DJI Mavic Air – drons, kurš jums būs nepieciešams - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

DJI Mavic Air – drons, kurš jums būs nepieciešams


Vai jūs vēlaties iegādāties dronu, taču uzskatāt, ka to cenas ir pārāk augstas, vai arī darbs ar tiem – pārāk sarežģīts? Tādā gadījumā šis DJI Mavic Air testa atstāsts ir paredzēts tieši jums: šī drona cena ir ideāla, pati ierīce ir viegli pārnēsājama un tās funkcijas apgūt nebūt nav sarežģīti.

Ķīnā bāzētais uzņēmums DJI beidzot pielicis punktu visiem valdošajiem stereotipiem par Ķīnā ražoto preču kvalitāti. Šī ražotāja produkti tirgū ir ļoti pieprasīti un par dronu popularitāti galvenokārt varam pateikties tieši viņiem. Šodien jūs noteikti vairs nejūtaties pārsteigti, ja virs galvas gadās dzirdēt droniem raksturīgās skaņas.

Taču gadiem ilgi darbs ar droniem bija ļoti dārgs prieks, kas bija pieejams tikai nelielam skaitam cilvēku. Sākotnēji, tā kā viņu ienākumi ļāva segt šo ierīču cenas, šo tehnoloģiju izmantoja tikai video un foto profesionāļi. “Parasti cilvēki” par drona iegādi visbiežāk varēja tikai sapņot. Par laimi, šī tehnoloģija laika gaitā sasniedza arī patērētāju tirgu. Uzņēmumam DJI šajā procesā bija nozīmīga loma.

Mavic Air ierindojas aptuveni dronu cenu diapazona vidū. Tā cenas zīme nav pārlieku liela, taču, to iegādājoties, jūs arī neatsakāties no profesionālām funkcijām. Šī ražotāja piedāvāto produktu sortimentā jūs atradīsit gan profesionālas kvalitātes modeļus (Mavic Pro), gan iesācējiem piemērotas ierīces (Spark). Tiklab cenas kā pieejamo funkciju ziņā Mavic Air ir aptuveni saraksta vidusdaļā.

Iepakojums un dizains

Ķeramies vērsim pie ragiem! Ierīce mums tika piegādāta pievilcīgā baltā kastē, uz kā attēlots pats drons. Uz iepakojuma vienmēr tiek attēlots baltais drons, taču šīs ierīces iespējams iegādāties arī melnā vai sarkanā krāsā. Kad kastes vāks ir atvērts, pirmais pārsteigums ir atrast vienā rokā noturamu somiņu, kurā ievietots pats drons. Jā, visa ierīce ietilpst šajā plaukstas izmēra somiņā.

Turpinot kastes satura izpēti, atradīsiet vēl vienu melnu kastīti, kā arī ierīces vadības pulti. Pultī nav iestrādāts LCD displejs, šim mērķim jūs varēsiet izmantot savu tālruni. Pirms jūs sākat uztraukties, ka vadības sviras (joystick) rokturi sūtīšanas laikā nolūzuši, pateiksim priekšā, ka ierīces vieglākas transportēšanas nolūkos, kā arī, lai tos nenolauztu, tos iespējams noņemt un ievietot slēptajā ligzdā. Pirmajā mirklī tā var šķist nevajadzīga iespēja, taču, ja kaut reizi esat mēģinājuši līdzīga tipa vadības ierīci ievietot somā, jūs noteikti saprotat, cik sarežģīti ir to izdarīt. Iepriekš aprakstītā iespēja padara ierīces transportēšanu ļoti vieglu. Par to mēs izstrādātājiem izsakām uzslavu!

Pirmajā kastē atrodas drona aksesuāri. Akumulators, rezerves vadības pults rokturi, adapteri un USB-C (!) uzlādes kabelis. Otrajā kastē atrodami visi ierastie papīri, rezerves propelleri, kā arī to pārsegi. Mēs ar lepnumu varam apgalvot, ka ražotājs komplektācijā iekļāvis visus iespējamos aksesuārus. Ir ļoti patīkami atvērt iepakojumu, kurā iespējams atrast daudzus jaukus pārsteigumus.

Atverot drona somiņu, saskārāmies ar nākamo pārsteiguma faktoru. Tajā esošais drons bija ārkārtīgi mazs. Aptuveni plaukstas izmērā. Tas var ietilpt lielāka izmēra kabatā, kas varētu šķist samērā neiespējami, ņemot vērā tā specifikācijas. Izslēgtas ierīces fiziskais izmērs ir 168 x 83 x 49 mm, taču ieslēgtas, ar izplestiem propelleriem – 168 x 184 x 64 mm. Tas sver aptuveni pusi kilograma – 430 gramus.

Neviens no pārējiem šobrīd tirgū pieejamajiem droniem izmēra un profesionalitātes ziņā nav salīdzināms ar šo.

Lietošana un tehniskās iespējas

Ir nepieciešams mazliet smalkāk aprakstīt iepriekš minētās profesionālās iespējas. Tādēļ šeit visaptverošā sarakstā uzskaitām drona tehniskās īpašības:

• 12 MP kamera
• 85° skata leņķis
• 4K izšķirtspējas ieraksti
• 4K – 30 kadri sekundē,
2.7K (2 720 x 1 530 pikseļu izšķirtspēja) – 60 kadri sekundē,
1080p – 120 kadri sekundē (!)
• 32 MP sfēriskas panorāmas
• 6 īpaši sensori, kas palīdz dronam automātiski izvairīties no šķēršļiem
• 21 minūtes ilgs iespējamais lidošanas laiks (bezvēja apstākļos)
• 68.4 km/h – maksimālais lidošanas ātrums
• Iespēja dronu vadīt ar žestiem
• ActiveTrack iespēja, kas ļauj dronam bez operatora vadības sekot filmēšanas objektam

Pēc manām domām, vairāk paskaidrojumu nav nepieciešams: šis drons spēj uzņemt prātam neaptveramus kadrus. Skatoties tā filmētos videoklipus, jums šķitīs, ka tos Holivudā par miljoniem dolāru uzņēmusi vesela profesionāļu komanda. Taču video izstāstīs vairāk nekā simtiem vārdu, palūkojaties paši!

Turklāt dronu operatoriem – iesācējiem nav pamata satraukties. Pateicoties Mavic Air gudrajām funkcijām, darbā ar to nav iespējams kļūdīties. Nav problēma, ja jūs nekad neesat vadījuši dronu, jo tā sensori ir patiešām gudri un labi spēj identificēt šķēršļus un izvairīties no tiem. Jūs nevarat to nejauši iedzīt sienā vai kokā. Tā lietošanu drošāku padara arī divu kanālu Wi-Fi savienojums, kam pateicoties, ierīci iespējams lietot 4 kilometru radiusā, kameru darbinot 720p izšķirtspējas tiešraides režīmā.

Turklāt tā ir tikai daļa no stāsta. Jūs nevarētu panākt, ka ar dronu uzņemtie video izskatītos neprasmīgi, pat ja jūs pūlētos tā darīt. To nepieļaus izcilie programmatūras risinājumi. Konkrētāk, par to rūpējas QuickShots un citi – kopumā seši dažādi režīmi. Kad būsiet noteikuši vēlamo mērķi, drons sekos noteiktajam kustības virzienam un visu smago darbu padarīs jūsu vietā. Daļa šo funkciju nav pieejamas pat labākajos no šobrīd tirgū esošajiem droniem. Vēlreiz uzslava uzņēmumam. Šeit varat noskatīties video par to, kā iepriekš aprakstītie režīmi tiek izmantoti darbībā:

Kad būsiet jau mazliet patrenējušies, šajā dronā ir pieejamas arī augstāka līmeņa programmatūras funkcijas. Viena no tām ir ActiveTrack – smalkāk apzīmēta kustību izsekošanas funkcija. Kad būsiet noteikuši vēlamo kustīgo objektu (velosipēdu, mašīnu, skrējēju), pārējo darbu izpildīs drons, uzņemot elpu aizraujošu video materiālu. Pateicoties tā spējai lidot ar teju 70 km/h ātrumu, ar to viegli iespējams izsekot pat straujiem kustīgajiem mērķiem.

Vēl viena lieliska funkcija ir iespēja dronu vadīt ar žestu palīdzību. Šī funkcija jums liks justies kā džedu meistaram: ja jūs pacelsiet savu roku, arī drons pacelsies; pakustiniet savu roku horizontāli un Mavic Air paklausīgi sekos jūsu kustībai. Tas ir ļoti ērts drona pozicionēšanas veids. Ja vēlaties uzņemt grupas pašbildi, neaizmirstiet par SmartCapture režīmu. Tas jums ļaus nolikt vadības ierīci malā un drons visu darbu padarīs pats.

Kopsavilkums

Uzskatu, ka varu droši apgalvot – šis mazais drons ir atradis ceļu uz mūsu sirdīm. Gudrās funkcijas, samērīgā cena un iespēja ierīci viegli pārvietot ir spēcīga kombinācija. DJI mums dāvājuši iespēju par iesācējiem draudzīgu cenu iegādāties profesionāla līmeņa tehnoloģiju. Savukārt viņi paši tādējādi iegūst arvien plašāku lietotāju grupu.

Mēs jums visiem patiešām iesakām šo dronu, neatkarīgi no jūsu pieredzes līmeņa. Tā vieglāk lietojamās funkcijas būs noderīgas, kamēr jūs iepazīsities ar pašu ierīci. Savukārt vēlāk izcilie attēli un gudrās funkcijas liks jums šo ierīci iemīlēt vēl vairāk.

Apple Inc. (AAPL)