Kādu darbu veikšanai 2018. gadā patiešām derēs 6 kodolu Mac mini? - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Kādu darbu veikšanai 2018. gadā patiešām derēs 6 kodolu Mac mini?


Mēs esam jums sarūpējuši salīdzinājumu un testu, kurā pārbaudījām, kādu darbu veikšanai labi piemērots ir 6 kodolu Mac mini.

Šeit būs īss atskats tiem, kuri, iespējams, vēl nav lasījuši mūsu testēšanas rakstus. Pamatojoties uz mūsu lasītāju sniegtajām atsauksmēm, mēs esam izveidojuši visaptverošu testu, kuru veicot mēs pārbaudām aktuālās ierīces, lai tiem, kuri apsver jauna datora iegādi, būtu pieejams precīzs Apple sortimenta pārskats.

Šajos apskatos mēs iekļaujam 3D testus, mākslīgus un īstus GPU testus, kā arī ar foto un mūzikas failu apstrādi saistītus uzdevumus. Par šodien publicētajiem testa rezultātiem varam pateikties mūsu labajam draugam Viktoram Kādāram (Viktor Kádár) jeb K1l1m6n, kurš veica visu renderēšanas darbu un acumirklī sniedza mums rezultātā iegūtos datus.

Viktors galvenokārt ir zināms, pateicoties viņa skaistajiem konceptu attēliem. Viņš kādam iMagazine rakstam izveidoja nākotnes MacBook Pro attēlus un mums izstrādāja arī Mac mini un iPad Pro dizainus. Viņa darbiem varat sekot līdzi vietnēs Instagram, Behance, kā arī šeit, iMagazine lapā. Tātad, ķersimies pie lietas!

Veicot iepriekšējo testu, mēs secinājām, ka pamata līmeņa 4 kodolu Mac mini veiktspēju par sevišķi izcilu dēvēt būtu grūti. Taču ko gan varētu gaidīt, iegādājoties pašu lētāko no Apple sortimentā pašlaik pieejamajām ierīcēm? Šis dators ir ideāli piemērots lietošanai birojā, taču nekam īpaši sarežģītākam gan ne. Aplūkojot mūsu iepriekšējā testa rezultātus, ir skaidri redzams, ka tā veiktspēja ir līdzīga 2016. gada MacBook Pro sniegumam.

Lai arī varam redzēt, ka tas visos veidos ir jaudīgāks nekā (2016. gada) 13 collu modelis, tas veiktspējas ziņā tik tikko spēja panākt 2016. gada 15 collu modeli. Vecāko modeli tas spēja pārspēt tikai fotoattēlu eksportēšanas uzdevumā programmā Lightroom. Labākajā gadījumā tā veiktspēja nozīmē, ka tā cenas attiecība pret sniegto vērtību, galvenokārt salīdzinot to ar citiem Apple produktiem, ir viena no labākajām. Taču kādus rezultātus sasniedz šī datora 6 kodolu i5 versija?

Mēs gaidījām pilnīgi citādus rezultātus un galu galā nebijām vīlušies. Vēl jo vairāk, aplūkojot raksta turpinājumā pievienotās diagrammas, mēs bijām samērā pārsteigti.

Nekustīgi 3D attēli

Mēs arī šoreiz izmantojām Keyshot Pro 7, datora veiktspēju pārbaudot ar to pašu pulksteņa attēlu, ar kuru to darījām iepriekš. Tas joprojām ir pieejams un visi mūsu lasītāji var šo pašu testu veikt arī savos datoros. Mēs izmantojām tādu pašu izšķirtspēju kā iepriekšējā reizē un kā faila izvades formātu norādījām TIFF, savukārt kā sampling rate vērtību iestatījām 64. 6 kodolu Mac mini bija aptuveni par 1 minūti lēnāks nekā 2018. gada 15 collu MacBook Pro. Tas ir otrais labākais rezultāts, kuru sasniedzis kāds no datoriem, kurus esam testējuši pēdējā laikā.

Tas ir samērā godīgs iesākums, galvenokārt tādēļ, ka šī datora uzbūvē ir iekļauts i7 procesors. Tomēr Mac mini veiktspēja izrādījās krietni labāka nekā 13 collu MacBook Pro, kura konfigurācija kopumā ir samērā līdzīga.

3D animācijas

Centrālā procesora (CPU) veiktspējas pārbaudi turpinām, joprojām darbojoties Keyshot programmā. Taisnības labad jāpiebilst, ka abu 3D testu laikā mēs mērījām tikai centrālā procesora veikumu, jo renderēšanas nolūkos Keyshot grafikas procesoru (GPU) neizmanto nemaz. Iestatījumus atstājām tādus pašus un testā izmantotie faili joprojām ir pieejami, lai arī jūs varētu veikt šo pašu izmēģinājumu savos datoros.

Arī šajā gadījumā Mac mini darbu paveica otrais un veiktspējas ziņā tā atšķirība no šī gada 15 collu MacBook Pro saglabājās 15% liela, tātad, tāda pati kā iepriekš. Taču salīdzinājumā ar 4 kodolu 13 collu pamata modeli (2018. gada), jaunais mini modelis ir par 30% spēcīgāks. Mēs arī pamanījām, ka šajā gadījumā ierīce uzkarst ļoti atšķirīgi no tās 4 kodolu versijas: pat ja taktsātrums (clock speed) nebija mainījies, procesora temperatūra bija aptuveni 90-95°C liela.

Grafiskā veiktspēja

Līdztekus mākslīgajiem testiem, mēs arī mazliet uzspēlējām spēles. Šajā procesā gūtie rezultāti bija interesanti. Diablo 3 iziešana nebija veltīga. 6 kodolu versijas veiktspēja bija krietni vājāka nekā 4 kodolu modeļa gadījumā. Teorētiski rezultātiem vajadzēja būt vienādiem, jo abu datoru uzbūvē iekļauti vienādi grafiskie procesori. Unigine Heaven testa rezultātos bija vērojama tikai pāris punktu atšķirība. Šis Mac mini ieguva 533 punktus, kamēr datora vājākā versija – 521 punktu rezultātu. Tā ir samērā niecīga atšķirība.

Tomēr, salīdzinot ar pastāvošo 9.7 fps (kadri sekundē) rezultātu, pēdējā gadījumā iegūtais vidējais skaitlis bija 16 fps, savukārt maksimālais fps rezultāts bija tāds pats kā iepriekš. Spēlējot Diablo, šāda atšķirība modeļu veiktspējā nebija vērojama, taču 4 kodolu modelis kopumā darbojās labāk. No vienas puses, saskaņā ar K1l1m6n teikto, šāda īpatnība varētu būt vērojama augstākās temperatūras dēļ, jo abu modeļu datoros CPU un GPU atrodas vienā un tajā pašā apvalkā, turklāt arī to dzesēšanas sistēmas ir vienādas.

No otras puses, 65W vietā CPU gluži viegli patērē 75W elektroenerģijas, tādēļ GPU ir pieejams mazāk enerģijas. Arī tādēļ veiktspēja varētu kļūt vājāka.

Lightroom eksports

Ja 4 kodolu versijas testa laikā mēs apgalvojām, ka mēs Mac mini gluži nedēvētu par darbstaciju, tad 6 kodolu modeļa gadījumā mēs teiksim pilnīgi pretējo. Šis dators perfekti varētu atbilst to cilvēku prasībām, kuri ikdienā strādā ar Logic Pro, Pro Tools un citu tamlīdzīgu programmatūru. Taču palūkosimies, kā tas tiks galā ar fotoattēlu apstrādi.

Tas bija diezgan viegli. Mēs izmantojām to pašu izšķirtspēju, tos pašus iestatījumus un pārbaudījām, kuram datoram izdosies ātrāk apstrādāt 500 augstas izšķirtspējas fotoattēlus. Gluži kā video eksportēšanas gadījumā, arī šajā ziņā būtisks faktors ir SSD diska ierakstīšanas ātrums (write speed). Un, tā kā šī modeļa minimālais atmiņas krātuves izmērs ir divkārt lielāks nekā tā 4 kodolu versijai, tad šajā gadījumā varam runāt par mazliet ātrāku SSD. Tas, ka šis dators ir ātrāks visos pārējos aspektos, ir tikai papildu vērtība.

Visus attēlus tam izdevās eksportēt 6 minūšu un 49 sekunžu laikā. Šī gada 15 collu MacBook Pro šo uzdevumu veica 6 minūtes un 17 sekundes ilgi, savukārt 4 kodolu modelis – 8 minūtes un 36 sekundes ilgi.

Logic Pro X

Kā pēdējo lietu testēšanas laikā mēs pārbaudījām, cik labi 6 kodolu Mac mini datorā darbotos Logic Pro X programma. Šādu testēšanu veikt iespējams arī Pro Tools vai FL Studio programmās, tas nemainīs rezultātus, jo ar to visu palīdzību tiek pārbaudīta procesora tīrā jauda. Šajā testēšanas reizē šī gada 15 collu MacBook Pro ieguva vislabāko rezultātu, tam gandrīz jau izdevās pietuvoties 2013. gada 12 kodolu Mac Pro līmenim. Tiesa, tā nav gluži jaunākā aparatūra, taču 12 kodoli ir un paliek 12 kodoli.

Citiem vārdiem sakot, tajā ir iespējams vienlaikus atskaņot 165 skaņas celiņus. Un kā veicās Mac mini? Aplūkosim diagrammas.

Līdz sistēmas pārslodzei Mac mini spēja vienlaikus atskaņot 152 celiņus. Vai tas ir pārsteidzoši? Jā! Vai mēs par to priecājamies? Protams.

Verdikts

Ko mēs vēl varētu piebilst? 6 kodolu Mac mini konfigurācija ir izcila. Tas veiktspējas ziņā spēj līdzināties 2018. gada 15 collu MacBook Pro, kura cena ir divtik augstāka. Lai gan 6 kodolu mini ir dārgāks nekā 4 kodolu modelis, ieguldot datora iegādē tikai mazliet lielāku summu, jūs iegūsit divreiz labāku SSD disku un datoru, kurš spēs sasniegt iespaidīgāku veiktspēju. Turklāt, zinot to, cik neprātīgas cenas Apple ir uzstādījuši atmiņas krātuvēm, pēc mūsu domām, izvēlēties 6 kodolu modeli būtu ļoti saprātīgi.

Tomēr vajadzētu ņemt vērā, ka šim datoram ir nepieciešamas papildu perifērijas ierīces, piemēram, monitors. Ja jums jau tagad ir viss šī datora pilnvērtīgai lietošanai nepieciešamais, tad mēs uzdrīkstēsimies apgalvot, ka 2018. gada 6 kodolu Mac mini varētu būt vislabākais dators, ko izvēlēties no pašlaik pieejamā Apple produktu sortimenta.

Apple Inc. (AAPL)