B&O PLAY Beoplay H8i un H9i tests - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

B&O PLAY Beoplay H8i un H9i tests


Nevaram teikt, ka inženieri un produktu izstrādāji bija slinki, radot B&O PLAY. Pēdējā gada laikā mēs esam izmēģinājuši astoņus dažādus viņu veidotos produktus. Tagad mēs pacelsim šo skaitli līdz desmit, tā kā mūsu rīcībā ir divas savas jomas teicamākās ierīces, kas tika iepazīstinātas šī gada CES: Beoplay H8i un H9i.

Kur pazuda dienas, kad Bang & Olufsen ierīču izvēle saglabājās pat bez mazākajām izmaiņām nemainīga? Protams, B&O PLAY līnija tika ar nolūku nodalīta no labi zināmā dāņu zīmola, tā kā zem šī nosaukuma ir apkopotas aktuālas un stilīgas ‘lētākas’ ierīces. Mēs gan labāk izvēlēsimies izmēģinājuma objektus nesaukt par lētiem, bet tas jau ir cits stāsts.

Pirmais B&O PLAY austiņu vēstnieks bija lieliskais H6, no ārpuses ausi nosedzošs modelis ar vadu, ko neesam pārstājuši mīlēt vēl šodien. Tā otrā ģenerācija spēja pārspēt priekšgājēja skaņas kvalitāti. Tad produktu līnija tika papildināta ar uz auss tipa valkājamām austiņām, dažādiem lētākiem, dārgākiem, vada un bezvada modeļiem un ierīcēm ar skaņas slāpēšanu. H8i un H9i to visu apvieno. H9i bezvada ausi no ārpuses nosedzošas austiņas ar aktīvu trokšņu slāpēšanu, H8i var piedāvāt to pašu, tikai uz auss valkājama dizaina formātā. Šo produktu laišana klajā nozīmēja beigas visam citam, izņemot Beoplay H4. Uzņēmums piedāvāja atlaides visiem izstrādājumiem un atbrīvojās no visas produktu līnijas.

Izskats

H9i dizains daudz nemainījās, varētu pat teikt, ka šī ierīce izskatās identiski savam priekšgājējam. Taču H8i ir pilnībā citāda nekā H8, un tā kļuva par H9i mazo brāli. Šeit jūs saskarsities ar augstākās kvalitātes maigo jērādu, smalko govs ādas pārklājumu, kas nosedz ar ‘memory foam’ pildītos austiņu spilventiņus un alumīnija stīpiņu. Labas kvalitātes plastmasa un alumīnijs nosedz austiņu atveres apvalku. Protams, kārba ir tik pat modīga, cik tās saturs, jauki organizēti aksesuāri un acīm tīkams dizains.

Runājot par aksesuāriem: H8i un H9i gadījumā jūs iegūsiet to pašu: vispārēju lidmašīnas adapteri, atbilstošas krāsas plīša somu un kabeļus — standarta 3,5 Jack paredzēts tiem, kas uzticas vadiem un nemainīgām vērtībām —, un USB uzlādes kabeli. Viena uzlādes kabeļa pusē ir USB-A, otrā — USB-C. Tieši tāpat kā pārējām B&O PLAY ierīcēm, ar šo portu mēs varam veikt jauno austiņu uzlādi.

Ir pilnībā atkarīgs no jūsu gaumes, vai vēlaties iegādāties ap ausi vai uz auss valkājamu austiņu versiju, taču jauno Beoplay gadījumā izmērs nav vienīgā atšķirībā. Lielākās H9i ir aprīkotas ar pieskāriena vadības paneli labajā apvalkā, kas ir zināms jau no iepriekšējajiem modeļiem, papildus tam pievienota arī jaudas-savienošanas pārī poga. Tajā pašā laikā H8i strādā ar parastām pogām – vienā pusē skaļums un atskaņošana/apturēšana, otrā pusē – ieslēgšana, trokšņa slāpēšana u.c. Lai gan mēs sākotnēji nebijām lieli B&O PLAY pieskāriena kontroles fani, tomēr izmantojot šīs abas ierīces paralēli, šī funkcija šķita praktiska.

Krāsu ziņā ir tikai divas izvēles: izvēlaties melnu vai dabisku toni. Abas izskatās lieliski — mēs izmantojām H8i melnā krāsā un H9i dabiskajā — pēdējā mums patika labāk. Metāla iestrādes ir pieskaņotas krāsām, dabiskajai ir piemērotas sudraba iestrādnes, kamēr melnajai – kosmosa pelēkās. Ausu spilventiņi var tikt viegli nomainīti bojājuma vai nolietošanās gadījumā.

Mēs nevaram teikt neko sliktu par austiņu ērtumu. Abas austiņas līdzdala Beoplay tipa sajūtu, taču H9i šķita nedaudz komfortablākas. Starpība starp ausi no ārpuses nosedzošajām un uz auss valkājamajām austiņām ir nozīmīga. Mēs gaidījām, ka tās būs smagākas par H6, taču tās īpaši nebija — H8i ir 215 gramu smagas, kamēr H9i sver 285 gramus —, un tās ir ērti valkāt arī garāka skrējiena laikā. Vecais, labais Jakobs Vāgners (Jakob Wagner) bija atbildīgs par abu produktu dizainu.

Iekšpuse

Uzskaitīsim visas funkcijas, pirms detalizētāk aprakstīt skaņu. Abas austiņas ir aprīkotas ar aktīvu trokšņa slāpēšanu visās četrās — 2 un 2 abās pusēs —, kur mikrofoni strādā pie jebkāda ārpuses trokšņa atcelšanas. B&O PLAY uzlaboja iepriekšējos risinājumus un jaunās versijas nosaukums ir Advanced ANC. Neskaitot mikrofonus, austiņas ir aprīkotas ar vēl diviem mikrofoniem tālruņa zvaniem un sarunām ar Siri.

Pārredzamības režīms arī varētu būt pazīstams. Ja tas ir aktivizēts, tas apturēs mūziku un samazinās trokšņa skaļumu, tādējādi jūs varēsiet dzirdēt, kas notiek jums apkārt, pat nenoņemot austiņas. No sākuma mums šķita, ka šī funkcija nedarbojas, taču tad mēs sapratām, ka tā strādā tik dabiski, ka mēs pat to nemanām. Tā var būt parocīga, ja nevēlaties noņemt austiņas. Tomēr, kad pienāk austiņu noņemšanas brīdis: B&O ir pievienojuši vēl ko interesantu. Abiem režīmiem ir tuvuma sensors — á la iPhone — un, kad jūs tās noņemsit, tas apturēs mūzikas atskaņošanu, kad uzliksiet tās atpakaļ, atskaņošana turpināsies. Sākumā, līdz jūs pieradīsit, tas varētu izraisīt mazu sirdstrieku. Mēs pamanījām 1-2 sekunžu kavēšanos, kad noņēmām austiņas, taču ne tad, kad uzlikām tās atpakaļ. Nešķiet, ka tā būtu stilīgākā funkcija, bet tā patiešām ir.

Tā kā abas austiņas ir bezvada un tās ir aprīkotas ar trokšņa slapēšanu, ir nepieciešams jaudīgs akumulators. Pārsteidzošā kārtā, H8i ir nepieciešams krietni lielāks (1100 mAh) akumulators, kas būs pietiekošs 30 stundu mūzikas atskaņošanai — ar ieslēgtu Bluetooth un ANC, vai arī 45 stundas bez ANC un 42 stundas ar kabeli un ANC. Tas ir gana pietiekoši. H9i būs nepieciešams 770 mAh akumulators, tas nodrošina “tikai” 18, 23 un 24 stundu darbspēju. Tas tā varētu būt, jo H9i akumulatoru ir viegli nomainīt, kamēr H8i tas ir iebūvēts. Dati šķiet patiesi, izmantojot vidēji bieži. Katrā gadījumā kopējais uzlādes laiks ir aptuveni no 2,5 līdz 3,5 stundām, Bluetooth strādā 4.2 versijā un atbalsta AAC kodeku.

Ja runājam par skaņu, abām ierīcēm ir 40 milimetru elektrodinamiskie skaļruņi labākai skaņas kvalitātei. Tās ir parastas dinamiskās, ne elektrostatiskās vienības. To frekvence ir starp 20 un 20 000 Hz. Pirms iegādājaties austiņas, jums tās vajag izmēģināt. Pamatojoties uz faktu, ka B&O uzsver tādas ekstras kā tuvuma sensors H8i un H9i ierīcēs, mēs domājām, ka nebūs lielāku izmaiņu, salīdzinot ar iepriekšējiem modeļiem.

Un mēs nebūtu varējuši kļūdīties vairāk. No sākuma mēs izmēģinājām H9i, jo mūs vairāk piesaistīja tā dizains. Mēs tās ieslēdzām, savienojām pārī un atjaunojām (vismaz divreiz…), tad sākās atskaņošana. Bez liekiem jautājumiem, tās ir vislabākās B&O austiņas. Tās nav tikai nedaudz labākas par H6, bet gan ievērojami labākas. Es nezinu, kādus brīnumus veica inženieri, taču tagad dziesmās ir iespējams dzirdēt tās notis, ko nebija iespējams dzirdēt iepriekš.

Tās piedāvā ierasto B&O skaņas kvalitāti, bass ir pārāk spēcīgs, taču tā visi diapazoni ir viegli pielāgojami, tām ir tīra un jauka skaņa. Beoplay lietotne ir tikai punkts uz ‘i’, kopš H9i un H8i atbalsta ToneTocuh funkciju, kas ļauj jums pielāgot jūsu austiņas. Tas ir viens no labākajiem Beoplay izgudrojumiem. Marķieris var tikt pārvietots uz apaļas kontroles virsmas. Tas nosaka dažādus skaņas tipus. Ja pārvietojat punktu “attālinātāk”, tas paplašinās “telpu”. Šī funkcija darbojas diezgan lieliski.

Mēs domājām, ka H8i tā dizaina dēļ skanēs sliktāk, taču nav īsti jūtamas starpības. Mēs nevarētu tās atšķirt. Vienīgā jūtamā atšķirība ir veids, kā apkārtnes troksnis piekļūst austiņām un cik komfortablas tās ir ilgtermiņā. Mēs droši varam apgalvot — ja plānojat izvēlēties starp šīm abām ierīcēm, vienīgā nozīmīgā atšķirība ir to izmērs.

Arī pirms tam nebija problēmas ar trokšņa slāpēšanu, taču vārds “Advanced” patiešām nozīmē uzlabojumus. Tas ir labāks nekā iepriekš. Tas galvenokārt atceļ tādas monotonas skaņas kā lidmašīnas troksnis, bet tas var skaidri noslāpēt arī citas skaņas. Lielā, atvērtā tipa birojā jūs nejutīsit atšķirību. Tie uzrada līdzīgus rezultātus kā Bose produkti, un Amerikas zīmols vienmēr bija viens no labākajiem šajā nozarē.

Kopsavilkums

Mēs varam teikt tikai pozitīvas lietas par Beoplay H8i un H9i. Dāņu inženieri jaunajos modeļos varētu sevi pārspēt tikai uzlabojot skaņu vai pievienot interesantas papildfunkcijas, piemēram, automātisko atskaņošanu/apturēšanu. Sākot izmēģinājumu, mūsu pieņēmums bija, ka nebija vērts laist klajā jaunu B&O PLAY austiņu ģenerāciju, taču dienas beigās tas pilnībā mainījās.

Vienīgā problēma ir cena. Viņu produkti nav lēti, bet H8i un H9i ir pat vēl dārgāki. Varētu teikt, ka tās ir iPhone X ekvivalents austiņu pasaulē. Ausij no ārpuses pieguļošā Beoplay H8i oficiālā cena Latvijā ir 399 eiro, bet ausi no ārpuses nosedzošās H9i austiņas to pārsniedz ar 499 eiro. Šajā cenu zonā noteikti ir iespējams iegādāties labākus produktus, taču šaubos, vai tie varētu būt skaistāki par šīm austiņām. Ja esat gatavs maksāt šo cenu, jūs būsit vairāk nekā apmierināts par savu pirkumu.

Apple Inc. (AAPL)