Mac 101 jaunajiem īpašniekiem - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Mac 101 jaunajiem īpašniekiem


Nomainīt Windows pret Mac nav tik bailīgi, cik varētu šķist pirmajā mirklī. Kā strādā meklētājs, kādas drošības iespējas piedāvā macOS un ko vajadzētu instalēt? Mēs apkopojām visus padomus un trikus jaunajiem Mac īpašniekiem.

Sliktākā lieta, ko varat darīt: izmantot Mac kā PC. Ne tikai macOS un Windows loģisko atšķirību dēļ, bet jūs arī neatradīsit daudz programmatūru, kas bija svarīgas Windows sistēmā. Antivīrusi, biroja programmatūras un mediju atskaņotāji kļuvuši lieki.

Kas jums būs nepieciešams?

Iestatot jūsu jauno datoru, jums noteikti būs nepieciešama valodas pārbaude. Tas ir ļoti svarīgi (vismaz man), tā kā “Pages” (Apple ekvivalents MS Word) izmantoju itin bieži. Pat ja macOS zina latviešu kā sistēmas valodu, gramatikas pārbaude bieži kā iespēja nav iekļauta. Jūs varētu būt apbēdināts, bet jums būtu jāzina, ka pieejami daudzi pakalpojumi gan par brīvu, gan par maksu, kas jums varētu palīdzēt.

Es jums ieteiktu izmantot “Dictionaries”, arī es to lietoju. Pilnā versija maksā 8 eiro. Tas noteikti ir to vērts. Lietotne bieži tiek atjaunināta un jums vienmēr būs pieejama pilna vārdnīca tikai ar vienu skārienpaliktņa žestu.

Protams, esmu ievērojis dažas kļūdas “QuickTime”, Apple mediju atskaņotājā, bet vidējam lietotājam par to nevajadzētu raizēties. VLC arī ir pieejams Mac, un tajā pieejamas tās pašas funkcionalitātes, kas Winows versijā. Tādēļ, ja neesat apmierināts ar QuickTime, jūs viegli varat lejupielādēt VLC, kas strādā gan uz iPhone, gan iPad.

Lietotnes, kas nav pieejamas Mac, gadās sastapt itin reti, bet vienmēr ir daži izņēmumi (piemēram, 3D Max nav pieejams). Var arī atgadīties dažādas situācijas, kad būtu nepieciešams instalēt Windows uz Mac, bet jums nevajadzētu izmantot “Boot Camp”, kas nozīmētu instalēt Windows jūsu Mac cietajā diskā. “Parallels” var piepildīt vēlmes, kas saistāmas ar Windows vizualizāciju. Bet tas arī ir gaumes jautājums, lielākā daļa lietotāju to neizmantos, bet ir labi apzināties, ka šāda iespēja eksistē.

UnRar var būt itin noderīgs, atverot .rar failus. Utopijā jūsu draugi sūtītu tikai .zip arhīvus, bet reālajā dzīvē ikdiena bez WinRARA būtu sarežģītāka. Jums vajadzētu apskatīt App Store un lejupielādēt UnRAR.

Kas vēl būs nepieciešams?

Pirmkārt, antivīrusa programma. Ļaunprātīgu Mac programmatūru skaits ir minimāls, un, pateicoties sistēmas dabai, gandrīz nav iespējams macOS ieviest vīrusu. Tās ir labas ziņas, tā kā Windows sistēmā labs antivīruss ir neatsverams. Pat ja tas ir noderīgs, PC noslodze var tikt palēnināta. Varat lejupielādēt Mac antivīrusu programmas, kas pārsvarā paredzētas inficētu failu attīrīšanai pirms dalīšanās, kas ir liela priekšrocība.

Microsoft Office paliek tas pats. Lielākā daļa labprāt izmanto kādu no “Office” programmatūrām, bet jums vajadzētu zināt, ka, iegādājoties Mac, jūs neiegādājaties tikai aprīkojumu, bet arī OS un dažās papildu programmatūras, piemēram iWork Suite (“Pages”, “Numbers”, “Keynote”).

Šīs problēmas strādā arī ar Microsoft paplašinājumiem. Var būt dažas atšķirības, bet, atverot .docx failu, to neizjutīsit. Ar šo funkciju problēmas ir atrisinātas, tā vairs nevar būt problēma.

Mēs patiesi neiesakām lejupielādēt lietotnes, kas var veikt izmaiņas failu sistēmā, tās var nodarīt lielu postu. Ja jums nav iebildumu pret sistēmu formatēšanu, vieglākais veids ir formatēt visu diskdzini uz exFAT. Tas novērsīs, ka jūsu cietais disks būtu tikai lasāms. Gadījumā, ja meklējat profesionālu risinājumu, izvēlieties “Paragon”.

Vārdnīca

“Spotlight search”: macOS iebūvētais pārlūks. Tas ļauj meklēt failus un to saturu. Tajā varat atrast arī ziņas no e-pastiem, dokumentiem vai ziņām.

“Finder”: macOS meklētājs. Darbs ar macOS logiem var aizņemt kādu laiku; jūs varētu manīt, ka nevarat itin nemaz aizvērt “Finder”. Funkciju skaits patiesi ir bezgalīgs.

“Time Machine”: iebūvēts drošības dublējums. Varat izveidot automātisku “Time Machine’ dublējumu ar “Time Capsule” palīdzību. Iespējams arī iestatīt arēju diskdzini, lai izveidotu jaunu dublējumu ikreiz, kad tas savienots ar ierīci.

“Mission Control”: varat iztēloties visus izmantotos pakalpojumus un lietotnes. Varat pārkārtot lietotnes un tādus logus kā “Funder” un “Safari”. Kā arī sadalīt ekrānu. Varat piekļūt “Mission Control”, piespiežot F3, iestatiet žestu jūsu skārienpaliktnī vai “Magic Mouse”.

Option/alt (⌥) un CMD (⌘) taustiņi: visiem vajadzētu būt informētiem par šo kombināciju, pat tiem, kas Mac neizmanto. Command (⌘) ir CTRL aizstājējs. Option/alt piedāvā īpašas funkcijas, kas pārspēj ikdienišķo “alt” pogu.

“Activity Monitor”: “Task Manager” otrais vārds

Noderīgas tastatūras saīsnes

Command (⌘) + Q: Aktīva loga aizvēršana
Alt (⌥) + Command (⌘) + Esc: Piespiedu aizvēršana
Command (⌘) + Space: “Spotlight search”
Ctrl + Command (⌘) + Space: Emoji meklēšana
Shift + Command (⌘) + 4: Selektīvs ekrānšaviņš
Shift + Command (⌘) + 4 + Space: Aktīvā loga ekrānšāviņš

Varat atrast visas Mac saīsnes šeit.

Apple Inc. (AAPL)