iPhone XR – 2018. gada iPhone SE | TESTS - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

iPhone XR – 2018. gada iPhone SE | TESTS


Mēs jau nedēļu izmēģinām iPhone XR, vienu no iPhone prezentācijas vissatraucošākajiem produktiem. Vai tas patiesi būs šī gada cenas/vērtības attiecības čempions? Kādiem kompromisiem mums jāpiekrīt? Dāmas un kungi, tekstā atklāsim visu!

Izlasot nosaukumu, daudzi varētu būt pārsteigti: kādēļ gan 6,1 collu lielais XR būtu šī gada iPhone SE? Ekrāns nav īpaši mazāks par vadošo modeļu parametriem (tas pat ir lielāks nekā standarta XS); tas nav agrākā modeļa dizainā; un arī cena atšķiras no summas, par ko tolaik bija pieejams SE. Ja par to domājam šādi, mans uzstādījums nav pareizs.

Tomēr, ja par SE galveno esenci uzskatām, ka tajā ir apkopotas vissvarīgākās jaudīgāko modeļu īpašības tikai ar dažiem kompromisiem un par labāku cenu, uzreiz kļūst saprotams, kādēļ izvēlējos lietot šādu frāzi. Jā, jo arī iPhone XR šīs īpašības piemīt. Lai gan mums ir jāsaskaras ar dažiem kompromisiem, mums nav jāatvadās no svarīgākajām tehnoloģijām. Šo modeli var iegādāties par daudz pieejamāku cenu nekā citus šī gada modeļus. Bet visu soli pa solim, sāksim no sākuma.

Manuprāt (un es neesmu vienīgais, spriežot pēc atsauksmēm), septembra Keynote konferences visinteresantākais produkts bija tieši iPhone XR. XS bija pieejams kā papildus S-sērijas atjauninājums, lielisks produkts, bet ne tik satraucošs, protams, izņemot tā izmēru. XS Max būtībā ir tas pats, kas XS – arī šeit varam pieminēt tikai vienu aspektu, kas pievērsis mūsu uzmanību. Bet atgriezīsimies pie XR. Jauns dizains, bet ar LCD displeju? Bez 3D Touch, bet ar platāku rāmi? Visplašākajā pieejamajā krāsu gammā? Ar Face ID, bet klātesošiem kompromisiem? Mēs ar ko tādu nekad neesam saskārušies…

Man šķiet, ka varu nestāstīt, cik biju ziņkārīgs, kad nedēļu pēc oficiālās nākšanas klajā varēju paturēt savās rokās šo jauno ierīci. Atklāti sakot, pirmie brīži nebija tikai saules pielieti, sajūta – es to vēlos nekavējoties – nepārņēma manu prātu. Manā galvā pat iezagās pāris negatīvas domas:

  • Kāpēc rāmis ir tik plats?
  • Kāpēc zilā krāsa ir tik neizteiksmīga?

Tomēr būtu jāuzsver – gaumes ir tik dažādas: birojā daudzi apgalvoja pretējo un teica, ka tieši šis modelis no visiem jaunajiem iPhone viņiem patīk vislabāk. Tāpēc, iespējams, šī krāsa šķiet nepatīkama tikai man (īpaši alumīnija ietvara un aizmugures nesaderība). Apskatot visas versijas, baltais, dzeltenais un sarkanais variants man patīk visvairāk. Domāju, ka šo jautājumu varu slēgt.

Tomēr man vēl vajadzētu iztirzāt manis nosaukto pirmo negatīvo remarku, tādēļ atgriezīsimies pie vislielākā kompromisa saistībā ar XR modeli: displeja. iPhone X, XS un XS Max ir aprīkoti ar OLED displejiem. Praktiski tas ir vislielākais klientu gaidītais notikums. Bet iPhone XR ir ticis tikai pie standarta LCD displeja, tas ir parastais 828 x 1792 pikseļu panelis ar 326 ppi (pikseļi collā) pikseļu blīvumu, kas zināms jau no agrākajiem gadiem.

Ko tas nozīmē lietotājam? Tas atkarīgs no perspektīvas. Ja uz to skatos no OLED ierīču skatupunkta, tas ir traucējoši. Modeļi ar OLED displeju ir energoefektīvāki, tajos melnā krāsa izskatīsies skaistāk un tie aprīkoti ar augstāku izšķirtspēju. Un tie var nodrošināt augstāku maksimālo spilgtumu. Tādēļ, ja salīdzinām šos divus ekrānu tipus, starpība ir viegli nojaušama, īpaši, ja šīs tehnoloģijas novietoju blakus vienu otrai.

Ja uz to raugās no LCD displeju skatupunkta, problēma itin nemaz nav liela. Praktiski tā piedāvā to pašu, ko citi LCD kolēģi, tomēr tagad noapaļotie leņķi un šaurākais rāmis piedāvā jaunu dimensiju ierastajai pieredzei. Tas ir inženierijas brīnums. Lai to spētu izveidot, inženieriem bija jāspēlējas ar pikseļu spilgtumu, un rāmis ir platāks tikai salīdzinot ar OLED modeļiem, jo fona apgaismojumu bija nepieciešams ievietot zem displeja. Ja to apsver, rāmis tāpat šķiet pietiekoši tievs.

Tādēļ kompromisu par tādu var uzskatīt tikai tie, kas jau izmantojuši OLED. Visiem citiem tas ir uzlabojums. Pāris dienu laikā varētu tikt iepriecināti arī tie, kas priekšroku dot tievākiem ietvariem. Līdzīgs stāsts varētu būt saistāms ar neesošo 3D Touch tehnoloģiju. Tomēr, spriežot pēc mūsu iekšējās aptaujas, tikai daži no jums līdz šim ir izbaudījuši funkcijas iespēju. Es vairākus gadus lietoju 3D Touch tālruni, un, izņemot lampiņu un pārvietojamo tastatūras kursoru, man tas pēc testa nepietrūka nekādā veidā. Ja vēlaties, varat iemācīties šīs funkcijas aizvietot ar “Haptic Touch” palīdzību.

Tālruņa kamera ir veidota no lēcas ar platu skatīšanās leņķi. Tā būtībā ir tā pati 12 megapikseļu lēca, kas strādā ar AI (paplašinātās realitātes) algoritmiem tā pat kā dārgākās ierīcēs, tādēļ ar šo tālruni noteikti būs iespējams uzņemt neaizmirstamus fotoattēlus. Žēl, ka nav pieejama telefoto lēca. Mums ir jāaizmirst par 2x optisko pievilšanu, bet portretu režīms joprojām ir pieejams, tā kā ražotājam ir izdevies to nodrošināt ar programmatūras risinājumu. Protams, var manīt atšķirības, bet pieredze ir tāda pati, un tas ir svarīgākais. Tomēr tiem, kas meklē tālruni profesionālai fotografēšanai, vajadzētu izvēlēties kādu no XS modeļiem.

Līdz ar to varam noslēgt kompromisu sarakstu. Ierīcē iestrādāts A12 procesors, tieši tā pat kā XS modeļiem, kas īpaši uzlabo ātrumu. iPhone XR ir ļoti ātrs, tas man jāatzīst. “Neural engine” labi strādā, varam būt apmierināti.

Tāpat kā ar Face ID. Iespējams, šī būs visjūtamākā attīstība lietotāju pieredzes ziņā tiem, kas maina Touch ID ierīces. Tas ir gana intuitīvs un strādā efektīvāk un uzticamāk par Touch ID. Man, kas vēl joprojām izmanto iPhone 7 (un bieži vien ar taukainiem pirkstiem), tas ir liels atvieglojums. Īpaši tagad, kad iOS 12 pieprasa šādu autentifikāciju vairākkārt.

Parunāsim par ierīces izmēru. Man patīk 4,7 collu izmērs, un šis uzskats testa laikā nav mainījies. Es jutu, ka ierīce ir diezgan liela, protams, bet pie tā pierastu agrāk vai vēlāk. Nedēļas beigās es to jau vairāk izmantoju tikai ar vienu roku, lai gan vēl nebiju pārliecināts par tās drošību. Iemesls varētu būt, ka, salīdzinot ar XS modeļiem, XR ir aprīkots ar “līdz šim spēcīgāko un izturīgāko iPhone stiklu” priekšpusē, bet ne ierīces aizmugurē. Tāpēc jums jābūt uzmanīgiem un joprojām vajadzētu apdomāt iespēju ierīci apdrošināt.

Saistībā ar izmēru: tālrunis ir par 0,6 mm platāks par tā kolēģiem, ko var just, ierīci paturot plaukstā. Lai gan es to neuzskatu par negatīvu faktoru, tā kā šī starpība pat nepārsniedz 1 cm. Runājot par svaru, tas ir nedaudz smagāks par XS, ja XR modelis sver 194 gramus, standarta XS sver 177 (un Max modelis – 204). Ar to var viegli sadzīvot un domāju, ka kāds par to pat varētu priecāties.

Saistībā ar akumulatoru: zem ietvara atrodas 2942 mAh (miliampērstunda) jauda, kas nodrošina nedaudz vairāk nekā standarta XS modeļa 2658 mAh. Protams, visenergoefektīvākais OLED varētu to kompensēt, bet augstās izšķirtspējas dēļ (un Max izmēra displeja dēļ), iespējams, ka iPhone XR ir visizturīgākais akumulators visā iPhone sortimentā līdz šim. Mēs to varam pamatot ar personisko pieredzi, neizmantojot to tik intensīvi, tas pat var strādāt divas dienas.

Joprojām ir iestrādāts True Tone displejs, 120 hercu pieskāriena vērtība, ātra uzlāde, bezvadu QI uzlāde un viss cits. Kā bonuss ir pieejamas krāsas, neskaitot klasiski melno un balto, mēs varam izvēlēties no sarkaniem, ziliem, dzelteniem un koraļļu toņiem. Tā kā ietvars nav veidots no nerūsējošā tērauda, bet gan no alumīnija, arī tas var tikt iekrāsots atkarībā no versijas.

Kopsavilkums

Izmēģinājuma, kas aizņēma dažas dienas, noslēgumā es saskaros ar līdzīgu secinājumu kā Nīlajs Patels no The Verge. No sākuma es uz jauno ierīci skatījos no perspektīvas, cik daudz mazāk tajā iekļauts nekā XS, bet, tuvojoties testa noslēgumam, es biju ieinteresēts noskaidrot XS papildu faktorus, kas pamatotu stipri augstāko cenu. Jā, jo pamata XR modeļa cena ir 869 eiro, bet iPhone XS pārdošanas cena ir par 1168,99 eiro (nemaz nerunājot par XS Max 1269 eiro).

Tiem, kas plāno iegādāties jauno vadošo modeli, vajadzētu apsvērt jautājumu, vai ir vērts maksāt papildu 300 eiro, lai iegūtu labāku displeju. Manuprāt, visi pārējie kompromisi nav nozīmīgi.

iPhone XR ir perfektā ierīce tiem, kam patīk izbaudīt jaunu dizainu un tādas tehnoloģijas kā Face ID. Manuprāt, šis tālrunis varētu būt interesants jebkuram, kas izmanto agrāko dizainu. Tiem, kas mainītu iPhone 7 vai agrākas ierīces, bez šaubām ieteiktu šo modeli, un es pat teiktu, ka būtu vērts riskēt un iPhone 8 ierīci nomainīt uz XR. Tomēr es nedomāju, ka iPhone X nomaiņa būtu ļoti izdevīga, varbūt, ja vēlaties nedaudz lielāku displeju, bet ne tik lielu kā iPhone XS vai XS Max.

Protams, vislabāk to ir pārbaudīt savām acīm. Laipni aicinām jūs iegriezties iSTYLE veikalos, pašiem uzklikšķināt uz tālruņa, salīdzināt ar XS modeli, salīdzināt ar savu ierīci un izlemt, vai šis tālrunis ir jums piemērots. Ja jums ir vēl kādi jautājumi saistībā ar šo ierīci, lūdzu, dalieties ar tiem komentāru sadaļā, ar prieku jums palīdzēsim, tos atbildot!

Apple Inc. (AAPL)