Gada nogales spēļu apskats: App Store tumšā puse - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Gada nogales spēļu apskats: App Store tumšā puse


Sakarā ar stingrajiem Apple izvirzītajiem noteikumiem, salīdzinājumā ar Google Play veikalu, iOS veikalā pieejamās lietotnes kopumā tiek atlasītas rūpīgāk, taču tas nenozīmē, ka arī šajā veikalā nav iespējams atrast zemas kvalitātes lietotnes. Šajā gada nogales spēļu apskatā mēs vēlētos jūs iepazīstināt ar App Store tumšo pusi.

Par godu svētkiem mēs izlēmām iegremdēties nekvalitatīvu lietotņu dūksnājā. Ir grūti atrast daudz izteiksmīgāku piemēru nekā Grand Theft Auto sērijas spēļu pakaļdarinājumus, kuru autori cenšas lietotājus pārliecināt par labu to lejupielādei ar līdzīgu nosaukumu, tematu vai pārmēru košu reklāmfoto palīdzību. Raksta turpinājumā mēs aplūkosim četras interesantas variācijas par iepriekš minēto tēmu…

Mad City Gangs: Nice City

Būtībā Mad City ir vesela spēļu sērija, taču tai piederīgo Nice City es šajā izlasē iekļāvu dēļ tā, cik līdzīgi tās nosaukums skan slavenās GTA Vice City nosaukumam. Saskaņā ar spēles aprakstu, to ir izstrādājis kāds programmētājs vārdā Dmitrijs Gavrilovs (Dmitry Gavrilov), tomēr nevienu šādā vārdā dēvētu spēļu izstrādātāju man internetā atrast neizdevās. Taču meklēšanas rezultātos bagātīgi parādījās kazahu basketbola spēlētāji.

Sākot spēli, Nice City pieprasīs norādīt jūsu atrašanās vietu. Tas šķiet samērā interesanti ņemot vērā to, ka tā ir bezsaistes action tipa spēle. “Jautrība” sākas jau īsajā ievada līmenī, kura laikā jūsu uzdevums ir pazemes autostāvvietā sašaut pāris policistus. Spēles grafiskais noformējums šajā brīdī šķiet ciešams, taču ierunātās balsis pilnīgi skaidri ir amatieru pašdarbība. Tēlu balsīs nav ne miņas no aktierspēles, skaņas kvalitāte ir vāja un pat Bēthovens ierunātāju balsīs spētu saklausīt slāvu valodām raksturīgus akcentus.

Kad beidzot izdevies tikt uz ielas, uzreiz kļūst pamanāmi arī grafiskā noformējuma trūkumi. Pilsēta ir pilnībā tukša, tajā ir redzami tikai daži reti objekti, piemēram, nenoņemamas atkritumu tvertnes un laternu stabi. Cilvēki, kuri klaiņo pa ielām, acīmredzami ir cits cita kopijas, turklāt sievietes auguma garumā nesasniedz pat vīriešu vidukļus. Varam pieņemt, ka autors gluži vienkārši dod priekšroku šādam noformējuma stilam. Mans iecienītākais tēls ir sadauzītais bezpajumtnieks, kurš pilda ieroču veikala funkciju un savu produkciju piedāvā kādā šķērsielā. Nav īsti skaidrs, kā bezpajumtnieks ar uzsistu aci varētu būt savā īpašumā ieguvis tūkstošiem dolāru vērtus rīkus, bet viņš kopumā šķiet pozitīvs tēls.

Protams, spēle ne tuvu neizskatās līdzīga App Store ievietotajos ekrānšāviņos redzamajai, turklāt tā nav sevišķi labi optimizēta, jo tā samērā bieži apstājas un liek tālrunim uzkarst. Papildus tam visam spēles gaitā nemitīgi parādās reklāmas, kas galu galā pilnībā atbilst šīs spēles pastāvēšanas būtībai. Tā ir zemas kvalitātes spēle un tās kvalitātes trūkums nebūt nav pārsteidzošs, ja ņemam vērā, ka tās nosaukums ir Nice City.

Maiami Crime Simulator 3

Šeit būs vēl kāda lietotne, kura tapusi iedvesmojoties no Vice City, taču šajā gadījumā lietotājam, kurš to lejupielādējis, būs nepieciešama samērā attīstīta asociatīvā domāšana. Tā ir oriģinālās Vice City spēles Maiami pilsētai veltīts ekvivalents un, lai gan nav skaidrs, vai tā ir vai nav kļūda, vairākās vietās pilsētas nosaukums patiešām ir rakstīts formā “Maiami”. Spēli izstrādājis Naksis OOO un, protams, par viņu internetā nebija iespējams atrast pilnīgi nekādu informāciju.

Salīdzinājumā ar Nice City, šīs spēles noformējumā izmantotās faktūras ir skaistākas, automašīnu motori pat rada dūmus, taču pilsēta ir vēl tukšāka nekā iepriekšējā spēlē. Aktuālā līmeņa daļas spēlēšanas laikā ekrānā parādās pakāpeniski, taču spēle vismaz neapstājas un arī ierīce neuzkarst. Vienīgais, ko iespējams regulēt šīs lietotnes iestatījumos, ir skaņas efektu un mūzikas skaļums, kas šķiet pārsteidzoši, ņemot vērā to, ka Maiami Crime Simulator 3 fona mūzikas vispār nav.

Spēlētājam netiek sniegts nekāds spēles apraksts vai pamācība. Katru reizi, kad spēle tiek atvērta, notiek viens un tas pats: jūsu tēls uzlec uz motocikla un jau pēc mirkļa attopas ielas vidū kāda konflikta epicentrā, kurā ir iesaistīti latīņamerikāņu izcelsmes gangsteri un sievietes savādos tērpos. Uz katras ielas sastapsit tikai pāris cilvēkus, tādēļ šajā spēlē redzamo Maiami nevaram īsti dēvēt par pārapdzīvotu vietu.

Jūs varat saviem pretiniekiem iesist, taču labākais veikums, uz ko ir spējīgs jūsu tēls, ir no Čaka Norisa kustībām atvasinātais lēciens, kuru veikt jums ļauj īpaši tam paredzēta poga. Ja nu gadījumā jums apniktu braukt ar motociklu, jūs varētu iekāpt kādā no automašīnām, kuras atradīsit uz ielām. Tas, ka šajā spēlē ir iespējams sasniegt arī augstākus līmeņus, ir dāsns bonuss, taču es īsti nesaprotu, kāds no tā būtu labums. Man tā arī neizdevās noskaidrot ne izstrādātāja, ne arī spēles nolūku, jo īsajā laika posmā, kamēr testēju šo spēli, es nesastapos ne ar vienu reklāmu vai dārgiem lietotnē veicamiem pirkumiem. Tādēļ, lai cik vienkārša un nekvalitatīva tā būtu, salīdzinājumā ar Mad City šī spēle šķita samērā draudzīga.

Crime City Police Car Chase: Auto Theft & Real Action Shooting Game

Cik man zināms, balva par garāko nosaukumu App Store veikalā nevienam netiek piešķirta, taču, ja tāda balva pastāvētu, tā noteikti pienāktos tieši šai spēlei. Saskaņā ar galvenajā izvēlnē atrodamo aprakstu, spēles nosaukums tagad ir nomainīts uz “Crime City Police: Car Chase”, kas ir zināmā mērā interesants pavērsiens. Starp citu, angļu valoda pilnīgi noteikti nav spēles autora Usmana Šeikha (Usman Sheikh) spēcīgāko prasmju sarakstā. Jau pirmajā misijā spēlētājs tiek instruēts veikt auto zādzību, taču pareizā vārda “steal” vietā redzams “steel”, kurš, kā jūs varētu zināt, nozīmē ko pavisam citu.

Virsraksts, kurš akronīma “CCPCC:AUTRASG” veidā izskatās diezgan lieliski, spēlējot parādītos misiju izpildes laikā, taču kopumā izteikti nepatīkamās spēlēšanas pieredzes dēļ man pietika pacietības tikai vienas misijas iziešanai. Lai gan šīs spēles grafiskais noformējums ir kvalitatīvāks nekā iepriekšējo divu spēļu gadījumā, tomēr tās vadība ir neveikla, nemitīgi parādās reklāmas un 90. gadiem raksturīga skanējuma elektroniskā mūzika padara spēlēšanu neizturamu. Ja nu gadījumā jums tomēr būtu vēlme to spēlēt, pastāv iespēja reklāmas izslēgt, samaksājot konkrētu naudas summu, un tad jau bēgšana no policijas vai auto zādzības beidzot varētu sākties.

San Andreas Crime City

Lai gan tās nosaukumā ir vārdi Crime City, šai spēlei neesot nekādas saistības ar iepriekšējo. Vismaz izstrādātājs ir cits: Muhameds Jasars Khans (Muhammad Yasar Khan). Tomēr vismaz nosaukums “San Andreas” ir izvēlēts pareizi: ja kāds virtuālajā veikalā meklēs GTA populārākās spēles mobilo versiju, tad pilnīgi noteikti rezultātu sarakstā parādīsies arī šī spēle. Ja nu gadījumā jūs nepārliecinātu spēles nosaukums, galvenajā izvēlnē jūs sagaida kāda oriģinālās Rockstar izveidotās spēles non-player character (NPC) attēls. Tomēr šī San Andreas, iespējams, ir kāda labi paslēpta Vācijas province, jo spēlē zem palmu zariem ir redzamas tikai Porsche automašīnas, uz kuru numura zīmēm redzams kods D. Turklāt automašīnas vienmēr atrodas saulē, jo ēnu šajā pilsētā vienkārši nav.

Pilsētu ieskauj smilšaina pludmale, kurā, braucot pa smiltīm, saķere ar zemi ir tāda pati kā uz asfaltēta ceļa. Ja iebrauksit ūdenī, attapsities nekurienes vidū. Spēles grafiskais noformējums būtu pat uzskatāms par samērā pieņemamu, taču dažkārt spēles laikā ierīces ekrāns “aizmieg”, turklāt ierīce arī diezgan jūtami uzsilst. Misijas laikā automašīna aizķeras teju pie katra mazākā šķēršļa, turklāt, ja jūs izraisīsit sadursmi, jūsu automašīna tūlīt pat apstāsies. Es spēju šo spēli izturēt tikai 5 minūtes. Ja vēlaties izmēģināt pilnīgi citādu San Andreas pieredzi, iesakām spēlēt tās oriģinālo versiju, ierīces ekrānu sagriežot kājām gaisā, jo šajā rakstā aplūkoto spēli izmēģināt mēs tomēr nevienam neiesakām.

Rakstot šo apskatu, man radās iespaids, ka nekvalitatīvo spēļu sarakstu varētu turpināt bezgalīgi ilgi. Es tajā neiekļāvu, piemēram, Mad City Crime, Criminal Russia 3D Gangsta Way, City Gangster, Urban City Car Gang Crime Wars 3D un citas tamlīdzīgas spēles. Saites uz šo spēļu atrašanās vietu App Store veikalā es apzināti izvēlējos nenorādīt, jo šajā gadījumā es nevienam nenovēlētu to izstrādātājiem radīt ieganstu lieki satraukties. Par laimi, populārāko spēļu sarakstos šādas lietotnes nokļūst reti, taču, ienirstot meklēšanas rezultātos mazliet dziļāk, kļūst redzams, ka arī App Store veikalā joprojām ir zināms skaits lietotņu, kuras būtu vērtīgi izņemt no piedāvājuma. Vismaz ja šī virtuālā veikala īpašnieku mērķis ir veikalu padarīt atpazīstamu kvalitatīva tajā pieejama satura dēļ.

Apple Inc. (AAPL)