No jauna tiek izstrādāta Apple Maps sistēma - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

No jauna tiek izstrādāta Apple Maps sistēma


Apple ir uzsākuši savas karšu un navigācijas sistēmas pārveidi. Viņi neplāno labot esošo lietotni, kā tas aizvien tika darīts, bet gan to izveidot no jauna, sākot ar pašiem pamatiem.

Apple Maps lietotnes pirmsākumi bija katastrofāli. Es ticu, ka nav nepieciešams detalizētāk paskaidrot šo izteikumu. Tie, kuri izmantoja šīs lietotnes pirmās versijas, pilnīgi noteikti pārzina tai sākotnēji raksturīgās anomālijas. Lai arī tas gadu gaitā kļuva par samērā lietojamu pakalpojumu, tas vēl joprojām lietotājiem nesniedz visas ikdienā nepieciešamās funkcijas. Apple ir atzinuši visas šajā projektā pieļautās kļūdas un nu strādā pie radikālu izmaiņu ieviešanas.

Kādā veidā? Pirmkārt jau atsakoties no visiem datiem, ko viņiem līdz šim piegādājušas trešās puses. Tagad plānots karšu sistēmu veidot, balstoties uz informāciju, kas ievākta ar viņu pašu izstrādātajiem LiDAR (aerolāzerskenēšanas) sensoriem aprīkotās automašīnās, kā arī uz paša uzņēmuma ievāktās informācijas bāzes. iOS 12 sistēmā būs iekļauta jaunā datu ievākšanas sistēma un Apple veidoto karšu pirmā beta versija tiks veidota Sanfrancisko un Ziemeļkalifornijā.

“Tā kā šīs sistēmas pirmo versiju mēs izveidojām pirms sešiem gadiem – tagad neapspriedīsim visus sarežģījumus, ar ko esam saskārušies kopš sistēmas pirmās versijas izlaišanas –, mēs esam ieguldījuši milzīgu darbu, lai karti padarītu atbilstošu lietotāju vajadzībām,” intervijas laikā stāsta Apple vecākais viceprezidents Edijs Kjū (Eddy Cue), kuram šobrīd pieder Maps sistēma. “Kad tika izlaista pirmā lietotnes versija, galvenais tās mērķis bija sniegt norādes un aizvest lietotāju līdz izvēlētajam galamērķim. Tātad, atrast nepieciešamo vietu un iegūt norādes tās sasniegšanai. Mēs esam sistēmas uzlabošanā ieguldījuši milzīgu daudzumu resursu, veicot miljoniem izmaiņu, papildinot kartes ar miljoniem dažādu atrašanās vietu, kā arī arvien biežāk karti atjauninot. Tas viss noticis pēdējo sešu gadu laikā.”

“Mēs vēlējāmies šo projektu padarīt vēl par pakāpi labāku,” apgalvo Kjū. “Mēs strādājam ar mērķi izveidot lietotni, kura, mēs ceram, kļūtu par labāko karšu lietotni pasaulē. Lai to paveiktu, mēs visus kartei nepieciešamos datus ievāksim paši, sākot ar pašiem pamatiem.”

Vienīgie jautājumi, ko varam uzdot, atbildot uz šādiem izteikumiem: vai, vienkārši izveidojot uzticamu karšu un navigācijas sistēmu, būtu iespējams sasniegt iepriekš minētos mērķus? Turklāt vai iesākt darbu pie šādu mērķu realizēšanas 2018. gadā nav pārāk vēlu? Es personīgi šobrīd lietoju tikai Apple Maps lietotni (tomēr man nav nepieciešams bieži izmantot tās navigācijas sistēmu), tādēļ būtu interesanti uzzināt, kas šajā jomā notiks turpmāk.

Avots: TechCrunch

Apple Inc. (AAPL)