Cik ilgi filmās būs vajadzīgi aktieri? - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Cik ilgi filmās būs vajadzīgi aktieri?


BBC intervēja motion capture aktieri Endiju Serkisu par laiku, kad mākslīgais intelekts un algoritms ieņems aktieru vietas uz ekrāniem. Jautājums šobrīd kļuvis vēl aktuālāks kā jebkad, jo īpaši populāras kļuvušas animoji animācijas.

Tu noteikti esi redzējis Endiju Serkisu uz lielā ekrāna, bet, iespējams, nezini viņa seju, tomēr varētu atpazīt viņa sejas mīmiku. Viņš ir Golluma lomas atveidotājs filmā Gredzenu pavēlnieks, Kingkongs, Cēzars no Pērtiķu planētas un mistiskais vadonis Snouks no Zvaigžņu karu filmām. Ja ir kāds, kurš zina, cik ilgi vēl filmēšanas laukumā būs nepieciešami reāli aktieri, tas ir viņš.

Algoritmi var ieņemt jebkuru darbavietu un atņemt cilvēkiem iztikas avotu. Pastāv īpašas scenāriju pakas, kuras vada algoritmi – atliek ievadīt vietu, varoni, kādu lietu un nospiest “aiziet”, un stāsts tiks uzrakstīts. Tas, protams, nebūs ļoti labs, taču pēc kādiem tūkstots gadiem algoritmi spēs radīt satriecošus stāstus.

Esmu pārliecināts, ka algoritmi var vadīt visu, jo tie ir dati. Es zinu, ka Weta (kompānija, kas nodarbojas ar specefektiem) glabā manus sejas datus, kas ļauj ekrānā perfekti saskaņot sejas mīmikas un darbības, lai radītu reālistisku iespaidu brīdī, kad esmu redzams tuvplānā.

 

Motion capture doma ir aktieru kustību (parasti sejas mīmikas) ievietošana digitālos modeļos, bet kādreiz tas bija iespējams ar īpašu kostīmu palīdzību. Šī procedūra darbojas tieši tāpat kā sejas atpazīšanas funkcija viedtālruņos.

Īpašus sensorus, tā saucamos marķierus, piestiprina aktieru sejām noteiktos punktos. Uzsākot filmēšanas procesu, aktieru kustības tiek precīzi ierakstītas no dažādiem leņķiem ar vairākām kamerām. No šiem datiem tiek izveidots digitāls modelis, kuram piešķir virtuālas iezīmes, lai gala rezultātā varonis izskatītos pēc reāla briesmoņa, dzīvnieka vai citas būtnes.

Un ko dara Face ID un TrueDepth sistēma? Principā to pašu. Tā projektē 30 000 punktu uz tavas sejas un pastāvīgi uzrauga to kustību. Kad tavs jaunais iPhone X pārvērš seju smaidīgā suņa purniņā vai rukša šņukurā, tiek veikta tieši tāda pati procedūra kā profesionālajās filmās. Vienīgā atšķirība – iPhone X nav tik jaudīgs, lai spētu attēlot reālistisku radījumu no Zvaigžņu kariem, bet, iespējams, pēc pāris gadiem kāds viedtālrunis būs spējīgs uz ko līdzīgu.

Avots: BBC

Apple Inc. (AAPL)