Valstīs vien. Tāpēc loģiski, ja Apple varētu kontrolēt kaut nelielu šī tirgus daļu, tā jau būtu milzīga peļņa, it īpaši ja domājam globālā līmenī.

Apple Inc. (AAPL)