Cilvēki kļūst arvien atkarīgāki no saviem tālruņiem - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Cilvēki kļūst arvien atkarīgāki no saviem tālruņiem


Vismaz uz šādu tendenci norāda kādas nesen Amerikā veiktas aptaujas rezultāti. Lai arī cilvēki apgalvo, ka viņi savus tālruņus labprāt izmantotu retāk, viņi ar katru dienu tos aplūko arvien biežāk.

Uzņēmums Deloitte sagatavojuši savu ikgadējo aptauju par mobilo tālruņu lietojumu: “2018 Global Mobile Consumer Survey” jeb “2018. gada globālo mobilo patērētāju aptauju”, šajā gadījumā aplūkojot tikai ASV tirgu. Tās rezultātos redzams, ka, salīdzinājumā ar pērnā gada 47 reizēm, šogad lietotāji vienas dienas laikā uz saviem tālruņiem lūkojas vidēji 52 reizes. Turklāt šis skaitlis turpina augt pilnīgi visās vecumu un dzimumu grupās.

Lielākā daļa respondentu par to nebūt nav sajūsmā. 40% apgalvo, ka viņi savas ierīces izmantojot pārmērīgi bieži. 60% no 18-34 gadus vecajiem respondentiem atzina sevi par atkarīgiem. 63% no viņiem cenšas samazināt ierīču lietošanai ikdienā patērēto laiku, taču mazāk nekā pusei no viņiem tas patiešām izdodas.

Vēl pārsteidzošākā kārtā, respondentu skaits, kuriem pieder vismaz viens viedtālrunis, atkal ir audzis, šoreiz – par 3%, sasniedzot kopumā 85% rezultātu. Par šī rezultāta kāpumu atbildīga senioru grupa: uz šo jautājumu apstiprinoši atbildējuši par 7% vairāk respondentu, kuri pārsnieguši 45 gadu vecumu, nekā pērn.

Taču planšetdatoru ziņā tendences šķiet kļuvušas pilnīgi pretējas un pērnā gada 62% rezultāts ir krities, šogad sasniedzot vien 57%. Arī tas, ka Apple pārskatos ir minēti tik daudzi aksesuāri, nav nejaušība: 14% amerikāņu pieder viedie pulksteņi, turpretī viedo skandu īpašnieku skaits drīz būs dubultojies, pašlaik tam sasniedzot 20%. Tieši šī iemesla dēļ arī tādu viedo palīgu kā Siri lietojums audzis par 11%.

Ir viena lieta, kuru pieprasa lielākā daļa amerikāņu: 5G interneta standartu. Aptuveni 31% no 65 gadu vecumu pārsniegušajiem respondentiem izrādījis interesi par šo tehnoloģiju, lai arī esmu pārliecināts, ka lielākā daļa no viņiem nepārzina tās darbības smalkumus.

Par laimi, mums nav nepieciešams sagatavot plašas anketas. Aicinām jūs vienkārši palūkoties uz jūsu Screen Time funkcijas ievāktajiem datiem un pastāstīt mums, cik daudz laika jūs iepriekšējā nedēļā pavadījāt, lietojot savu tālruni.

Apple Inc. (AAPL)