Atjaunota klasiskā vērtība – testējam B&O PLAY Beolit 17 - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Atjaunota klasiskā vērtība – testējam B&O PLAY Beolit 17


Šķiet, teju katru dienu tirgū parādās kāda jauna B&O PLAY ierīce un mēs, visticamāk, nevienu nepārsteigsim, atklājot, ka plānojam testēt H8i un H9i austiņas. Turklāt, mums radās iespēja izmēģināt arī vienu no lielākā izmēra skaļruņiem – Beolit 17. Šajā rakstā izklāstām mūsu domas par to!

Kad padzirdējām par Beolit 17 parādīšanos, bijām diezgan pārsteigti, jo, kā šķita, vēl pavisam nesen iznāca skaļrunis Beolit 15. Tomēr, pārbaudot produkta informāciju, atskārtām, ka no tā laika ir pagājuši jau aptuveni trīs gadi, un B&O PLAY nerīkojas līdzīgi kā mātesuzņēmums Bang & Olufsen, kurš desmitiem gadu ražo viena un tā paša dizaina produktus.

Tā kā esam pieminējuši Bang & Olufsen, būtu vērts pastāstīt par sērijas Beolit izcelsmi. Beolit 12, kurš, protams, tika radīts 2012. gadā, nebija pirmais šādā vārdā sauktais prestižā dāņu zīmola ražojums: pats pirmais bija Beolit 39, skaists, no vinila izgatavots uz galda novietojams radioaparāts, kas tirgū parādījies 1938. gadā. Turpmāko desmitgažu laikā pirmajam Beolit sekoja vairāki jauni pārnēsājamo radioaparātu modeļi; vēlāk šīs sērija, kuras produktu ražošana tika pārtraukta astoņdesmitajos gados, tika atjaunota, tās nosaukumu piešķirot pārnēsājamām bezvadu skaņas sistēmām.

Apdare

Tā kā ierīces vizuālais tēls, salīdzinot ar oriģinālo Beolit 12, vienu no pirmajiem produktiem, ko rotā B&O PLAY logotips, nav sevišķi mainījies, mēs varētu uzskatīt, ka tās dizaineriem ir izdevies radīt mūžīgi aktuālu, klasisku dizaina vērtību. Visticamāk, dizainere Sesīlija Mensa (Cecilie Manz) izlēma, ka vislabāk būtu strādāt atpazīstamajā, jau pārbaudītajā stilā, tādēļ Beolit 17 pārlieku krasi neatšķiras no tā priekštečiem. Iespējams, daļai lietotāju sirdij tuvāks šķistu tieši pirmās paaudzes dizains, taču arī jaunais Beoplay produkts ir izdevies skaists.

Šobrīd Beolit 17 pieejams divās dažādās krāsu gammās – gaišākos (“natural” jeb “dabīgos”) un tumšākos (“stone grey” jeb “akmens pelēkos”) toņos. Testēšanas nolūkos pie mums bija nonākusi tumši krāsotā skanda un tā izskatījās patiešām stilīgi. Īsumā aprakstīsim ierīces apdarē izmantotos materiālus: tās pārklājuma režģis izgatavots no alumīnija, rokturis – no ļoti kvalitatīvas šagrēnādas. Pateicoties tā asimetriskajam novietojumam, ierīce pārnēsājot nepārtraukti neļogās.

Ierīce ir 23 x 18.9 x 13.9 centimetrus liela un 2.7 kilogramus smaga. Būtībā, izmēra un svara ziņā tā ir tāda pati kā tās iepriekšējā versija, pat ja mēs varētu apzvērēt, ka skanda Beolit 17 šķita mazliet vieglāka. Ierīces aizmugurē vairs nav kabeļu nodalījuma. To, kā tas iespējams, mēs izskaidrosim raksta turpinājumā. Mēs vēlētos uzzināt, kādēļ viņi neizvēlējās izgatavot visu režģi no vienlaidus alumīnija gabala – tas būtu bijis stilīgi.

Skaļruņa vadības pogas atrodas ierīces augšpusē, iestrādātas gumijai līdzīgajā pārklājumā. Tur ir pieejamas ieslēgšanas / izslēgšanas, skaļuma regulēšanas, Bluetooth savienošanas pogas, kā arī šajā skandas versijā no jauna iestrādāta piektā poga. Tās nosaukums ir “Connect” un tā sniedz pieeju iespējām, kuras B&O PLAY dēvē par “inteliģentajām funkcijām”. Tā ir poga, kurai iespējams piešķirt jebkuru no Beoplay lietotnē pieejamajām funkcijām: piemēram, vienu reizi nospiežot pogu, iespējams aktivizēt Siri, vai arī sākt iepriekš sagatavotas dziesmu kolekcijas atskaņošanu.

Piešķirt šai pogai jūsu izvēlēto funkciju jūs varat Beoplay lietotnē. Būtībā, tā strādā līdzīgi kā austiņām pievienots tālvadības bloks, ar kā palīdzību varat sākt vai pārtraukt atskaņošanu vai pārslēgt dziesmas. Ja pogai pieslēgsiet modinātāja funkciju, vasēsiet savu Beolit 17 izmantot kā modinātājpulksteni: piespiežot ieprogrammēto pogu, varēsiet apturēt vai atlikt signālu. Diemžēl kā modinātāja signālu iespējams iestatīt vien pēdējo iepriekš atskaņoto dziesmu vai vienu no diviem ierīcē jau esošajiem signāliem. Trešā pieejamā funkcija ieslēdz vai izslēdz ToneTouch efektu un ceturtā – sniedz iespēju turpināt atskaņot to mūziku, ko pēdējo klausījāties savā tālrunī. Ja savā Beolit 17 nevēlaties izmantot tik ekstravagantas funkcijas, protams, jūs varat tās visas arī izslēgt.

Tehniskā uzbūve

B&O PLAY jau līdz ar Beolit 15 versiju pārtrauca izmantot AirPlay tehnoloģiju. Šis lēmums attiecas arī uz šo ierīci: skaļrunim pieslēgties iespējams ar Bluetooth savienojuma palīdzību. Būsim atklāti, pārvietojamības ziņā šāds risinājums ir mazliet praktiskāks un ērtāks. Standartu ziņā tas nozīmē iespēju ierīces savienot pāros Bluetooth 4.2 tīklā, taču, ja jums labāk tīk tradicionāli risinājumi, varat izmantot arī labi pārbaudīto 3.5 mm audio kabeļa ligzdu.

Uzskaitām detaļas, kas rada šīs ierīces skanējumu: 14 cm platjoslas skaļrunis, divi 10 cm pasīvie basa radiatori, kā arī trīs 4 cm pīkstuļi jeb augstfrekvenču skaļruņi, kā izkārtojums nodrošina nemainīgu skaņas kvalitāti, neatkarīgi no tā, kurā skaļruņa pusē jūs atrodaties. Paši B&O PLAY to sauc par “True360 omnidirectional sound” jeb 360 grādu leņķī izkliedēto skanējumu.

Gluži kā pienākas, pārnēsājamajā skaļrunī ir iestrādāts akumulators. Uzņēmums gan par tā kapacitāti pircējiem atklāti nestāsta, taču viņi sola, ka pēc pilnas akumulatora uzlādes ierīce mūziku atskaņos 24 stundas. Pamatojoties uz iepriekšēju pieredzi, varam minēt, ka tas tā notiks vienīgi, klausoties mūziku skaļumā, kas zemāks par vidējo iespējamo. Ja mūziku atskaņosiet skaļi, ierīce izlādēsies ātrāk.

Ierīci uzlādēt iespējams caur USB-C portu. Tieši šajā brīdī arī varam pamanīt Beolit 17 kabeļu nodalījuma iztrūkumu. Kabeļa un iebūvētā lādētāja vietā jums ir pieejams ar atbilstošu kabeli savienots ārējs 45w USB-C adapteris. Lai arī Beolit 17 izmantotā uzlādes metode nav pārāk plaši izplatīta, tā ir viena no parastajām standarta metodēm. Ja jums pieder MacBook Pro, šī metode izrādīsies jums ļoti ērta, jo ar kabeli varēsiet gan uzlādēt skaļruni, gan arī tiešā veidā to pievienot klēpjdatoram. USB-C strādā divos virzienos, tādēļ jūs varat Beolit izmantot kā ārējo klēpjdatora akumulatoru, tomēr tas būs iespējams vienīgi, ja jūsu ierīcei ir pieejams šāds savienojums, vai arī ja jums ir atbilstošais adapteris.

Turklāt, ja MacBook Pro nav pieslēgts elektrībai, Beolit skaļrunis var sākt tā uzlādi. Tiesa, tajā nebūs gana enerģijas, lai klēpjdatoru uzlādētu līdz galam vai pat noturētu tā akumulatoru nemainīgā uzlādes līmenī, tomēr šādā veidā datora akumulators izlādēsies mazliet lēnāk.

Skaņas kvalitāte

Beolit ierīču skaņas kvalitāte nekad nav likusi kaunēties. Arī Beolit 17 šajā ziņā ne ar ko neatšķiras no citām šī zīmola ierīcēm. Pateicoties iepriekš minētajai True360 tehnoloģijai, skanda nodrošina teju nevainojamu 360° skanējumu. Ja atrodaties ierīces aizmugurē, skanējumā tomēr jūtama neliela atšķirība, jo 14 cm platjoslas skaļrunis atrodas tās priekšpusē, lai arī, jāsaka, vienīgā atšķirība jūtama basa skaņās. Arī šo ierīci B&O PLAY marķējuši ar “Bang & Olufsen Signature Sound” zīmi. Tas nozīmē, ka no šī skaļruņa varat sagaidīt skaistu, sabalansētu skanējumu bez jebkādiem pārspīlējumiem.

Šis apgalvojums vairāk vai mazāk ir patiess, lai arī mēs nemanījām pārāk lielu atšķirību starp Beolit 17 un tā priekšteci Beolit 15. Dāņu inženieri pilnīgi noteikti ir strādājuši pie tā pilnveidošanas, taču, pēc mūsu domām, tas neskanēja pārmēru jūtami labāk – un, to sacīdami, mēs nekritizējam jauno versiju, jo arī iepriekšējā skanēja brīnišķīgi. Mēs pat varētu drosmīgi apgalvot, ka savā kategorijā šis skaļrunis ir pats labākais un tam nav līdzinieku arī lieliskā dizaina ziņā. Ierīce basu skaņas veido spēcīgi un pilnvērtīgi, taču augstās un vidējās skaņas tā neatskaņo tik saspīlētā veidā kā daudzas citas no jaunākajām ierīcēm. Šāda pieeja ir diezgan veiksmīga izvēle.

Vēl viena lieliska lieta līdztekus brīnišķīgajai skaņas kvalitātei ir skaņas spēks. Kamēr grilā cepsiet gaļu, jūs pilnīgi noteikti varat šo skaļruni novietot jums līdzās dārzā: tas neliks vilties, jo tā skanējums ir pārsteidzoši skaļš. Tomēr, kad jūs mūziku atskaņojat lielā skaļumā, dzirdamās skaņas kļūst mazliet izkropļotas un basi kļūst jūtami arvien vājāk. Der pievērst uzmanību arī akumulatora līmenim, jo ierīce izlādēsies stipri ātrāk nekā tad, ja jūs mūziku klausītos zemākā skaļuma pakāpē. Tomēr, jāpiebilst, mēs arī nespējam iedomāties, kādā situācijā būtu nepieciešams ilgstoši atskaņot mūziku pilnā skaļumā.

Neaizmirstiet arī par ToneTouch funkciju, kas jau kļuvusi par B&O PLAY atpazīstamības zīmi: ar tās palīdzību jūs Beoplay lietotnē varat Beolit 17 skanējumu pilnībā pielāgot savām vēlmēm. Lietotnē būs redzams aplis, ko varēsiet pavilkt vienas vai citas no pieejamajām skaņas īpašībām virzienā, vai arī mainīt apļa izmēru, padarot attiecīgo skanējuma efektu vājāku vai spēcīgāku. Acīmredzami, jo tuvāk kādam no efektiem pabīdīsiet kontroles “pogu” – aplīti, jo spēcīgāk konkrētais efekts izpaudīsies: Warm, Excited, Relaxed vai Bright. Ir sarežģīti aprakstīt, ko tieši nozīmē šie efekti, taču, īsumā, “Warm” izceļ dziļos toņus, “Excited” padara jūtamākas vidējās skaņas, “Relaxed” veido kopumā “plakanāku” skaņu un “Bright” izceļ augstās notis.

Šī funkcija jums patiks, ja jūs īsti neesat sajūsmā par ierīces noklusējuma skaņas iestatījumiem, jo, pēc jūsu domām, tajos pārāk izceltas basu skaņas (vai, tieši pretēji, tās neskan gana intensīvi). Tādā gadījumā ar šīs funkcijas palīdzību jūs varat skaņu pielāgot pēc sirds patikas. Protams, saprāta robežās, jo, ja jūs pārspīlēti pastiprināsiet basus, sistēmas izdotās skaņas kļūs samērā komiskas. Ar Beoplay lietotnē pieejamo stereo funkciju jūs varat arī savienot pārī divus Beolit 17 skaļruņus, panākot, ka viens no tiem spēlēs kreisās, otrs – labās puses skaņu celiņu. Būtībā, tādējādi jūs varat izveidot mazliet traku (un ļoti dārgu) stereosistēmu. Testēšanas laikā mums nebija pieejams Beolit 15 skaļrunis, tādēļ nevarējām izmēģināt, vai pārī savienot iespējams arī divu dažādu paaudžu ierīces, taču, spriežot pēc pieredzes ar Beoplay A2 Active un Beoplay A2, diemžēl, mēs nedomājam, ka tas būtu iespējams.

Kopsavilkums

Kopumā, salīdzinājumā ar tā priekšteci, Beolit 17 nav ļoti mainījies. Tādēļ, ja kādam no jums pieder iepriekšējais, pāris gadus vecais modelis, nav gluži to jāmet ārā un jāsteidzas iegādāties jaunāko. Ir ieviestas pāris ļoti praktiskas izmaiņas, piemēram, jaunā uzlādes sistēma un Connect poga. Ierīces dizains padarīts vēl izsmalcinātāks, skaņas kvalitāte, kā vienmēr, ir lieliska – šajā ziņā ierīce nepavisam nav mainījusies.

Tomēr, ja tikko esat uzsākuši meklēt jaudīgu pārnēsājamo skaņas sistēmu (grila sezona arī, galu galā, jau ir klāt!), tad pilnīgi noteikti ir vērts izmēģināt šo produktu. Cenas ziņā, tāpat kā visi pārējie Beolit modeļi, šis skaļrunis nav lēts, taču tas skan lieliski un par dizainu un kvalitāti tomēr ir jāmaksā. Liela šī produkta priekšrocība ir tā mazliet lētākā cena, salīdzinājumā ar tā iepriekšējo versiju.

Apple Inc. (AAPL)