Oddmar: krāsains vikingu piedzīvojums - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Oddmar: krāsains vikingu piedzīvojums


Dažkārt App Store veikalā gadās atrast kādu spēli, kura darbojas tikai iPhone tālruņos, taču būtu gluži labi baudāma arī citās platformās. Oddmar, kura ir balstīta uz vikingu leģendām un kuras stāsts un vizuālais noformējums ir izcils, ir viena no tām.

Šī meistardarba radīšanai studija Mobge veltīja četrus gadus. Leo’s Fortune – iepriekšējā no šīs izstrādātāju studijas jaunākajām spēlēm, kura tika laista klajā 2014. gadā – joprojām ir viena no populārākajām mobilajām spēlēm. Saskaņā ar tās autoru teikto, viņiem tik ļoti patīk seriāls Vikings, ka tas viņus iedvesmojis sākt izstrādāt kādu spēli, kuras izveidi viņi bija plānojuši jau ļoti ilgu laiku. Viņi izlēma, ka spēles darbība norisināsies mītiskajā vikingu laikmetā. Viņu paveiktais darbs ir tik ievērojams, ka šī spēle uzreiz ieguva šī gada Apple dizaina balvu un šī ekskluzīvi iOS paredzētā spēle App Store veikalā vēl arvien tiek izcelta goda vietā.

Būtībā Oddmar ir platformu tipa action-adventure spēle, kurā galvenais uzdevums – katra līmeņa izskriešana – tiek padarīts interesantāks ar kustīgu objektu un cīņu klātesamību. Tās spēlētājam ir iespēja savas prasmes izmēģināt 24 dažādos līmeņos.

Stāsta galvenais varonis ir vientiesīgs vikings, kura liktenis ir glābt viņa ciemata iedzīvotājus, kuri ir nolādēti. Spēles stāsts ir izcils, tajā ir papilnam neparedzamu pavērsienu. Piedzīvojumu gaitā jums būs iespēja iepazīt četras no deviņām skandināvu mitoloģijas pasaulēm.

Spēle ir samērā vienkārša. Ar kreisā īkšķa palīdzību jūs varat noteikt kustību virzienu un skriet, ar labā īkšķa – lēkt un cīnīties. Lai izietu katru no līmeņiem, nepieciešams sagraut vai pārvietot dažādus objektus, turklāt der paturēt prātā, ka būtiski ir arī ievērot laika plūdumu. Dažādos līmeņos dažādi briesmoņi centīsies apgrūtināt jūsu ceļu. Tomēr bruņas un ieroči, kurus jūs varēsit iegādāties no zelta rūnām, kuras atradīsit spēles gaitā, jums palīdzēs tos uzveikt.

Visa spēle ir samērā vienmērīga un tās spēlēšana ar mazo vikinga tēlu ir patiešām dinamiska. Tās gaita dažkārt šķiet līdzīga pasaulslavenajai spēlei Ori and the Blind Forest. To var uzskatīt par milzīgu sasniegumu.

Šīs spēles labākā īpašība ir tās vizuālais noformējums. Ikkatrs tās posms ir izstrādāts atsevišķi. Midgarde un tās lauki to zaļo pļavu un burvīgo dzīvnieku dēļ šķiet gluži kā pasaku zeme. Alfheimas dziļie meži spēlētāju aizvien smacē nost, un Jotunheimas sniegotās kalnu virsotnes liek spēlētājam izjust salu, kamēr Helheimas ugunīgās dzīles liek spēlētājam svīst.

Tiesa, spēles gaitā galvenokārt nāksies pasvīst tādēļ, ka Oddmar ir izaicinājumu pilna. Lai gan to pilnībā izspēlēt ir iespējams arī dažu stundu laikā, lai katru tās posmu izietu perfekti, nepieciešams krietni vairāk laika. Katrā spēles posmā ir paslēptas trīs zelta monētas un teleportācijas punkts, kurš ved uz mini-spēli. Lai atrastu tos visus, ir jāspēlē patiešām uzmanīgi. Dažkārt spēles gaitā var gadīties sastapt grūti uzveicamu bosu, kuru nogalināt patiešām nebūs viegli.

Būtu grēks nepieminēt šīs spēles mūziku un tēlu balsis. Visa spēlēšanas pieredze kļuva pilnīga tieši pateicoties mūzikai, kura ir īpaši komponēta 15. gadsimta zviedru mūzikas instrumentiem. Tās melodijas ir lipīgas un lieliski sader ar spēles vizuālo noformējumu. Mazās starp diviem spēles posmiem aplūkojamās stāstu tipa animācijas ierunājis Džuliāns Keisijs (Julian Casey), kura balss varētu šķist atpazīstama tiem, kuri spēlējuši Assassin’s Creed sērijas spēles.

Ir grūti šajā spēlē atrast trūkumus. Nav brīnums, ka tā App Store veikalā ir kļuvusi tik populāra. Taču to nebūt nevar dēvēt par ideālu. To spēlējot iPhone modeļos, kuros nav Home pogas, dažkārt, velkot ar pirkstu pa ekrānu, lai izdarītu sitienu, var gadīties nevis salauzt pretinieka muguru, bet gan izsaukt iOS iebūvēto lietotņu pārslēgšanas funkciju.

Ja neņemam vērā šo mazītiņo trūkumu, varam ar pārliecību apgalvot, ka šī spēle patiešām ir tās 5.49 € cenas vērta. Nākamreiz, kad iekārosiet pasūtīt picu, tās vietā iesakām jums iegādāties šo spēli. Tā jums sniegs jautrus mirkļus ilgāk nekā pica un noteikti neliks jums pieņemties svarā. 🙂

Lejupielādējiet Oddmar no App Store veikala (iPhone un iPad – 5.49 €)

Apple Inc. (AAPL)