Jūsu iPhone par jums ievāc arvien mazāk informācijas - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Jūsu iPhone par jums ievāc arvien mazāk informācijas


Ir veikts kāds samērā detalizēts pētījums par to, kādus datus par lietotājiem ievāc iOS un Android ierīces. Tā rezultātos parādījušies interesanti fakti. Tomēr, jāatzīst, rezultāti nebija sevišķi pārsteidzoši.

Leģendas vēsta, ka iPhone īpašnieku dati tiek uzglabāti drošībā un šie lietotāji var dzīvot ar apziņu, ka Apple nenovēro viņu atrašanās vietu un aktivitātes, nepārbauda viņu uzņemtos fotoattēlus un nepārdod viņu personas datus. Protams, mēs nevaram būt 100% pārliecināti, ka Apple apgalvojumiem ir taisnība un neviena no jūsu sarunām netiek uzraudzīta un saglabāta uzņēmuma arhīvos.

Taču vienu varam zināt droši: Apple mobilā operētājsistēma izrādījusies drošāka nekā Google izstrādātā Android sistēma. Kas gan to varētu apstiprināt vēl labāk nekā šīs abas sistēmas salīdzinošs pētījums? Tā norisi vadījis viens no Vanderbilta Universitātes profesoriem, Duglass Šmits (Douglas Schmidt), un tā rezultātos ir redzams, ka Android ierīces, kuru lietotāji izmanto Chrome pārlūku, uzglabā 10 reizes vairāk datu nekā iPhone tālruņi, kuru īpašnieki lieto Safari pārlūku.

Pētījuma rezultāti ir satricinoši un šķiet teju vai neticami, savukārt tajos iekļautie skaitļi – šausminoši. Saskaņā ar pētījuma rezultātiem, Android mobilie tālruņi 24 stundu laikā uzņēmumam Google datus nosūtīja 340 reizes. Tas nozīmē, ka dati tika pārsūtīti 14 reizes 1 stundas laikā. 35% no datu pakotnēm sastāvēja no informācijas par lietotāja atrašanās vietu. Un, kā Google nesen atzina, šie dati tiek ievākti pat tad, ja lietotājs ir liedzis tiem pieeju.

Aplūkojot kopskatu, iPhone lietotāji var dzīvot ar mierīgāku prātu. Pat brīžos, kad tālrunis netiek lietots, Android ierīces uzņēmumam Google nosūta 50 reizes vairāk informācijas nekā iPhone tālruņi. Galvenais iemesls šādām norisēm ir tas, ka Google bieži izmanto fonā darbojošos procesus, kas ievāc informāciju. Toties, pat ja jūs savās Apple ierīcēs izmantojat Google pārlūku, brīžos, kad būsit nobloķējuši sava tālruņa vai planšetdatora ekrānu, visi nevēlamie procesi tiks apturēti, tādējādi neļaujot Google piekļūt datu pakotnēm.

Protams, arī iOS sistēma nav ideāla un neievainojama, taču ir labi zināt, ka brīžos, kad tie atrodas ārpus uztveršanas zonas, Apple tālruņi nedarbojas kā viegli notverami mērķi. Kopumā apziņa, ka jūsu slepenie dati ir drošībā un uzņēmums, uz kuru tie nekādā veidā neattiecas, tiem nevar piekļūt, ir patīkama.

Avots: AppleInsider

Apple Inc. (AAPL)