Daudzās valstīs mobilie dati ir ātrāki par WiFi savienojumu - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Daudzās valstīs mobilie dati ir ātrāki par WiFi savienojumu


Šodien vispārpieņemtā teorija, ka internets caur WiFi ir ātrāks par mobilajiem datiem, nav patiesa. Vismaz tā izrādījās nesenā aptaujā.

Nesen “Open Signal” ievāca datus par mobilo tīklu un WiFi lietojumu 80 valstīs. Galvenais jautājums: kas gan ir ātrāks?

Pirms 4G tas nebija jautājums. Tā kā 2G un 3G tīkliem bija zemāks joslas platums nekā WiFi. Pat ja tie būtu ātrāki, tikai daži tos izmantotu, tā kā tas bija dārgāk, īpaši neierobežotie datu plāni.

Tad tika laists klajā 4G ar ātrākiem un lētākiem mobilajiem datiem. Tas nonācis līdz tam, ka 33 no šīm 80 valstīm, kas piedalījās aptaujā, vidējais mobilo datu ātrums ir ātrāks par vidējo WiFi tīklu ātrumu. Lielākā atšķirība novērojama Austrālijā, kur mobilie dati ir ātrāki par 13Mbps. Tādēļ šajās valstīs, kur lietotājiem pieejami izdevīgi neierobežoto datu plāni, vienkārši nav vērts savienoties ar WiFi tīklu.

Varbūt līdz ar vēl ātrākā 5G tīkla ieviešanu WiFi kļūs pilnībā nevajadzīgs?

Neskaitot Bangladešu, ir trīs Eiropas valstīs (Ungārijā, Norvēģijā un Beļģijā), kurās vidējais tīklu ātrums ir aptuveni vienāds. Mēs ceram, ka citas valstis tām pievienosies un jau drīz nepieciešamie abonementi kļūs arvien lētāki.

Cik daudz mobilo datu jūs izmantojat regulāri un kas ir iekļauts jūsu datu komplektācijā?

Avots: The Verge

Apple Inc. (AAPL)