MacBook Pro 2023 – kopienas koncepts - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

MacBook Pro 2023 – kopienas koncepts


Kādus datorus Apple varētu piedāvāt pieredzējušajiem lietotājiem pēc pieciem gadiem? Sadarbībā ar iMagazine lasītāju kopienas idejām un atsauksmēm mēs esam izsapņojuši kaut ko patiesi iespaidīgu!

Sāksim

Tie, kas regulāri seko iMagazine, varētu zināt, ka laiku pa laikam mēs mēģinām parādīt dažādas vēl neeksistējošu Apple produktu fanu izstrādātās konceptmākslas. To starpā mēs varam atrast produktus, kas ir tikai ideālistiskas fantāzijas, bet daži no tiem varētu atgādināt patiesi eksistējošus produktus. Kā jau var spriest pēc fotoattēliem, mēs varam atrast detalizētus un augstas kvalitātes konceptus, bet dažkārt var redzēt dažus konceptus zemākā kvalitātē.

Tomēr no komentāriem zem mūsu rakstiem nekad nevarētu noteikt, ka cilvēki teiktu: jā, mēs patiesi ticam, ka dotais produkts šogad būs tieši šāds. Bet kā MacBook Pro izskatīsies pēc 5 gadiem? – tieši šāds jautājums iešāvās mūsu prātos. Un kur gan vēl labāk mēs varētu rast atbildi, ja ne iMagazine kopienā? Iepriekšējo gadu laikā mēs varējām noteikt vairākas jūsu vēlmes un piezīmes zem rakstiem. Tagad mēs esam apkopojuši vajadzīgās detaļas no jūsu komentāriem un izstrādājuši konceptmākslu, izveidojot attēlu, ar kuru varētu būt apmierināta visa iMagazine komūna. Ar lielu prieku varam teikt, ka nav atlicis nekas cits, kā vien iepazīstināt jūs, dārgos kopienas biedrus, ar MacBook Pro 2023 konceptmākslu.

Kādu datoru varam redzēt videosižetā? Apskatīsim soli pa solim!

Tradīcijas modernā veidolā

Dizaina un materiālu ziņā mēs atkal varētu atcerēties vēlīnā 2009. gada MacBook alumīnija un polikarbonāta korpusu. Mūsu izdomātais dators ir ieguvis tādas pašās dimensijās kā pašreizējais 13 collu modelis. Bet, ņemot vērā, ka Džonijs Īvs savu vietu Apple vadībā varētu paturēt vēl turpmākos piecus gadus, mēs šo modeli padarījām plānāku, tā izmēru samazinot no 14,9 mm līdz 11 milimetriem biezumā. Protams, tas ietekmē arī svaru, pašreizējie 1,37 kg varētu tikt samazināti līdz 1,05 kg.

Saistībā ar portiem mēs piedāvājam radikālas idejas. Ir gandrīz neiespējami, ka 2023. gadā 3,5 mm Jack ports, no kura Apple atteicās jau 2016. gada iPhone tālruņos, varētu tikt saglabāts. Tas mums liktu atvadīties no pēdējā ne-USB-C datora porta. Tomēr ierīcē varētu tikt iestrādāti četri Thunderbolt 4 porti ar 80 Gb/s joslas platumu. Kā arī divi 8K displeji varētu darbības veikt vienlaicīgi 120 Hz frekvencē.

Bez rāmja

Lielākā atšķirība, kas vizuāli varētu būt ļoti redzama, ir displejā iestrādāta OLED tehnoloģija. Pateicoties tai, galvenās displeja funkcijas varētu būt: iespaidīgs kontrasta koeficients, neticami skaists bezrāmja dizains. Tas varētu arī nozīmēt, ka 16:10 proporcija jāmaina uz 3:2.

Protams, pikseļu blīvuma pieaugums ir obligāts. Pašreizējai 2560 x 1600 px izšķirtspējai, kas norāda uz 227 ppi, vajadzētu tikt mainītai uz 3120 x 2080 px, kas varētu rezultēties 272 pikseļos collā. Būtu arī svarīgi atcerēties, ka spilgtums piecu gadu laikā varētu pieaugt līdz 1000 nit (no 500) un, kā jau pieredzējām iPad Pro, ekrāna atsvaidzināšanas frekvence var tikt uzlabota līdz 120 Hz no 60 Hz. Kopumā tiks ievēroti daudz energoefektīvāki risinājumi.

Sekojot populāro produktu līniju piemēram, Touch ID varētu tikt nomainīts pret Face ID arī MacBook gadījumā. Cerams, ka tad būs pieejama jaunā versija, kas varētu strādāt bez iegriezuma (notch) un pilnībā tiktu iebūvēta displejā. Pateicoties neredzamajam Face ID, MacBook Pro 2023 displejs varētu būt veidots kā viens vienots panelis.

Zem pārsega

Vairāk kā pašsaprotami – mātes plates izmērs būs daudzkārt samazināts. Tas varētu būt patiesi noderīgi daudzos aspektos. Pieejamā brīvā vieta varētu tikt aizpildīta ar lielāku – 77,8 Wh akumulatoru, kas varētu nodrošināt 16 stundu akumulatora laika, tādēļ drīz sapnis, ka visu darba dienu lādētāju atstājam mājās, varētu piepildīties. Virsstundas iekļautas 🙂

Tas nebūtu iespējams, nepievienojot vēl citus enerģiju ietaupošus risinājumus, piemēram, otrās ģenerācijas Apple XM procesoru ar 25W TDP, kas varētu tikt izveidots ekskluzīvi portatīvajiem datoriem. 6 kodolu procesors varētu veikt 3,4 GHz pamata pulksteņa laika, ar Turbo Core līdz pat 5,2 GHz, tajā arī varētu būt iekļauta 16GB HBM 4 (High Bandwidth Memory) atmiņa, lai pilnvarotu GPU. Tāpēc maksimālā skaitļošanas jauda varētu sasniegt 7,5 teraflopu. Šajā laikā GPU varētu izstrādāt pats Apple, bet par arhitektūru joprojām varētu atbildēt AMD.

13 collu modelis varētu būt pieejams ar diviem dažādiem XM procesoriem: no vienas puses, tie varētu būt iepriekš minētie XM6 (sešu kodolu) un XM8 (astoņu kodolu). Vēlākais varētu nākt klajā ar samazinātu pulksteņa laiku. 15 collu modelis varētu būt aprīkots ar XM10 un XM12 procesoriem. Pirmais varētu strādāt ar 3,2 GHz un 5 GHz (Turbo Core) pulksteņa laiku. Lielākā Pro modeļa grafiskā veiktspēja būs lieliska. Šis modelis varētu būt aprīkots ar 32 GB HBM 4 atmiņu.

Runājot par RAM, pamata modeļi varētu tikt aprīkoti ar 32 GB LPDDR5, kurus var konfigurēt līdz 128 GB. Tomēr uzglabāšanas jauda varētu būt ne tik liela, sākuma līmeņa modeļiem varētu būt tikai 512 GB SSD, kas, mūsuprāt, ir iekļauts. Acīmredzot, tā varētu būt arī konfigurējama līdz 4TB – tas būtu tikai naudas jautājums. Šādā veidā ātrums nevar būt problemātisks: maksimālais rakstīšanas ātrums varētu sasniegt 8,5 GB/s, bet lasīšanas – 9,5 GB/s.

Varētu tikt iekļautas arī citas izmaiņas. Iebūvētie skaļruņi varētu strādāt kā 3 (nevis 2) skaļruni katrā kanālā vēl labākai apskaņošanai, un Touch Bar varētu tikt uzlabots ar Taptic Engine tehnoloģiju, lai varētu iespējot haptisko reakciju.

Visus renderētos attēlus izveidoja Viktors jeb “K1l1m6n”, mūsu jaunais Ungārijas komandas biedrs, kurš pašlaik universitātē studē industriālo dizainu. Gadījumā, ja jūs vēlētos apspriest profesionālas problēmas, nebaidieties uzdot viņam jautājumus, mēs esam droši, ka viņš uz tiem detalizēti atbildētu. Ja jums patika viņa darbs, varat sekot Viktoram Instagram un Behance. Viņš pat izveidoja pašreizējā projekta lapu, kas varētu būt piemērota Apple 2023. gada produkta prezentācijai – tas noteikti ir pelnījis uzmanību.

Šis koncepts netiktu izveidots bez jūsu komentāru un atsauksmju palīdzības. Mēs arī turpmāk mēģināsim paļauties uz mūsu iMagazine kopienu: lūdzu, turpiniet rakstīt, vai jums patika fotoattēli, kādas izmaiņas jūs vēlētos veikt un kādus konceptus vēlētos redzēt nākotnē.

Apple Inc. (AAPL)