Iemesls, kāpēc tu lidmašīnā nedrīksti izmantot tālruni - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Iemesls, kāpēc tu lidmašīnā nedrīksti izmantot tālruni


Vai tiešām 300 tonnu smaga lidmašīna varētu nokrist viena iPhone tālruņa dēļ? Visticamāk, ka nē, tomēr ir jāievēro šāda tāda piesardzība.

Ja telefona lietošana lidmašīnā ir tik svarīgs drošības pārkāpums, kāpēc gan stjuartes pirms pacelšanās tos pasažieriem vienkārši neatņem? Tas viss vienkārši šķiet kā nenozīmīgs rituāls, kurš jāīsteno tikai tāpēc, ka tā saka vai dara visi.

1991. gadā Amerikas Savienoto Valstu Federālā sakaru komisija tālruņus un datorus iekļāva melnajā sarakstā. Tajā laikā iemesls bija radioviļņu izstarošana, kas varēja traucēt lidmašīnas saziņai ar virszemi, un tas ārkārtējos gadījumos varēja izraisīt pat katastrofas. Lūk, kā mobilais telefons izskatījās kādreiz:

Problēmas pirms vairākiem gadiem varēja radīt tieši šīs ierīces antena. Tāds pats aizliegums pirms daudziem gadiem bija pārnēsājamiem DVD atskaņotājiem.

Ir arī reģistrēts viens gadījums, kad DVD atskaņotājs tik ļoti sajauca lidmašīnas lokācijas vietas instrumentu, ka pilotiem kabīnē rādījās pretējs lidošanas virziens. Šis gadījums radīja lielas raizes, jo telefons pat neraidīja radioviļņus. Tāpēc tika izdomāts risinājums par pilnīgu ierīču aizliegumu.

Tajā pašā laikā aviācijas tehnoloģijas sāka veidot nejūtīgākas pret radioviļņiem. Federālā aviācijas administrācija kopš tā laika nedaudz atvieglojusi noteikumus – mēs drīkstam lidmašīnā izmantot tālruņus, bet tikai tajā gadījumā, ja tiek ieslēgts lidošanas režīms, jo tas liedz izmantot internetu un citus datu savienojumus. Bet vismaz ir iespējams skatīties filmas un klausīties mūziku.Jautājums par to, kāpēc tālruņus nedrīkst izmantot lidojot, ir retorisks, un atbilde ir pavisam viegla – tāpēc, ka vienkārši nedrīkst. Tā ir kā tradīcija. Tas arī viss.

Kaut arī 2013. gadā Federālā komisija izteica domu, ka kaut ko šajā situācijā mainīs, pašreizējā valdība šo iniciatīvu atcēla 2017. gada aprīlī. Kāpēc? Lūk, ko saka jaunās ASV valdības pārstāvis:

Es kopā ar lidmašīnu pilotiem, stjuartiem un visu Amerikas lidojošo sabiedrību esmu pret nelāgo 2013. gada Federālās komisijas plānu par mobilo tālruņu izmantošanu lidmašīnās. Es nedomāju, ka šī plāna virzība ir sabiedrības interesēs.

Patiesais iemesls, iespējams, nav tik dziļi filozofisks. Dažās lidmašīnās ir iespējams veikt zvanus un izmantot Wi-Fi, bet tikai diemžēl par augstu cenu. Par laimi Eiropā noteikumi ir nedaudz saprātīgāki – tur pasažieri var izmantot mobilos datus, taču nevar veikt vai saņemt zvanus.

Avots: Techquickie

Apple Inc. (AAPL)