Īsumā par iebūvēto TL;DR saīsnes funkciju - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Īsumā par iebūvēto TL;DR saīsnes funkciju


Vai zināji, ka Mac OS operētājsistēmā ir pieejama funkcija, kas dažos teikumos spēj apkopot pat ļoti garu tekstu? Apskatīsim, kur to var atrast!

Varbūt es esmu vienīgais, kurš ir ļoti pārsteigts par šo seno Mac OS funkciju, tomēr tagad varu tev parādīt, kā tā darbojas!

Gara teksta saīsināšanai ir daudz iemeslu – tev nav laika, vēlies uzrakstīto tikai ātri pārlasīt, esi slinks, tēma nav pārāk interesanta, bet tu tomēr vēlies uzzināt, par ko tiek rakstīts, tāpēc teksta apkopošana tev var palīdzēt. Tas ir gluži kā marķieris, kas izceļ svarīgākās lietas, izmantojot gudru algoritmu.

Kā to ieslēgt?

  • Tā kā oriģināli šī opcija nav iekļauta Services sadaļā, tev tā ir jāiespējo.
  • Ieej Settings > Keyboard > Shortcuts un sarakstā pa kreisi izvēlies Services.
  • Rullē līdz pašai lejai.
  • Atzīmē lauciņu Summarize.

Kā to lietot?

Vieglāk nemēdz būt – tikai iezīmē jebkuru tekstu. Vienalga – PDF vai jebkurš cits fails, galvenais, lai tajā kaut kas būtu ierakstīts. Noklikšķini peles labo taustiņu un uznirstošā lauka apakšā izvēlies Summarize.

Atvērsies vienkārša lietotne ar saīsinātu tekstu. Tālāk pastāv tikai divas iespējas, starp kurām izvēlēties – teikumi vai rindkopas. Vislabāk izvēlēties teikumus, jo rindkopu izvēlē var rasties ievērojams informācijas trūkums. Pēc tam slīdnī izvēlies piemērotāko saīsinājumu.

Izrādās, ka tas strādā satriecoši labi. Šis ir viegls veids, kā pārlasīt tekstu brīžos, kad nav daudz brīvā laika, un tas darbojas pat ar tekstiem latviešu valodā.

Apple Inc. (AAPL)