Cik spēcīgs patiesībā ir 2018. gada MacBook Pro? | LIELAIS TESTS - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Cik spēcīgs patiesībā ir 2018. gada MacBook Pro? | LIELAIS TESTS


Jaunais MacBook Pro ir spēcīgs kā bullis. Jaunais MacBook Pro ir vājš kā kaķēns. Abi viedokļi varētu būt manīti kaut kur interneta dzīlēs. Bet kurā pusē atrodas taisnība? To vēlamies noskaidrot mūsu līdz šim apjomīgākajā veiktspējas testā. Dažkārt rezultāti mūs pārsteidza.

MacBook Pro. Pro saīsināts no “professional”. Bet ko gan nozīmē profesionāla lietošana? Protams, tas var norādīt uz dažādām funkcijām un iespējām, tomēr lielākā daļa veiktspējas testu – gan ārzemēs, gan mājās – apstājas pie video montāžas. Protams, tas ir visskaistākais veids, kā demonstrēt aparatūras jaudu, un, protams, vlogeri, kas šos testus veic, montāžas tehnikas pārzina vislabāk.

Bet kā paliek ar visām citām izmantošanas iespējām? Kā jaunais MacBook Pro veic uzdevumus dažādos aspektos? Mēs jums pastāstīsim! Mēs izvēlējāmies 13 un 15 collu 2018. gada MacBook Pro modeļus, un salīdzināšanas nolūkiem tikām arī pie tādu pašu izmēru 2016. gada MacBook Pro ierīcēm. Testēšanas vajadzībām mēs jautājām palīdzību Viktoram, kas ar mums ir strādājis dažādos projektos. Viss, ko jums par viņu būtu jāzina, – viņš studē dizainu un pārzina visu par 3D dizaina lietotnēm un renderēšanu, tādēļ viņš ir perfektais kandidāts, lai kopā ar mums izaicinātu šīs ierīces.

Ar viņa palīdzību mēs izstrādājām MacBook pārbaudes kursu. Pasākumā notika cīnīšanās ar 3D attēliem un animācijām, piedzīvojām grafiskās veiktspējas mocīšanu un nedaudz attēlu eksportēšanas, līdz beidzot radījām mūziku ar Logic Pro X. Apskatīsim, kā šīs ierīces izturēja intensīvo pārbaudi.

3D attēli

Kad sākām pirmo video testu, mēs zinājām, ka Apple jaudīgajām ierīcēm vajadzēs izstrādāt daudz sarežģītāku uzdevumu. Pretēji video rediģēšanas programmatūrām 3D renderēšanas programmās ir nepieciešama precīza pielāgošana, lai dotajā laikā iegūtu vislabākos rezultātus. Viktors izmanto Keyshot Pro 7, kas aprēķinu veikšanai izmanto tikai procesoru. Šī renderēšanas programmatūra bija perfektā izvēle, jo daudzās rediģēšanas lietotnēs aprēķinu metodes ir nezināmas. Šādi var tikt izmantota maksimālā procesora kodolu kapacitāte.

Keyshot ir diezgan loģisks un vienkārši lietojams rīks. Rezultātus spēcīgi ietekmē attēla izšķirtspēja, output formāts un paraugu likme, tādēļ ir svarīgi koncentrēties uz šiem apstākļiem. Pirmajiem testiem mēs “simple rate” pielāgojām diezgan zemu, bet salīdzinājumam tas derēja perfekti. Pirmais testa objekts bija paraugprojekts, kas visiem pieejams Keyshot mājaslapā.

Mūsu uzmanību piesaistīja 15 un 13 collu modeļu gandrīz nemanāmā atšķirība. Lielākais uzdevumu veica nedaudz labāk, bet arī mazākais viegli ar to varēja tikt galā. Tomēr 2016. gada 15 collu modeli pilnībā pieveica mazākā jaunā ierīce. Vecajam 13 collu modelim bija nepieciešams divreiz vairāk laika renderēšanai. Salīdzinot veco un jauno 15 collu modeli, varēja novērot iespaidīgu, 62% veiktspējas atšķirību par labu 2018. gada modelim.

3D animācijas

Entuziasma pārņemti mēs izmēģinājām animāciju renderēšanas motoru. Mēs izmantojām visiem lejupielādei pieejamo testa failu un atkal sākām testu. Viktors domāja, ka ir īstais brīdis, lai aprīkojumam liktu pasvīst, tādēļ viņš izvēlējās sarežģītāku uzdevumu sekvenci. Klipā varat redzēt pierakstu kladi, kurā tiek veiktas kompleksas kustības ar nelielu kustības izplūdumu un krāsas izmaiņām. Trīsvienība pieprasa vairāk kapacitātes un laika nekā parasti.

Kamēr datori strādāja, mēs apskatījām izmaiņas pulksteņa laikā un katra datora CPU temperatūrā. Šajā brīdī mēs skaidri varējām redzēt, ka jaunais MacBook Pro bija balansētāks pēc atjauninājuma un izpildīja gaidītās vērtības. Tā pulksteņa ātrums konstanti pārsniedza 2,2 GHz un vecākais modelis nevarēja turēt līdzi pēc 5-10 minūtēm, tādēļ veiktspējas starpība atkal bija ievērojama. Tas varētu būt iemesls 2018. gada modeļu spožajai uzvarai šajā pārbaudījumā. Rezultāti bija šādi:

Kā jau varat redzēt grafikos, nekustīgu attēlu gadījumā rezultāti bija vienādi. Visiem četriem datoriem bija jāsaskaras ar Full HD animāciju ar 331 rāmjiem, četrkāršu paraugošanu katrā rāmī. Starpība starp jaunajiem modeļiem bija 50%, 15 collu modeļu starpā – 78% un starp veco 15 un jauno 13 collu modeli starpība bija 19% jaunākā modeļa pusē. Šajā salīdzinājumā šis modelis bija divas reizes ātrāks par tā 2016. gada priekšgājēju.

Grafiskā veiktspēja

Pēc tam, kad bijām beiguši, mēs nodomājām, ka datori un mēs paši esam pelnījuši nelielu atpūtu, uzspēlējot Diablo III. Ideja pārbaudīt, ko spēlētāji var sagaidīt no Apple jaunā portatīvā datora bija ļoti spontāna. Ja pērkat datoru par šādu naudu, nav nekā nepareiza, ja reizi pa reizei vēlaties uzspēlēt kādu datorspēli. Tomēr mēs zinām, ka Mac datorspēlēm nav tik piemēroti, tā kā tie nekad nav bijuši aprīkoti ar spēcīgākajām videokartēm tirgū. Bet cik gan labi būtu, ja varētu spēlēt uz sava datora, nevis pirkt atsevišķu PC vai konsoli, lai tikai mirkli izpriecātos.

Mēs izvēlējāmies Diablo III. No vienas puses, tā ir populāra, bet no otras – lai pievarētu ienaidniekus, ir svarīgi, lai būtu piemērots fps (kadru sekundē) skaits. Mums arī jāpiemin, ka šī spēle neizmanto Apple Metal 2API, tā izmanto OpenGL, tādēļ tā nav Mac visoptimizētākā spēle. No 13 collu modeļa mēs necerējām iegūt izcilu rezultātu, šiem modeļiem bija tā pati Intel Iris integrētā karte. Lai gan 2018. gada versijā ir iestrādāts dubultais eDRAM, tagad pieejamās 128 MB atmiņas dēļ, spēlējot nevarēs izjust starpību.

2880×1800 izšķirtspējā ar vidējas raudzes iestatījumiem mūsu 21 fps veiktspēja bija viduvēja. Bet līdzko izšķirtspēju pazeminājām, mēs varējām sasniegt 50 fps, kas nav tik slikti tik mazai ierīcei. 15 collu modeļi šajā sakarā ir pilnīgi citā kategorijā, šajā gadījumā arī aprīkojumā bija novērojamas daudzas atšķirības. Mūsu lūgšanas bija veltas, nebija iespējams novērot ievērojamas izmaiņas rezultātos, tās bija gana līdzīgas ar pirmajiem rezultātiem.

Ar vidējiem iestatījumiem spēle noritēja ar 30 fps, tātad jaunais dators strādāja par 10 fps labāk nekā vecais modelis un arī maksimālajos fps tas uzrādīja labākus rezultātus. Bet starpība nebija ievērojama, tika novērots tikai dažu procentu uzlabojums un netika pieredzētas citas izmaiņas. Kamēr veicām Diablo testus, mēs veicām arī dažas Unigine Heaven pārbaudes. Saskaņā ar tām vajadzētu būt uzrādītai 54% starpībai starp veco un jauno 15 collu ierīci, kamēr 20% starpībai mazākajās.

Šī starpība nebija pamanāma spēlēšanas laikā. Tā varētu būt nepietiekamās optimizācijas vaina. Iespējams, ka ar citu spēli, piemēram, World of Warcraft, kas atbalsta Metal 2, varētu sasniegt labākus rezultātus. Taču pēc mūsu domām nav novērojami īpaši uzlabojumi sakarā ar šiem datoriem. Ja Apple saglabās AMD GPU un Intel integrētos risinājumus, īpašas izmaiņas varētu būt gaidāmas tikai pēc pāris gadiem.

Lightroom eksports

Tā kā fotogrāfi ir iecienījuši Apple ierīces, mēs pārbaudījām lietotni, ko viņi izmanto visbiežāk, – Lightroom. Mēs ceram, ka mūsu fotogrāfu kolēģiem varēsim pateikt daudz par jaunajiem uzlabojumiem. Mēs izvēlējāmies albumu (ar 500 vienumiem) augstā izšķirtspējā no promocijas foto sesijas, ievietojām Lightroom un uz visiem fotoattēliem pievienojām vienotu efektu.

Mēs izmantojām visizplatītākos uzlabojumus: temperatūru, tonalitāti, asumu, hromatisko aberāciju un vinjetes efektu. Kā iznākumu mēs izvelējāmies 15 bitu formātu ar FP3 krāsu pārvaldību ar garāko stūri 1000 72ppi vērtībās. Šajā gadījumā 15 collu modelis atkal izcēlās ar 49% uzlabojumu, salīdzinot ar 2016. gada modeli. Jaunais 13 collu dators iekļuva 2. vietā, veicot uzdevumus 40% veiksmīgāk par tā vecāko versiju un 27% labāk par tā lielāko brāli. Šādi jauno ierīču dominēšana nebija tik izteikta.

Logic Pro X pārslodze

Visbeidzot mēs izmantojām Logic Pro, kas ir viena no mūzikas producentu populārākajām programmatūrām. Logic Pro X, tāpat kā Final Cut, ir Apple vietējā lietotne, kas varētu būt tik lielu vārdu kā Ableton vai Pro Tools konkurents. Mēs nekad neesam izmantojuši tik precīzu šāda veida lietotni.

Šajā salīdzinājumā mēs vēlējāmies noskaidrot, cik daudz reižu mēs vienlaicīgi varam atskaņot vienu skaņu celiņu, pirms sistēma brīdina par procesora pārpūli. Mēs negaidījām tik lielu starpību, bet jaunais MacBook Pro bija visveiksmīgākais. Šim testam mēs izmantojām Evan Logic Multicore Benchmark, ja nu tas kādam zināms.

Apbrīnojami, ka 15 collu modelī par sistēmas pārpūli brīdināja, atskaņojot 165 skaņu celiņus, kas saskan ar 12 kodolu Mac Pro. 15 collu modelis varēja sasniegt tikai 80 skaņu celiņus, tādējādi jaunais dators šo veiktspēju varēja uzlabot dubultā. Ja tas vien nebūtu pietiekoši, 13 collu dators ieņēma otro vietu ar 48% vairāk skaņu celiņu pie tiem pašiem iestatījumiem. Mūsu testēšanas vislielākā starpība bija novērojama 13 collu modeļu starpā ar 170%.

Secinājumi

Mēs zinājām, ja jaunās ierīces ir ļoti jaudīgas, bet, līdz nebijām eksportējuši video, mēs nezinājām precīzo veiktspējas pieaugumu. Šie salīdzinājumi uzrādīja, ka diviem lielākajiem modeļiem ir 50% vispārējā atšķirība. Bet mēs domājam, ka absolūtais konkursa uzvarētājs bija 2018. gada 13 collu MacBook Pro, kas nozaga pjedestāla augstāko pakāpienu savam brālim, daudzkārt pārspējot tā priekšgājējus (gan lielāko, gan mazāko) .

3 dienu nopietnas testēšanas nolūkos mēs mazāko iedevām Viktoram, kurš bija pārsteigts par tā jaudu, salīdzinot ar viņa ierīcēm. Lai gan viņš neuzrakstīja atsevišķu rakstu par to, bet viņš vēlējās, lai informējam, ka šis portatīvais dators procesora veiktspējā pārspēja jaudīgo iMac 2012, ko viņš jau kādu laiku vēlas mainīt.

Šeit jūs varat atrast visus saistītos MacBook Pro rakstus:

13 collu MacBook Pro 2018 – patiešām Pro | TESTS
15 collu MacBook Pro 2018 – Līdz šim jaudīgākais Apple klēpjdators | TESTS
Lejupielādējiet ekskluzīvos 2018. gada MacBook Pro fona attēlus
Tas ir oficiāli: Apple ir novērsuši termālās droselēšanas problēmu 2018. gada MacBook Pro
Šādi pēc atjauninājuma ir uzlabojusies MacBook Pro veiktspēja

Apple Inc. (AAPL)