Nokia Body Cardio - vairāk nekā tikai svari - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Nokia Body Cardio – vairāk nekā tikai svari


Pirmie un šobrīd vienīgaie viedie svari, kuri mērījumus veic, sniedzot medicīniski patiesus kardiovizuālos rezultātus un vēl nedaudz vairāk. Pārbaudīts un apstiprināts – tie ir lieliski!

Jau vairāk kā trīs gadus lietoju Withings viedos svarus. Nesen Nokia apvienojās ar šo kompāniju, lai radītu jaunus un plašāku informāciju sniedzošus svarus, un mums bija iespēja izmēģināt jaunāko gudro svaru versiju, kam ir daudz vairāk funkciju.

Vairums cilvēku izvairās kāpt uz svariem, bieži vien pat nevēlas ieskatīties spogulī, turpretim citi rīkojas tieši pretēji – nemitīgi vēlas sevi kontrolēt, sveroties katru dienu. Daudzi neapzinās, ka liela nozīme jāpievērš ne tikai pašam ciparam, kas tiek uzrādīts, bet arī muskuļu un ķermeņa tauku attiecībai. Piemēram, pārmērīgi daudz skrienot, var zaudēt vairāk muskuļu masas, nekā taukus.

Vairāk kā tikai svara vērotājs

Lai gan arī mani iepriekšējie svari piedāvāja pietiekami daudz informācijas, Body Cardio ir ievērojami labāki: tie sniedz akurātāku informāciju, sverot ar 90 gramu precizitāti, un veic nozīmīgus mērījumus, kurus iepriekšējā ierīce nespēja. Uzzinu, cik daudz ķermeņa tauku man ir, muskuļu un kaulu masu, cik procentu no svara veido ūdens, uzrāda pulsu, kā arī ķermeņa masas indeksu un sirds un asinsvadu veselību, kas ir lielākais jaunums.

Kopš lietoju Apple pulksteni, esmu sācis regulāri nodarboties ar sportu. Vispirms sāku skriet, vēlāk apmeklēju sporta zāli, bet šobrīd apvienoju abus. Apple pulkstenis ir foršs veids, kā sevi motivēt, un Nokia viedie svari papildina pulkstenī redzamo informāciju – pilnvērtīgāk varu sekot līdzi ķermeņa izmaiņām un attīstībai. Katru rītu nosveros un uzzinu par svara, ķermeņa muskuļu un tauku masas izmaiņām. Visus datus varu apskatīt ne tikai aplikācijā, bet arī datorā – abi varianti ir ļoti ērti.

Parādīšu jums šokējošu grafiku: 14. aprīlī es pārtraucu smēķēt, agrāk mēdzu dienā izsmēķēt nedaudz vairāk kā paciņu (īpašos gadījumos pat divas), bet kopš tā laika neesmu izpīpējis ne cigareti. Gan uzturs, gan sportisko aktivitāšu daudzums bija tāds pats, taču pēc pāris mēnešiem manīju, ka ka vidējais pulss samazinājās. Kad biju smēķētājs, vidējais rādītājs bija aptuveni 80 sitienu minūtē, taču pēc atmešanas tas samazinājies līdz 70 sitieniem minūtē. Varbūt ārstiem patiesi ir taisnība un smēķēšanai ir neizsakāmi daudz trūkumu? Jūs varat apskatīt pulsa samazināšanās tendenci kopš 14. aprīļa.

Jau uzmetot aci vien, redzams, ka mērījumu skaits ievērojami palielinājās pēdējo mēnešu laikā. Tas nav tāpēc, ka es tos būtu veicis biežāk, bet gan programmatūras atjaunināšanās dēļ – tagad svaru aplikācija sinhronizējas ar Apple pulkstenī saņemto informāciju, informāciju, līdz ar to tā nemitīgi tiek atjaunota.

Kā jau raksta sākumā minēju, jaunums ir asinsrites un sirdsdarbības kontrole. Neesmu ārsts, tāpēc citēšu:

“Body Cardio mēra pulsa viļņu ātrumu, ko mediķi atzīst par labāko kopējās sirds un asinsvadu sistēmas indikatoru. Skatiet ekrāna skalu un atrodiet detalizētu novērtējumu lietotnē Health Mate, kā arī padomus par tā uzlabošanu. Lai arī kāda būtu jūsu fiziskā sagatavotība, jūs spēsiet skaidri redzēt, kā mazu dzīvesveida izmaiņu pieņemšana, piemēram, veselīgāks uzturs un vairāk aktivitāšu, var ievērojami ietekmēt jūsu artēriju veselību.”

Tas nozīmē, ka ierīce veic mērījumus no vēnu sieniņu vibrācijām, nosakot ātrumu, ar kādu asinis rit ķermenī. Tas sniedz tev precīzu asins spiediena mērījumu – raķešu zinātne!

Manā gadījumā tiek precīzi uzrādīts, ka pēdējā pusgada laikā šie laikā šie rādītāji samazinājās, atvieglojot manu prātu, jo tas nozīmē, ka šobrīd nesirgstu ar asinsvadu un sirds kaitēm.

Lielu nozīmi pievēršu tieši informācijai par svaru. Esmu drošs, ka tie ļautu man manīt kādas problēmas, kas rosinātu vērsties pie mediķiem.

Lai gan Nokia Body Cardio ir daudz jaunu iespēju, dizains diži nav mainījies. Svariem ir vienkārša un eleganta stikla virsma tumšā vai gaišā krāsā. Praktisks uzlabojums – baterijas nomaina lādētājs. Pietiek pieslēgt svarus pie USB lādētāja uz nakti, lai tie darbotos vairākus mēnešus bez nepieciešamības uzlādēt. Aplikācija, kurā apskatāma svaros iegūtā informācija, ir izstrādāta no jauna, tagad tā ir saprotamāka un vieglāk uztverama arī pirmajā lietošanas reizē. Iepriekš saskāros ar problēmu to savienot ar svariem, bet tagad atliek vien pāris reižu nospiest nepieciešamo komandu un tā ir savienota ar WiFi.

Mani iepriekšējie svari strādāja lieliski un motivēja dzīvot veselīgāk, bet jaunie Nokia Body Cardio ir kvalitatīvāki un labāki it visā. Tie ir precīzāki un jaunās funkcijas ļauj gūt plašāku priekšstatu par veselību. Kā informāciju izmantot, tas jau ir jūsu ziņā – tā var būt noderīga gan tiem, kuri nesen uzsākuši skriet, gan tiem, kuri apmeklē sporta zāli. Ir liela varbūtība, ka tie, kuri vēl ar sportu ikdienā nenodarbojas, sāks to darīt, ieraugot tabulas un citus no svariem gūtos datus.

Nokia Body Cardio nav lēts prieks, taču dārgi tie šķiet tikai salīdzinājumā ar ar parastajiem svariem. Tomēr šie svari mēra pulsu, augšuplādē visus gūtos datus mākonī, izveido grafikus un brīdina, ja mērījumi ir zem normas. Ja jūs māc šaubas, vai summa būs tā vērta, tad iesaku uzdot sev jautājumu: cik daudz vērta ir mana veselība un tās uzlabošana tikai gada laikā? Tie mudina dzīvot veselīgāk un domāt par veselību. Ja izmaksas joprojām šķiet par augstu, tad Nokia piedāvā arī svarus par pieejamāku cenu, vienīgā atšķirība ir funkciju daudzveidībā.

Apple Inc. (AAPL)