Grimvalor – gluži kā Dark Souls jūsu kabatā - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Grimvalor – gluži kā Dark Souls jūsu kabatā


Iespēja sadarboties ar nesen atjaunoto App Store veikalu, kurš ik gadu uzstāda arvien jaunus rekordus, izstrādātājiem ir patiešām lieliska, tādēļ iOS App Store veikalā ir atrodams milzīgs skaits kvalitatīvu spēļu. Līdz ar Grimvalor izveidošanu, oktobrī mums ir pavērušās jaunas iespējas.

Ņemot vērā pašlaik tirgū valdošās tendences, patiešām reti sastopama ir iespēja augstākās kvalitātes spēles, kuras turklāt vēl darbojas arī bezsaistē, iegādāties, izdarot vienu vienīgu maksājumu, nevis regulāri veicot pirkumus lietotnē. Padomāsim vien par pērnajā gadā radīto atjautīgo spēli Inside vai aizgājušajā pavasarī izveidoto Oddmar. Tagad Somijā esošajā izstrādātāju studijā Direlight ir tapusi ekskluzīvi iOS sistēmai paredzētā spēle Grimvalor. Šīs studijas komanda līdz šim lielākos panākumus ir guvuši, pateicoties 2012. gadā izstrādātajai Swordigo, kura samērā labi arī parāda, ko varam sagaidīt šoreiz.

Būtībā Grimvalor ir uz tēla spēju izmantošanu balstīta action žanra spēle, kurā ir iekļauti daudzi RPG (Role-playing game jeb “lomu spēles”) elementi. Jūsu uzdevums spēlē ir karaļa Valora zudušās karaļvalstis atbrīvot no visiem briesmoņiem. Piedzīvojumi jūs vedīs cauri gigantisku pils zāļu drupām un tumšiem pazemes cietumiem. Taču jums nebūs jāstaigā vieniem, jo savā ceļā varēsit satikt daudzus NPC (non-player character jeb “nespēlētāja tēlus”), kuri jums sniegs dažādus uzdevumus.

Grimvalor grafiskais noformējums ir lielisks, tā ir viena no visskaistākajām spēlēm. Tajā redzamās faktūras un tēli, tāpat arī katrā ainā esošās ēnas, ir ārkārtīgi detaļām bagātas. Optimizācija ir lieliska, spēle darbojas bez aizķeršanās un ierīce spēlēšanas laikā nepārkarst. Par laimi, izstrādātāji nav aizmirsuši arī par vecāku ierīču īpašniekiem un spēlē ir iekļāvuši režīmu, kas patērē mazāk resursu.

Spēlē veicamās darbības galvenokārt ir cīnīšanās un darbību kombinēšana. Darbību kombinēšana nodrošina adrenalīna pilnas cīņas. Turklāt briesmoņi jums apkārt parādīsies daudzās dažādās formās un veidos, padarot spēli vēl daudzveidīgāku. Arī spēles vadība ir teicama, labajā apakšējā stūrī esošās darbību pogas lietot ir diezgan viegli. Turklāt nekādu problēmu nebūs arī gadījumā, ja jums neizdosies pierast pie skārienjutīgās vadības, jo Grimvalor atbalsta plašu diapazonu MFi kontrolieru.

Neskaitot cīņas, viena no galvenajām spēles stiprajām pusēm ir iespēja attīstīt tēlus un iegādāties vai izveidot dažādus priekšmetus. Ja uzvarot cīņā sasniegsiet jaunu līmeni, tad varēsiet nopelnītos dvēseļu fragmentus iztērēt jūsu spēju (veselības, bojājumu nodarīšanas, ātruma un enerģijas līmeņa) uzlabošanai. Spēļu saglabāšanas punktos jūs viegli varēsit veikt tirdzniecības darījumus vai darināt dažādas lietas tuvējā kalēju darbnīcā. Pastāv daudz dažādu iespēju, kā iztērēt cīņās nopelnīto.

Jaunus līmeņus sasniegt ir ne tikai jautri, bet arī pilnīgi nepieciešami. Šī spēle gan vizuālā, gan sarežģītības pakāpes ziņā ir stipri līdzīga Dark Souls sērijas spēlēm. Lai uzvarētu katra posma nobeigumā sastopamo bosu, ir nepieciešams iegaumēt darbības un izstrādāt smalku stratēģiju. Ja nebūsit izstrādājuši savu stratēģiju, tad izdzīvot varēsit, tikai palielinot sava tēla veselības līmeni un bojājumu nodarīšanas spēju.

Tie, kuri šo spēli vēl tikai gatavojas izmēģināt, var gaidīt ko patiešām unikālu un, ja šai spēlei veltīsit kaut 15 stundas sava laika, tā atradīs ceļu uz jūsu sirdi.

Kopumā, varam droši apgalvot, ka Grimvalor ir spēle augstākās klases mobilo spēļu cienītājiem. Ņemot vērā tās 7.99 € lielo pamata cenu, tā nav pati lētākā no App Store veikalā pieejamajām spēlēm, taču tās plašums un detalizēti izstrādātā pasaule patiešām ir katra centa vērti.

Lejupielādējiet Grimvalor no App Store veikala (iPhone, iPad – 7.99 €)

Apple Inc. (AAPL)