Kā ilgāk saglabāt lādētāja vadu lietošanas kārtībā - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Kā ilgāk saglabāt lādētāja vadu lietošanas kārtībā


Jūs noteikti kādreiz esat redzējuši sašķēlušos un pamatīgi bojātu Apple lādētāja vadu.  Šeit būs daži ietekumi, kas ievērojami pagarinās lādētāja mūžu.

Bieži vien dzirdam apgalvojumu, ka Apple vadi nav tajā labākajā kvalitātē un ātri tiek izlocīti. Tomēr ir daži laimīgie lietotāji, kas spēj tos saglabāt lieliskā stāvoklī pat vairākus gadus no vietas. Vispār, pasaulē ir divu veidu cilvēki: vieni lādētāja vadu var izlocīt dažu mēnešu laikā, citi nekad nav saskārušies ar šādu problēmu.

Vieni uzskata, ka Apple ražotājiem ir slēpts nodoms ražot sliktākas kvalitātes preci, lai lietotāji pēc noteikta laika posma iegādātos jaunu. Taču otri oponē, sakot, ka tā nav taisnība, jo spēj ilgāku laika posmu saglabāt lādētājus darba kārtībā.

Patiesība ir kaut ku pa vidu. Apple ir radījis jaukus, baltus, mīksta materiāla, elastīgus vadus, kurus ir grūti nolietot. Taču visi zin, ka Apple kvalitātei ir sava cena, kas izpaužas nepārtrauktās rūpēs par ierīci vai aksesuāru. Šeit būs daži padomi, kā izmantot savu lādētāju un neradīt tam bojājumus ilgtermiņā.

Sāksim ar iPhone vadiem. Kopš brīža, kad tirgū ir miljoniem iPhone mobilo telefonu, lietošanā esošo lādētāju skaits ir tiešām liels, tādēļ bojāti, salauzti un ieplīsuši vadi nav nekāds retums.

Attēlā var redzēt, ka lielākā daļa no bojājumiem rodas nepareiza lādētāja novietojuma dēļ. Uzlādes procesa laikā nevajadzētu radīt lieku spiedienu uz vada savienojuma vietu. Tādēļ uzlādes laikā iesakām sekot līdzi vada novietojumam. Tāpat arī to nevajadzētu atstāt sapītu. Šie ieteikumi vien ievērojami pagarinās jūsu lādētāja vada mūža ilgumu.

Gadījumā, ja ir bojātas lādētāja metāla sastāvdaļas. Pastāv risks, ka lādētāja spraudnis korozijas ietekmē var kļūt melns un tas var traucēt uzlādes procesu. Arī vairākkārtēja lādētāja spraušana telefona var radīt aksesuāra defektus un traucēt mobilā tālruņa darbību. Tādēļ ir svarīgi iespraust lādētāju “ar pirmo reizi”.

Korozija nerodas pati no sevis. Visbiežākais tās iemesls ir ūdens klātbūtne, tādēļ spraudnis ir jāsargā no jebkādu šķidrumu piekļūšanas. Ja korozija jau ir sākusi savu darbu un ir manāmi melni pleķi, jūs tos varat mēģināt notīrīt, viegli paberzējot ar sūkli. Taču jāņem vērā, ka tas ir ļoti trausls priekšmets, tādēļ to vajag darīt ļoti uzmanīgi, jo pretējā gadījumā defekts pārvērtīsies par vēl lielāku defektu.

Pāriesim pie Mac lādētājiem. Nav svarīgi, vai tas ir vecais, labais MagSafe vai nesen iznākušais USB-C, par to ir jāparūpējas. Ja iPhone lādētāji neprasa tik lielus naudas līdzekļus, jauna Mac lādētāja iegāde maksās daudz vairāk.

Pievērsiet uzmanību lādētāja novietojumam. Tam nevajadzētu būt pārāk nostieptam vai ieliektam savienojuma vietā.

Ja jūs bieži ņemat līdzi savu lādētāju, ir jāpievērš uzmanība tam, kā tas tiek sagatavots pārvietošanai. Apple inovācija jeb tā saucamās “ķepiņas” paātrina vadu nolietojumu, tās veido izliekumu jau vada izejas punktā, kas nenāk par labu. Arī vada tīšana ap lādētāju nav labākais risinājums. Attēlā redzamais novietojums ir visieteicamākais lādētāja pārvadāšanas gadījumā.

Sekojot šiem ietiekumiem, jūs noteikti pagarināsiet sava lādētāja mūža ilgumu. Padomi noderēs, lai pagarinātu arī EarPods austiņu mūža ilgumu.

 

 

Apple Inc. (AAPL)