Kādos nolūkos un kādēļ ir noderīgas vairāktelpu audio sistēmas? - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Kādos nolūkos un kādēļ ir noderīgas vairāktelpu audio sistēmas?


Vai arī jūs esat viens no cilvēkiem, kuri nesaprot, kādēļ jēdziens “multi-room” jeb “vairāktelpu” audio šobrīd ir tik populārs? Pirmkārt jau tādēļ, ka tā ir viena no vislabākajām pašlaik pieejamajām tehnoloģijām. Mēs jums pastāstīsim, kādēļ.

Klausīties mūziku ir iespējams dažādos veidos. Izvēle lielā mērā ir atkarīga no katra klausītāja individuālajām vēlmēm un vajadzībām. Vietējā autobusā iPhone oriģinālajās austiņās klausoties savā viedtālrunī saglabātās dziesmas, mūzikas atskaņošanas veids būs citāds nekā gadījumos, kad cilvēks vēlēsies klausīties skaņu ierakstus mājas stereo sistēmā vai baudīt mūziku austiņās, par kurām teju vai nāktos atdot kādu roku vai kāju.

Taču mēs ar pārliecību varam apgalvot, ka jaunās multi-room jeb vairāktelpu audio sistēmas pašlaik kļūst arvien populārākas, turklāt tā nav sagadīšanās. Tas notiek tādēļ, ka šīs sistēmas atbilst plašas lietotāju grupas prasībām, tajā pat laikā saglabājot to lietotāju vajadzībām atbilstošu kvalitātes līmeni.

Dzirdot jēdzienu “vairāktelpu”, jums jau varētu rasties aizdomas, ka šīs sistēmas paredzētas lietošanai mājās. Lai arī, cik man zināms, patiesi augstas kvalitātes skaņas cienītāji priekšroku dod stereo sistēmu iekārtošanai īpaši akustiski pielāgotās istabās, arī iepriekš minētās vairāktelpu audio sistēmas spēs nodrošināt augstvērtīgu klausīšanās pieredzi. To mērķis nav sasniegt augstāko kvalitātes līmeni, kādu nodrošina jaunākās no mūsdienās pieejamajām tehnoloģijām, bet gan drīzāk atskaņot mūziku visu dienu, itin visur.

Vairāktelpu skaņu sistēmu būtība ir tieši tāda: jūs varat savā dzīvoklī vairākās dažādās vietās uzstādīt skandas, kuras darbosies sinhroni (vai, ja jūs tā vēlētos, katra atsevišķi), ar pārējām mājās izvietotajām ierīcēm sazinoties Wi-Fi tīklā.

Lieliskākā šādas sistēmas sniegtā priekšrocība ir iespēja piemeklēt katrai no telpām vispiemērotāko audio ierīci. Piemēram, lietošanai virtuvē pietiks ar mazāku skandu, jo tajā lielākoties gatavošanas laikā tiktu atskaņota tikai nomierinoša mūzika. Turpretī, ņemot vērā dzīvojamās istabas būtību, šajā telpā varētu novietot jaudīgāku 5.1 audio sistēmu. Savukārt arī guļamistabai un darba telpai būs piemēroti mazāki skandu modeļi. Turklāt jūs savu kolekciju varēsiet ar laiku paplašināt – visas skandas nebūs vajadzīgs iegādāties uzreiz.

Vēl jo vairāk, lielākajā daļā gadījumu mūsdienīgām skaņu sistēmām vairs nav vienas centrālās vadības pults, turklāt katra skanda spēj pārvaldīt pārējās. Tāpat par nozīmīgu audio sistēmas daļu ir kļuvusi viedtālruņiem paredzētā lietotne: ar tās palīdzību ir iespējams atsevišķi mainīt katras skandas atskaņošanas skaļumu un pat konkrētās telpās atskaņot atšķirīgas dziesmas.

Kopumā mēs varam teikt, ka vairāktelpu audio sistēmas ir izcils, lietošanai mājās vispārīgos nolūkos piemērots risinājums. Šādas sistēmas nav piemērotas mūzikas atskaņošanai un baudīšanai mākslinieciski augstvērtīgā līmenī, taču lielākajai daļai lietotāju šo sistēmu nodrošinātā kvalitāte būs vairāk nekā pietiekama, it īpaši mūzikas straumēšanas pakalpojumu laikmetā.

Apple Inc. (AAPL)