Lūk, kurš emodži ir radniecīgs "poop emoji" - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Lūk, kurš emodži ir radniecīgs “poop emoji”


Pagājuši teju 10 gadi, kopš Apple nāca klajā ar pirmajiem 500 emodži. Bijusī Apple praktikante dalījās atmiņās, ka tolaik vēl neviens nezināja, kā emodži darbojas, kas tie ir un ka pēc laika tie ļoti ietekmēs savstarpējo komunikāciju.
Pirms 10 gadiem Andžela Guzmena studēja grafisko dizainu un vasarā pieteicās praksē. Trīs mēnešus apguva darba iemaņas Apple, viņas prakses vadītājs bija Raimonds, viens no pasaulē labākajiem ikonu grafiķiem. Viņš izstāsīja Andželai kompānijas ideju par emociju zīmju radīšanu un lūdza paust viedokli.

Protams, praktikante tolaik vēl nezināja, ko nozīmē šis japāņu vārds, jo angļu valodā tāda vēl nebija. Neilgo apmācību laikā viņa apguva visu par emodži, lai piedalītos to izstrādē. Ne viņa, ne Raimonds zināja, cik lielā mērā emodži izmainīs ikdienas komunikāciju – šodien vairums uz jautājumu atbild ar vienu emodži.
Pirmais Andželas radītais dizains bija saderināšanās gredzens. To viņa izvēlējās sarežģīto tekstūru dēļ. Pirmā emodži radīšana aizņēma veselu dienu, taču ar laiku jau raitāk.

Daži emodži ir kļuvuši uzjautrinošāki to stāstu dēļ. Radot saldējuma emodži, Raimonds izmantoja “poop emoji” siluetu. Šī ziņa uzjautrināja daudzus.
2008. gadā Stīvs Džobs atzina par labu esam emodži ideju, pirmā valsts, kurā tās varēja lietot, bija Japāna. Pēc laika ikviens sāka tos lietot īsziņās un sociālo tīklu ierakstos. Emodži kļuvuši tik populāri, ka radīti pat spilveni, krekli, krūzes un filma. Mēs vairs nevaram iztēloties, kā sazinātos virtuālajā vidē, ja to nebūtu.

Apple Inc. (AAPL)