Nokia Thermo: gudrais termometrs, kurš tiešām darbojas - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Nokia Thermo: gudrais termometrs, kurš tiešām darbojas


 

Mūsu mājas un ierīces kļūst aizvien gudrākas. Arī termometri nav izņēmums, un, apvienojot spēkus ar aplikāciju, tie var būt noderīgi palīgi grūtos brīžos, piemēram, slimības laikā.

Vai atceries tos vecos, labos laikus, kad termometrs bija jākrata, lai samazinātu dzīvsudraba līmeni tajā? Šodien liela daļa cilvēku ir atteikušies no veco laiku tehnoloģijām un ķermeņa temperatūras mērīšanai izmanto ierīces ar digitālo ekrānu. Atliek vien to ielikt padusē un gaidīt, kad termometrs nopīkst. Vairs nekādas kratīšanas, kas ir daudz labāks variants, tomēr ne vislabākais.

Mūsdienās ātru izplatību piedzīvo viedie jeb gudrie termometri. Tās ir ierīces, kuras momentāli spēj izmērīt temperatūru, tikai pieskaroties ausu vai pieres rajonam. Šādus produktus ir iespējams iegādāties aizvien vairākos farmācijas veikalos, un tie spēlē svarīgu lomu ikdienas dzīvē tām ģimenēm, kuras dzīvo ar maziem bērniem.

Tā ir labāka tehnika, tomēr tas joprojām ir tikai termometrs. Lai kā arī nebūtu, Nokia Thermo ir gudra ierīce. Pēdējās divas nedēļas, kuru laikā es testēju šo ierīci, sapratu, ka, neskatoties uz negatīvajām pusēm, šis termometrs var būt tavs labākais draugs, it īpaši tad, ja esi noraizējies tētis vai mamma.

Tik jauks, bet tik neuzticams…

Sāksim ar pašu aparatūru. Nokia Thermo ir vienkāršs, balts gadžets ar neona zaļu vāciņu. Līdz brīdim, kad termometrs netiek ieslēgts, tas varētu būt jebkas. Nospiežot vienīgo pogu, vari beidzot ieraudzīt, cik stilīgi izskatās ekrāns. Bet vissvarīgākā daļa ir tā sensors. Tas mēra temporālo artēriju ar veseliem 16 sensoriem un veic 4000 mērījumus pēc kārtas, lai atrastu konkrētās ķermeņa daļas karstāko punktu. Vismaz tā tika teikts instrukcijā.

Praksē mēs piedzīvojām ko pavisam citu. Termometrs katram rāda atšķirīgus rezultātus. Kad mēs to izmēģinājām pirmo reizi, vienam no mūsu kolēģiem uzrādīja nelielu drudzi, bet otrs pēc rezultātiem bija gluži vai ledus gabals. Praktiski mums abus vajadzēja sūtīt mājās veseļoties. Man ar 36.8 temperatūru bija visai spēcīga pozīcija, taču termometrs arī man uzrādīja dīvainus rezultātus. Ar laiku kļuvu pieredzējušāks un panācu stabilus termometra rādījumus. Nebrīnies, ja sākumā ierīces uzrādītie rezultāti nesakritīs. Tev vajadzētu praktizēties un vairākas reizes izmērīt vienu un to pašu ķermeņa vietu, piemēram, pieri. Lai pierastu pie gudrā gadžeta, ir nepieciešams laiks, tāpēc šī nebūs viena no tām ierīcēm, kuru tu iegādāsies, novietosi uz augšējā plaukta un paņemsi tikai tad, kad kāds būs apslimis. Sākumā pat ieteicams ar to nedaudz paspēlēties: lieto to uz sevis, sava bērna, praktizē kustības, lai nepieciešamākajos brīžos iegūtu precīzus mērījumus.

Tas ir gudrs

Neatkarīgi no tā, ka Nokia Thermo izskatās lieliski un man patīk magnētiskais akumulatoru korpuss (tas darbojas ar divām AAA baterijām) plastmasas vāka vietā, galveno uzmanību piesaista programmatūra. Un šo mēs varam nosaukt par laiku, kad atvadāmies no infrasarkanā termometra un sākam runāt par viedu ierīci. Visi mērījumi tiek reģistrēti un pēc tam var tikt sakārtoti aplikācijā, lai iegūtu skaidrāku informāciju par slimības detaļām. Tātad sāksim no sākuma.

 

Aplikāciju ir ļoti vienkārši lejuplādēt un instalēt (strādā gan uz iOS, gan uz Android), un, lai sapārotu tālruni ar ierīci, vajadzīga tikai sekunde. Tomēr mēs nedaudz iestrēgām brīdī, kad bija nepieciešams pieslēgties WiFi tīklam. Tā ir bijusi nopietna problēma arī citām ierīcēm, kuras nepieciešams sapārot. Mūsu mājas rūteris nekam neder. Mēs to mēģinājām izdarīt ar vairākiem citiem tīkliem, un tas tīri labi darbojas ar jaunās paaudzes maršrutētājiem. Bet, ja tavā mājā nav optiskā kabeļa un tavs pakalpojumu sniedzējs tev ir iedevis maršrutētāju, kurš varētu būt vecāks par taviem bērniem, tad varētu rasties grūtības. Un tas ir visai liels šķērslis, jo ierīce visus datus uz aplikāciju sūta tieši caur WiFi tīklu. Tomēr ir arī labās ziņas – tā kā termometrs ir pārnēsājams, tu mērījumus vari veikt bezsaistē, dati tiks saglabāti. Kad būs atbilstošs interneta pieslēgums, izmērītos datus varēsi pārsūtīt uz aplikāciju.

Visus rezultātus vari glabāt pie konkrētā ģimenes locekļa, tomēr ir jārēķinās, ka tādā gadījumā ierīce visiem nosūtīs tā saucamos “piespiedu” jeb push paziņojumus. Tas reģistrāciju padara mazliet sarežģītāku, jo, ja tiek izmantoti vairāki konti, paziņojumi tiks sūtīti uz visiem, bet rezultātus saglabāt nebūs iespējams. Tādēļ lietderīgāk būtu izmantot aplikāciju vairākās ierīcēs, bet katrai piesaistīt tikai vienu kontu. Nebūs arī nepieciešamības sazvanīties – ja kādam ģimenes loceklim būs drudzis, tu par to uzreiz tiksi brīdināts.

Forši, ka var redzēt katru notikumu un temperatūras mērījumu laika skalā, lai tu visu laiku būtu informēts par savu veselības stāvokli. Un, kas man patīk visvairāk – var pievienot papildu informāciju, piemēram, cikos iedzēri medikamentus. Vairs nebūs tādu pārpratumu, kā: “Ak Dievs! Cikos es pēdējo reizi iedzēru zāles? Vienpadsmitos? Vai varbūt vēlāk?”Man trūkst vārdu, lai aprakstītu, cik pateicīgs esmu, ka šāda veida jautājumi mani vairs nemocīs.Tāpat arī tu aplikācijā vari pievienot simptomus vai attēlus, kas raksturo tavu stāvokli. Tos nevar rediģēt, bet var izdzēst un pievienot no jauna.

Termometru var savienot ar Health aplikāciju, tomēr man tas nav visai svarīgi. Ņemot vērā aplikācijas iespējas, es izmantošu Thermo aplikāciju. Būtu patiešām lieliski, ja būtu kāds medicīnisks pakalpojums, kas sekotu līdzi maniem veselības notikumiem caur šāda veida aplikāciju. Cik fantastiski būtu, ja informāciju varētu nosūtīt ģimenes ārstām, kurš uzreiz spētu noteikt diagnozi bez vizītes. Diemžēl tā mums vēl ir tāla nākotne.

Kopsavilkums

Tātad gudrais termometrs, kurš ir divreiz dārgāks par to, kas mums līdz šim bijis. Tas jāizmanto vairākreiz pirms izdosies iegūt precīzus mērījumus. Tam nav nekāda iepakojuma, tikai vāciņš. Vai es tiešām šo varu rekomendēt?

JĀ ar lielajiem burtiem. Ir tikai dažas ierīces, kuras nokļūst mūsu mājas un mēs uzreiz zinām, cik ļoti svarīgas mums tā ir. Ja tev ir bērni, droši vien saproti, ko šeit mēģinu pateikt. Ja nē, tad vari iedomāties, cik tas ir slikti – redzēt, kā tavs tuvinieks cieš. Tad tu esi nervozs, vieglprātīgs. Nav jauztraucas, ka viss atrodas vienā aplikācijā. Vienīgais, ko der atcerēties, ir ierakstīt tajā, ja esi lietojis kādus medikamentus. Kad dosies vizītē pie ārsta, varēsi vienkārši atvērt aplikāciju, nevis mēģināt atcerēties, ko esi lietojis. Pēc šī testa mūsu lēmums ir paturēt infrasarkano termometru kā rezerves ierīci, bet drīzumā iegādāties jaunu rūteri un tad par galveno palīgu iecelt tieši Nokia Thermo.

Apple Inc. (AAPL)