Mēs izmēģinājām jauno iPad – pieejamu planšeti, kas noderēs visiem - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Mēs izmēģinājām jauno iPad – pieejamu planšeti, kas noderēs visiem


Tiklīdz klajā nāca jaunais 6. ģenerācijas iPad, mēs to iegādājāmies. Patiešām pieņemama cena, tikai daži kompromisi un Apple Pencil atbalsts mūs uzreiz pārliecināja. Bet vai mēs nožēlojām šo impulsu pirkumu pēc dažu nedēļu lietošanas? Vai šī patiešām ir vislabākā cenas-vērtības attiecība no visām Apple ierīcēm?

Pirms dažām nedēļām Apple laida klajā ‘vienkāršā’ iPad atjaunināto versiju. Mazā runā viņi reklamēja tās izglītojošo pielietojumu un iepazīstināja ar lētā iPad un dārgā iPad Pro mīlestībā radīto pēcteci. Ierīču jaunpienācēja ir iemantojusi cenu marķējumu no pirmā minētā un Apple Pencil atbalstu no dārgākās versijas. Patiešām laimīga kombinācija, ne tā?

https://istyle.lv/ipad-6-paaudzes

Mēs varam atzīt, ka nekad neesam kādu ierīci iemīlējuši tik strauji, cik jauno iPad. Mēs abi, gan es, gan Patriks, abi esam lepni jaunās planšetes lietotāji, jo tā pārzina visu un ir neiedomājami lēta.

Neskaitot dažus mazos kompromisus, šajā ierīcē nekas netrūkst un tā ir pieejama par šokējoši zemu cenu, 369 eiro liek mums par visu aizmirst. Pieredze ir patiesi lieliska Apple Pencil atbalsta dēļ, un A10 Fusion mikroshēma un spēcīgā datoraparatūra var viegli tikt galā ar visām iPS 11 funkcijām, tai skaitā arī ar daudzuzdevumu izpildi.

Tas ir svarīgi, jo jaunākais iOS ir pieejams arī iPad mini, bet aparatūra nav spējīga veikt tāda līmeņa uzdevumus. Bet mums par to nav lieku ilūziju, tas nav Pro modelis, jums ir jāsagatavojas pieņemt dažus kompromisus. Jums būtu jāaizmirst par 120Hz ekrāna pārlaidi, laminētu displeju, iPhone 7 kameru un stabilizatoru, Smart Connect un jaunāko procesoru. Lai gan šī ierīce maksā aptuveni pusi no Pro modeļa cenas, jums ir jāizlemj, vai visas augstāk minētās iespējas ir vai nav svarīgas šīs cenas dēļ.

Aparatūra

Atverot iepakojumu, jūs neieraudzīsit neko neparastu, tomēr būs labi redzams, ka jaunajam iPad nav laminēta displeja. Tas ir tā izveidots, lai augšējā stikla un LCD panelis būtu tuvāk viens otram. Dzīvē laminētā displeja neesamība var tikt sajusta un ieraudzīta, šķietami displejam esot gaišākam, un sajūtas ziņā tas vairāk liecina par stiklu, salīdzinot ar iPad Pro vai iPhone. Tas ir pazeminātās cenas upuris, bet ar sudraba uzliku: ja būs nepieciešams remonts, tad tas būs lētāks.

Ieslēdzot ierīci, nebūs gaidīšanas laika, tā ir ātra. A10 Fusion mikroshēmas un 2GB RAM atmiņas spēks būs pietiekošs 98% laika. Mēs nevarējām to kavēt, izmantojot pat tādas lietotnes kā Affinity Photo, kam nepieciešama liela skaitļošanas jauda.

Gaidītais Apple Pencil atbalsts

Mums vēl nekad nebija bijusi līdzīga pieredze ar Apple Pencil. Taču, kad Apple izlēma padarīt to pieejamu arī iPad ierīču zemākajam segmentam, Patriks nodomāja, ka būtu īstais laiks kādu no tiem iegādāties. Lielākoties tādēļ, ka Logitech zīmulis, kas tika prezentēts tajā pašā ziņojumā, spēj veikt tikai pusi no vajadzīgajām funkcijām un vēl nav pieejams.

Mēs bijām pārliecināti, ka Apple Pencil ir gana labs, tā kā tas itin nemaz netika mainīts kopš tā iepazīstināšanas tirgū – mēs zinām, ka to mīlam. Jautājums drīzāk ir: ko jaunais iPad ar to spēs paveikt? Ir grūti to salīdzināt ar iPad Pro, tā kā zīmuļa precizitāte tiešām ir atkarīga no lietotnēm. Tas padara Apple Pencil tikai mazu, mazu solīti lēnāku uz jaunā iPad.

Tas varētu būt problemātiski ļoti ātras rakstīšanas ar roku vai skribelēšanas gadījumā, taču zīmēšanā un krāsošanā tik liela starpība nav jūtama. Un, kā jau minējām, tas tiešām ir atkarīgs no lietotnes. Tādās Adobe lietotnēs kā Sketch un Comp nav starpības, tā kā programmatūra seko zīmuļa ceļam uz iPad Pro, kā jau Apple inženieri to bija izsapņojuši.

https://istyle.lv/apple-pencil

Mūsuprāt, ja pavadīsit daudz stundu zīmējot uz jūsu planšetes, tad jaunais iPad nevarētu būt perfektā izvēlne, bet, ja jūs vēlētos savā īpašumā iPad ar zīmuli vienkāršai piezīmju pierakstīšanai un ēnošanai, tad tas apmierinās jūsu vēlmes. Citādi jums ir pieejama arī iPad Pro izvēle, kas jūs noteikti nepievils.

Mums arī ir jāpiemin skaļruņi. Mēs zinām, ka nav godīgi salīdzināt jauno iPad ar divreiz dārgāku ierīci, taču, ja nevarat samierināties ar dobju skanējumu, tad labāk izvairieties no šī produkta. Mēs tos izmēģinājām, un tie var turēt līdzi pagājušā gada modeļiem, taču, salīdzinot ar iPad Pro, kam ir stereo apskaņošana, jūs jutīsit lielu atšķirību. Mums skaņa nebija vissvarīgākais faktors, taču jums noteikti vajadzētu ieklausīties jaunajā iPad, pirms to iegādājaties.

Dzīvesveids bez datora

Šeit ir jautājums, kas šķiet vienkāršs, taču patiesībā ir pats svarīgākais. Visi vērš uzmanību virzienā, ka pašreizējais datoru koncepts nav iekļauts Apple nākotnes plānos. Hordons iepriekš mēģināja dzīvot un strādāt bez viņa MacBook. Mēģinājums neizgāzās, taču visvairāk viņš bija satriekts par Pro modeļa cenu.

Tomēr tagad mums ir ideāls izmēģinātājs, es. Man pieder un es izmantoju gandrīz visus Apple ekosistēmas elementus, bet iPad ir izņēmums. Esmu turējis to savās rokās, iespējams, tikai divas reizes. Es to īpaši neizbaudīju, cena patiešām bija atbaidoša, un es nevarēju iedomāties, kā to izmantot papildus visām pārējām ierīcēm.

Jaunā iPad gadījumā pirmā nedēļas nogale bija dīvaina un neērta. Es patiešām apsvēru atrast veidu, kā pielietot planšeti biznesā, nevis personiskajām vajadzībām. Es to lietoju 10 minūšu. Sajūta atgādināja, cik ļoti esmu pieradis pie iPhone X žestu kontroles un bija patiešām neērti izmantot Home pogu. Taču tad es pārdomāju un neatmetu cerību. Es atstāju savu MacBook Pro birojā un devos mājās tikai iPad pavadībā.

Pietika tikai ar vienu vakaru, lai saprastu, kāpēc es esmu ieguvējs, atstājot darbā savu galveno strādāšanas ierīci. iPad neizmantoja visu manu brīvo laiku, kā biezi notiek ar MacBook, kas ir pilns ar darbu sarakstiem. Tā kļuva par izklaides ierīci ar tikai nelielu devu darba. Spēles ir lielākas un labākas, tā neuzsilst, baterijas izturība ir lieliska, man to nevajadzēja atkārtoti uzlādēt vairāku dienu garumā.

Tas ir ļoti liels ieguvums. Un tā ir ļoti atsvaidzinoša, salīdzinot ar iPhone. Es neuzstādīju visas lietotnes, kas padarīja manus vakarus daudz mierpilnākus, lai gan dažkārt aizmirsos Asphalt 8 pavadībā, taču tas jau ir cits jautājums. Tagad es ņemu MacBook Pro uz mājām tikai tad, ja darbu ir pārāk daudz vai arī vēlos kodēt, ko ir neiespējami darīt bez macOS.

Kopumā es lepni varu teikt, ka izmēģinājuma perioda beigās es pievienojos to cilvēku uzskatam, kas uzsver, ka arvien mazāk cilvēku būs nepieciešams dators mājās un labi konfigurēta planšete pilnībā pietiktu darbu veikšanai mājas apstākļos.

Spriedums

Mēs domājam, ka, lasot visu mūsu pieredzi, nebūs vajadzīgs nekāds papildu skaidrojums. Jaunais iPad pilnībā pietuvojas Apple ierīču parastajai tendencei: tas nav profesionālas kvalitātes planšetdators, bet tam noteikti ir labs aprīkojums, pilnais atbalsts un neticami laba cena. Mēs varētu to nosaukt par iPad SE, bet pat iPhone SE nebija tik laba inovācija. Ja šis jums nelika vēlēties iegādāties šo planšeti, es nezinu, kas vēl jūs pārliecinātu. Mēs to tiešām ieteiktu ikvienam. Ja jūs vēlaties to izmantot bieži rakstot ar roku vai zīmējot, Apple Pencil būs lielisks piederums. Pat ar visām minētajām funkcijām, cena būs zemāka par jaunu klēpjdatoru.

Apple Inc. (AAPL)