Lietotāji dedzīgi gaida jaunos Mac datorus - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Lietotāji dedzīgi gaida jaunos Mac datorus


Iespējams, būsiet pamanījuši, ka pieprasījums pēc vecākajiem datoru modeļiem ir kļuvis arvien mazāks un pārdošanas apjoms sācis kristies. Šis varētu būt vislabākais iemesls, lai Tima Kuka komanda atjauninātu Mac produktu sēriju.

Īsā laika posmā mēs daudzas reizes esam minējuši, ka Apple produktu izlasē Mac sērija ir mazliet atstāta novārtā.

No vienas puses, šī zīmola iOS ierīces tehnoloģiju tirgū visā pasaulē ir vadībā un uzņēmumam nes milzīgus ienākumus. Arī tādi aksesuāri kā Apple Watch vai AirPods savos tirgus segmentos ir vispopulārākie.

No otras puses, Apple ražo un tirgo arī veco, labo Mac mini, iMac un citus datorus. Regulārus uzlabojumus ik gadu piedzīvojusi tikai MacBook Pro sērija. Mēs šo tematu esam apsprieduši tik daudz reižu, ka nevienu, visticamāk, nepārsteigsim, sakot, ka oktobra beigās ceram sagaidīt Keynote prezentāciju.

Ir ļoti ticams, ka tas patiešām notiks; šādu iespējamību apstiprina arī International Data Corporation (IDC) publicētais pārskats. Tajā apkopota informācija par tradicionālo datoru (galddatoru, klēpjdatoru un darbstaciju) pārdošanas rezultātiem 2018. gada 3. ceturksnī. Tajā iekļautie dati par Apple panākumiem nebija sevišķi pozitīvi.

2018. gada 3. ceturkšņa pārskatā redzams, ka datoru pārdošanas apjoms visā tirgū samazinājies par 0.9%. Tas nozīmē, ka kopumā ir pārdoti 67.4 miljoni vienību, kas ir daudz labāks rezultāts nekā prognozētā 3% lielā pārdošanas apjoma lejupslīde. Galvenais šīs tendences ierosinātājs varētu būt procesoru trūkums un pircēju augstās prasības. Tomēr, salīdzinot ar šo pašu ceturksni pērn, četriem galvenajiem tirgus līderiem ir izdevies sasniegt izaugsmi.

Salīdzinot ar pagājušajā gadā pārdotajiem 5.4 miljoniem Mac datoru, šogad šajā pašā ceturksnī Apple ir pārdevuši tikai 4.67 miljonus datoru. Tas nozīmē 11.6% lejupslīdi. Tas ir milzīgs kritiens, pat ja iepriekš minētais ir tikai aptuvenos aprēķinos iegūts skaitlis. Precīzi dati par pārdošanas rezultātiem tiks prezentēti novembra sākumā.

Pircēju rīcība skaidri norāda, ka pašlaik pieejamā produktu sērija nav pietiekami laba un liels skaits cilvēku gaida jaunu produktu laišanu tirgū. Šāda veida atsauksmes varētu likt Timam Kukam sarosīties. Apple vadītājs apgalvoja, ka, pat ja viedtālruņu tirgus pašlaik vairs nepaplašinās, stagnāciju nav jāuztver kā negatīvu parādību. Vienkārši ir pienācis laiks pievērst vairāk uzmanības galddatoru attīstīšanai. Reiz, kādu laiku atpakaļ, tie bija pats Apple produktu izlases kodols.

Tātad, Apple, lūdzam jauku produktu prezentāciju 26. oktobrī!

Avots: 9to5Mac

Apple Inc. (AAPL)