iPhone XS Max – viss līdz maksimumam | TESTS - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

iPhone XS Max – viss līdz maksimumam | TESTS


iPhone XS Max. Apple viedtālruņu vidū ar vislielāko ekrānu apveltītais viedtālrunis tika prezentēts nu jau pirms vairāk nekā mēneša. Mēs ilgāku laiku testējām, kāda ir sajūta, ikdienišķos apstākļos lietojot tik milzīgu ierīci.

Rakstot šos teikumus, es pārdomāju, kāda pirms pieciem gadiem būtu bijusi mana attieksme pret tālruni ar 6.5 collas lielu ekrānu un ko par šāda izmēra ierīci būtu teicis Stīvs Džobss (Steve Jobs), kurš tik ļoti atbalstīja 3.5 collas lielos iPhone tālruņus. Atbildi uz pēdējo no jautājumiem mēs nekad neuzzināsim, taču es droši zinu, cik ļoti man nepatika milzīgi viedtālruņi.

Kopš tā laika mani pirksti nav paaugušies ne par centimetru garāki, tāpat arī manas plaukstas un pat manu kabatu izmēri ne. Tādēļ es noteikti būtu teicis, ka vīzija par milzīga izmēra iPhone – ja es tos patiešām nicinātu, es tos sauktu par planšettelefoniem – ir pavisam greiza. Tomēr, ja es šai vīzijai pievienoju papildu fīčas, kuras kļuvušas iespējamas, tieši pateicoties lielākajiem ierīču izmēriem, ņemu vērā lietotāju uzvedību un šo informāciju apvienoju ar 2018. gadā tirgū pastāvošajām prasībām, tā jau ir pavisam cita lieta.

Kā jau esmu minējis, pirms 5 gadiem man sevišķi nepatika doma par lielāka izmēra viedtālruņiem. Taču tagad, iPhone XS Max koncepcijā, ierīces izmēram ir pavisam cita nozīme. Šim tālrunim ir 6.5 collas liels OLED displejs, ko darbina milzīgs akumulators. Pateicoties tam, šis tālrunis, salīdzinājumā ar tā “mazāko brāli”, spēj darboties par stundu ilgāk. Praktiski tas nozīmē, ka ikdienišķā lietošanā tas no vienas akumulatora uzlādes līdz nākamajai varētu darboties divas dienas no vietas. Ja jūs patiešām izmantosit visas tā iespējas (darbības ar fotoattēliem un video, iMessage, Music, utt.), tad tālruņa akumulatora enerģijas varētu pietikt līdz rīta gaismai pēc garas ārpus mājām pavadītas nakts.

Teorētiski, salīdzinājumā ar citu ražotāju flagmaņiem, 3 174 mAh akumulators nav nekas īpašs. Taču A12 Bionic mikroshēma var ietaupīt neticami lielu enerģijas daudzumu. Dažu pirmo testēšanas dienu laikā šis tālrunis no uzlādes līdz uzlādei spēja darboties veselu dienu, šīs dienas laikā 3 vai 4 stundas bez apstājas ierakstot video materiālu. Ja jūs iPhone lietojat jau krietnu laiku, tad jūs varētu zināt, cik nopietns uzlabojums tas ir iPhone veiktspējas ziņā. Veiktspējas ziņā iPhone XR ir pat vēl jaudīgāks. Tādēļ tiem, kuri vēlas iegādāties augstākās klases ierīces, nevajadzētu satraukties par akumulatora darbības laiku.

Jebkurā gadījumā, šī ierīce ir ļoti ātra. Tās kamera un to atbalstošie programmatūras risinājumi ir vieni no labākajiem tirgū. OLED displejs nav nekas jauns, taču šajā gadījumā jūs iegūsit vislabāko tā versiju. Šajā tālrunī ir pieejamas 3D Touch un Face ID funkcijas, pēdējā no kurām joprojām nedarbojas ainavorientācijas režīmā. Visādā ziņā, bez pārsteigumiem, iPhone XS Max ir ārkārtīgi lieliska ierīce.

Tas viss izklausās brīnišķīgi, taču vai tā visa dēļ patiešām ir bijis vērts upurēt tālruņa “kompakto” izmēru? Šis jautājums mani nomoka jau gadiem ilgi. Ja toreiz veikalu piedāvājumā būtu bijušas Max izmēra ierīces, es drīzāk būtu izvēlējies paturēt savu mazāko tālruni un lādēt tā akumulatoru trīs reizes dienā, nevis iegādāties lielā izmēra tālruni. Taču toreiz man bija ļoti ierobežots mobilo datu plāns, es ārpus mājām neskatījos YouTube video, savu tālruni neizmantoju darba nolūkos un nebiju ieradis klausīties mūziku tiešsaistē.

Šodien mans datu lietojums ir 20 reizes lielāks nekā toreiz un līdztekus ziņu sūtīšanai es savu tālruni izmantoju vēl miljons dažādos citos veidos. Mani tālruņa lietošanas paradumi ir mainījušies, izvēli iegādāties tālruni ar lielāku ekrānu liekot uzskatīt par aizvien saprātīgāku. Vai lietot iPhone XS Max tālruni ir neērtāk nekā citus iPhone modeļus? Iesakām jums to paturēt rokās un izlemt pašiem.

Lielāka izmēra ekrāna priekšrocība ir iespēja tajā attēlot vairāk satura, to parādot lielākā izmērā, kas, piemēram, atvieglo rakstīšanu. Ja man būtu jāizvēlas vienu no diviem jaunajiem flagmaņiem, es pilnīgi noteikti balsotu par lielāko. Jā, iPhone XS ir samērā dārgs un iPhone XS Max cenas zīme ir vēl drosmīgāka. Taču, pēc manām domām, šī atšķirība ir pieļaujama, ja ņemam vērā visas papildu iespējas, kuras šo ierīču lietotāji iegūs. Taču tas ir tikai mans viedoklis…

Līdztekus tam, ka tā ir īpaši jaudīga, to turot rokās patiesi rodas sajūta, ka tā ir premium kvalitātes ierīce. Pretstatā standarta izmēru tālruņiem, iPhone XS Max patiešām ērti iegulst lietotāja rokā. To ir iespējams vienlaikus satvert gan komfortabli, gan stingri. Face ID lietojums šajā gadījumā ir pavisam saprātīgs. Tādējādi ierīci nebūs vajadzīgs satvert ar īkšķi, turklāt žestu lietošana neprasa tik daudz piepūles kā pirkstu piespiešana ekrānam.

Tas nozīmē, ka pat tad, ja būsit savu iPhone satvēruši nevis tā lejasdaļā, bet mazliet augstāk, jūs to varēsit ērti lietot un stingri noturēt rokā. Lai arī aparatūra ir tā pati, papildu divas collas iPhone XS Max padara par vislabāko ierīci. Tā svars arī padara to mazāk slidenu. Stikla virsma un nerūsējošā tērauda rāmis ir “lipīgāks” nekā iepriekšējo ierīču alumīnija korpusi. Arī tas ļoti papildina ierīces radīto premium sajūtu.

Ar šo tālruni iespējams uzņemt šokējoši skaistus 4K kadrus, kuru faila izmēri turklāt būs patiešām kompakti. Krāsas burtiski lec ārā no ekrāna, turklāt par priekšrocību uzskatāms arī tas, ka pat pēc visiem uzlabojumiem un izmaiņām, kas tika ieviestas, tālruņa kameras lietošana joprojām ir tikpat vienkārša kāda tā bija iepriekš. Kameras megapikseļu skaits ir tāds pats kā iPhone X kamerai, taču pikseļu izmērs ir audzis. Tādēļ jūs varēsit uzņemt vislabākās kvalitātes attēlus arī sliktāku gaismas apstākļu gadījumā.

Daudzas tā īpašības iPhone XS Max padara par labāko tālruni, kādu Apple jebkad ir radījuši. Mana pirmītējā skepse tālruņa jaunā izmēra un krāsas ziņā zuda jau pirmo šī tālruņa lietošanas sekunžu laikā. Tomēr es uzskatu, ka šis tālrunis nav piemērots visiem. Viens no galvenajiem iemesliem ir tā cena, jo iPhone XR tālrunī, kura cena ir daudz draudzīgāka, ir iekļautas teju visas tās pašas funkcijas, turklāt tā ekrāns izmēra ziņā ir līdzīgs iPhone XS Max ekrānam. Otrs iemesls: Apple šo ierīci izstrādāja tiem, kuriem ir vajadzīgs maksimums. Gan displeja, gan akumulatora un dizaina ziņā. Ja vien neesat izteikti jauno tehnoloģiju piekritēji vai turīgi uzņēmēji, mēs tomēr jums ieteiktu šī tālruņa iegādi rūpīgi pārdomāt.

Apple Inc. (AAPL)