Ir atklāta XR marķējuma nozīme! - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Ir atklāta XR marķējuma nozīme!


Uzmanību, teksta turpinājumā maiteklis (spoiler): šie burti nenozīmē neko. Fils Šillers (Phil Schiller) ir atklājis visu par šo nozīmīgo jautājumu…

Noslēpumaino “S” marķējumu iPhone tālruņu nosaukumiem Apple pirmo reizi pievienoja 2009. gadā, sākot ar iPhone 3GS modeli. Kopš tā laika viens no lielākajiem jautājumiem ir: kāda iemesla dēļ aiz iPhone nosaukuma tiek pievienoti burti S, SE, C vai R?

Varbūt atbilde uz šo jautājumu nemaz nav tik sarežģīta… Taču tā nav arī pavisam vienkārša. Varētu teikt, ka dažkārt ierīču nosaukumiem vienlaikus gan ir, gan nav nozīmes. iPhone 3GS gadījumā tālruņa nosaukuma nozīme tika skaidrota Keynote prezentācijas laikā: tā kā tajā brīdī tas bija visātrākais no viņu izveidotajiem tālruņiem, tad “S” nozīmēja “Speed” (“ātrums”).

iPhone 4S gadījumā šim burtam atkal tika piešķirta cita nozīme. Vismaz tajā laikā burtiem nozīme vispār bija. Saskaņā ar Tima Kuka (Tim Cook) teikto, šis “S” tika tālruņa nosaukumam pievienots par godu viedajam asistentam Siri. Kādas intervijas laikā Šillers atklāja arī SE nozīmi. SE skaidrojams kā “Special Edition” (“īpašais izdevums”). Taču ko īsti nozīmē citu S sērijas ierīču nosaukumi vai apzīmējumi XR vai C? Vienu vārdu sakot:

neko.

Ir pienācis laiks jūs iepazīstināt ar manu pēdējā laikā iecienītāko terminu: alfabētiskais nihilisms. Tas attiecas tieši uz neko nenozīmējošu nosaukumu izdomāšanu. Ne C, ne R un arī ne pārējie ierīču nosaukumiem pievienotie S burti nenozīmē neko. Pirms kāda laika to apstiprināja arī Šillers. Kādā intervijā viņam tika jautāts, kādēļ viņi tālruņu nosaukumiem izvēlējušies tieši šos burtus. Viņa atbilde bija samērā šokējoša:

Man ļoti patīk automašīnas un citas ātras lietas un burti R un S tiek izmantoti, lai norādītu, kuras no sporta automašīnām ir patiešām īpašas.

Lieta atrisināta.

Avots: The Verge

Apple Inc. (AAPL)