iPad, kurā darbotos macOS sistēma, MacBook, kurā būtu iekļauts ARM procesors | Viedoklis - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

iPad, kurā darbotos macOS sistēma, MacBook, kurā būtu iekļauts ARM procesors | Viedoklis


Gan uz iPad, gan Mac produktu sēriju attiecināmo nākotnes plānu ziņā Apple stāv krustcelēs. Jau drīz varētu izdoties visu sakārtot, taču tas varētu notikt, tajā pat laikā ierastajai lietu kārtībai sagriežoties kājām gaisā. Dalos ar pārdomām par iPad un Mac nākotni…

Iesākumā palūkosimies, kādā situācijā pašlaik atrodas iPad un Mac un kādas ir šo produktu nopietnākās problēmas. Sāksim ar iPad. Nesen tika laists tirgū jaunākais iPad Pro modelis un es varu bez aizspriedumiem apgalvot, ka uzbūves ziņā tas ir kļuvis par ārkārtīgi lielisku produktu. Tas ir ļoti jaudīgs, izskatās brīnišķīgi, tā aksesuāri ir high-tech apzīmējuma cienīgi, tā ekrāns ir patiešām izcils un tā izveidē ir pielietotas vismūsdienīgākās tehnoloģijas.

Tomēr tam vēl joprojām īsti nav izdevies kļūt par ierīci, kuru lietotāji veiksmīgi varētu izmantot ne tikai izklaides, bet arī nopietnākos nolūkos.

Apple arvien apgalvo, ka šis produkts šoreiz patiešām spēj aizvietot datoru un tā tālāk, taču jau daudzas reizes esam varējuši novērot, ka šie uzņēmuma apgalvojumi nav gluži patiesi. Pie tā nav vainīga ne ierīces aparatūras jauda, ne tās veiktspēja, bet gan ierīces programmatūra, kuras dēļ tā nav piemērota lietošanai darbā. Kamēr vien nebūs iespējams viegli piekļūt visiem ierīcē saglabātajiem failiem vai vairākām programmām vienlaikus darboties citu programmu fonā, un kamēr tajā nebūs iespējams lietot profesionālu programmatūru, kura būtu instalējama ne tikai no App Store veikala, bet arī no citiem avotiem, šī ierīce, visticamāk, nespēs aizstāt īstus datorus.

Otrā tēma, kuru plānoju apspriest šajā rakstā, ir Mac datori, it īpaši MacBook produktu sērija. Tā ir nonākusi pilnīgi pretējā situācijā nekā iPad planšetdatori. Šo klēpjdatoru lietotājiem ir pieejama lieliska operētājsistēma, ar kuras palīdzību ir iespējams paveikt daudz dažādu lietu un, pateicoties tās Mojave versijai, tā atkal ir stabila kā mūris; turklāt par papildu labu īpašību uzskatāms tas, ka tajā ir iespējams lietot plašu spektru lieliski optimizētu, profesionālu lietotņu. Tomēr, lai atrastu datorus, kuri būtu pietiekami jaudīgi, lai tajos varētu bez kompromisiem strādāt ar iepriekš minētajām programmām, nāktos dārgāko modeļu vidū veikt diezgan sarežģītus un rūpīgus meklējumus.

Saskaņā ar mūžseno patiesību, par kuru mums turpinājumā pievienotajā video atgādina Deivs Lī (Dave Lee), par patiesi lieliskiem uzskatāmie produkti ir lieliski tieši programmatūras un aparatūras starpā valdošās harmonijas dēļ. Kā piemēru aplūkosim iPhone. Mēs varam sūdzēties par tā augsto cenu, taču visi piekritīs, ka šajā ierīcē ir panākts nepieciešamais līdzsvars starp programmatūras un aparatūras sniegtajām iespējām. Par spīti tā ievērojami mazākajam operatīvās atmiņas apjomam un būtiski mazākajai akumulatora ietilpībai, tas tik un tā spēj sacensties ar specifikāciju ziņā vadībā esošajām Android ierīcēm.

Tātad formula mums jau ir zināma: Mac datoriem ir izcila programmatūra, taču zināmi sarežģījumi aparatūras ziņā. iPad planšetdatoriem ir brīnišķīga aparatūra, taču zināmā mērā ierobežotas iespējas programmatūras ziņā. Ir zināms arī nākamais mērķis: šo abu ierīču īpašības kaut kādā veidā apvienot, lai rezultātā iegūtu iPad ar lielisku programmatūru un MacBook ar lielisku tehnisko uzbūvi. Taču, saskaņā ar mums pašlaik pieejamo informāciju, to paveikt reāli būtu iespējams tikai vienā veidā:

Apple vajadzētu Mac datoru uzbūvē sākt izmantot ARM arhitektūru.

Kādēļ? Viens no Mac produktu sērijas ievērojamākajiem šķēršļiem ir Intel. Tas ir ārpus Apple esošs uzņēmums, kuru Apple nespēj ne kontrolēt, ne arī noteikt, kad un ko tieši viņiem laist tirgū. Šis uzņēmums neizstrādā tieši Mac datoriem paredzētu aparatūru un tieši viņi ir uzstādījuši samērā augstās mikroshēmojumu cenas. Tas Apple rada nopietnus sarežģījumus, taču citu variantu nav, jo visi Apple datori tiek būvēti uz Intel arhitektūras pamata. Vismaz pagaidām.

Krietni labākas ir Apple attiecības ar ARM arhitektūru. Lai gan viņi neražo A-sērijas mikroshēmojumus, viņi izstrādā to visu dizainu. Tie patiešām visos veidos derētu Apple datoriem. Tātad pieredze Apple jau ir. Par veiktspēju runājot: savu jauno iPad Pro reklāmās Apple nav melojuši, A12X patiešām nodrošina tādu pašu jaudu kā lielākā daļa Intel klēpjdatoru. Tātad ARM arhitektūra būtu pieejama, pieredze viņiem ir, ierīces būtu iespējams uzražot pat lētāk, viņu atkarībai no Intel grafika beidzot varētu pienākt gals un Apple joprojām nevajadzētu atteikties no lieliskās ierīču veiktspējas.

Tas, ka pēdējā laikā ir izplatījušās baumas par Apple plāniem atteikties no Intel procesoriem un pasauli iepazīstināt ar pašu dizainētām mikroshēmām, nav sakritība. Protams, nebūtu iespējams šādai pārejai noritēt pavisam nesāpīgi un tās panākumi nebūtu atkarīgi tikai no Apple vien. Viņi varētu pārcelt visu macOS sistēmu, viņi varētu pielāgot visas savas lietotnes ARM arhitektūrai, taču ar to nebūtu gana. Būtu nepieciešami arī lietotņu izstrādātāji, kuri būtu ar mieru pieņemt jauno lietu kārtību.

Pārsteigums, pārsteigums – nesen iepazināmies ar iPad planšetdatoriem paredzētu vairāk vai mazāk pilnvērtīgu Photoshop versiju. Ja tā ir iPad versija, tad tā pilnīgi noteikti ir piemērota ARM arhitektūrai. Ja nākotnē tiks izveidoti arī Mac datori ar ARM arhitektūru, tad pilnīgi noteikti lietošanai tajos būs pieejama profesionāļu prasībām atbilstoša programma. Ja Apple izdotos panākt, ka lielākie viņu lietotņu izstrādātāji rīkotos šādi, tad, visdrīzāk, arī mazākie izstrādātāji sekotu viņu piemēram. Laika gaitā būtu iespējams veikt pāreju, tādējādi šo ierīču ekosistēmā ienesot zināmu svaigumu un atrisinot pašreiz aktuālos ierobežojumus.

Tātad mums ar laiku varētu būt pieejama Mac produktu sērija, kuras aparatūra būtu ideālā līdzsvarā ar tās programmatūru. Pateicoties tam, mums varētu būt iespējams sagaidīt plūstošāku un ātrāku datoru darbību, tajā pašā laikā neatsakoties no profesionālai lietošanai piemērotām programmām. No otras puses, varētu tikt radīta arī iPad produktu sērija, lietošanai kurā bez lielām pūlēm varētu tikt pielāgotas oriģināli galddatoriem paredzētās lietotnes. Visi būtu uzvarētāji.

Jā, pirms to visu būtu iespējams realizēt, vēl būtu jāiztur samērā grūtu pārejas posmu, taču Apple nav ieraduši baidīties no šādām lietām…

Ko domājat jūs? Dalieties ar savu viedokli, uzrakstot komentāru!

Apple Inc. (AAPL)