Pat senais AirPort Express varētu iegūt AirPlay 2 atbalstu - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Pat senais AirPort Express varētu iegūt AirPlay 2 atbalstu


Lai arī iOS 11.3 versijā netika iekļauti divi nozīmīgi atjauninājumi – iespēja sinhronizēt iMessages un AirPlay 2 ar iCloud datu krātuvi, tie tikuši iekļauti iOS 11.4 beta versijā. Šī iemesla dēļ tajos varētu būt ieviesti daži negaidīti pārsteigumi.

Attiecībā uz pāris pirmajām iOS 11.3 beta versijām, mēs bijām noskaņoti ļoti entuziastiski. Šķita, ka šis varētu būt pirmais patiešām jēgpilnais iOS 11 sistēmas atjauninājums kopš pagājušā septembra. Tajā bija plānots iekļaut vairākas WWDC konferencē izziņotas funkcionalitātes izmaiņas, piemēram, iespēju sinhronizēt iMessages un AirPlay 2 ar iCloud krātuvi. Kad pagājušajā nedēļā tika izlaists šīs versijas gala variants, mēs jutāmies patiešām vīlušies, uzzinot, ka neviena no šīm funkcijām tajā nav iekļauta. Taču, jāteic, sistēma kļuvusi par krietnu pakāpi ātrāka.

Tajā pat laikā tika uzsākta nākamās versijas, iOS 11.4 beta testēšana, un visas šīs izteikti pietrūkušās funkcijas atkal ir iekļautas izmaiņu sarakstā. Mēs ceram, ka tās tiks sistēmā saglabātas līdz jaunā versija tiks padarīta pieejama. Kā izrādās, līdz šim brīdim Apple turējuši noslēpumā vēl pāris citus pārsteigumus.

Nesen pāris sociālā tīkla Reddit lietotāji pamanījuši interesantu parādību. Dažiem no iOS 11.4 beta testētājiem pati “jaunākā”, 2012. gada izlaiduma, AirPort Express bāzes stacija sākusi Mājas (Home) lietotnē parādīties kā skaļrunis. Tas liek domāt, ka AirPlay 2 protokolā AirPort tiks iekļauts kā standarta ierīce. Lai izprastu, kāpēc šī ziņa ir tik nozīmīga, nepieciešams pārzināt AirPlay 2 standartu un AirPort Express produkta īpašības, tādēļ mazliet ielūkosimies pagātnē.

Kas ir AirPlay?

AirPlay ir Apple bezvadu straumēšanas tehnoloģija, kas padara iespējamu mediju satura pārnešanu no lietotāju ierīcēm uz Apple TV vai citiem atbalstītajiem piederumiem. Piemēram, jūs varat vienkārši un bez vadu palīdzības straumēt mūziku no jūsu iPhone uz skaļruni.

Galvenā AirPlay priekšrocība ir tā darbošanās uz WiFi bāzes, tādējādi nodrošinot tam plašāku darbības pārklājumu, nekā tas būtu iespējams ierīcei, kas darbojas ar Bluetooth tīkla palīdzību. AirPlay ir arī būtiska Apple sistēmu daļa, tādēļ šis ir intuitīvs un dziļi integrēts risinājums un ierīču savienošanas process ar tā palīdzību ir samērā vienkāršs.

Ko zina AirPlay 2?

Savu šodienas formu AirPlay ieguva 2010. gadā. Kopš tā laika pagājuši septiņi gadi un, kā jau jūs varat iedomāties, šai ierīcei īsti nav veikti atjauninājumi. Taču tagad šī tehnoloģija ieguvusi vairākus nozīmīgus papildinājumus.

Pateicoties ilgākajam datu uzglabāšanas (buffering) laikam, mūziku iespējams atspēlēt salīdzinoši garāku brīdi pēc tam, kad jūs izejat no WiFi lauka. Šī īpašība varētu kopumā samazināt aizkavēšanos atskaņošanas laikā, ievērojami pazeminot skanējuma pārtaukuma risku.

Tomēr šis nav pats nozīmīgākais AirPlay 2 atjauninājums — to pārspēj “vairāktelpu sistēma” (multi-room system). Pateicoties tam, tagad būs iespējams kontrolēt atskaņošanu vairākos dažādos skaļruņos reizē. Šāda iespēja jau pastāvēja, lietojot Mac datorus, taču ne ierīcēs ar iOS operētājsistēmām. No šī brīža jums nepieciešama vienīgi pieeja kontroles centram.

Turpmāk skaļruņi, kuri atbalsta AirPlay 2, parādīsies Apple Mājas lietotnē, līdzās citām HomeKit ierīcēm. Pagaidām mēs nezinām, tieši kādā veidā šīs izmaiņas izrādīsies noderīgas, taču, iespējams, tās spēlēs lomu mājokļu automatizācijā. Piemēram, lietotnē iesākot “Esmu mājās” sekvenci, ne vien ieslēgsies lampas un citas ierīces, bet arī sāks skanēt jūsu iemīļotākā mūzikas kolekcija.

Mums jau ir zināms tas, ka Mājas lietotne atbalsta Siri komandas. Tādējādi, ja lietotnē būsiet pievienojuši AirPlay 2 ierīces, jūs varēsiet ar savu balsi vienlaikus kontrolēt gan virtuvē, gan dzīvojamā istabā atskaņoto mūziku.

AirPort Express

Lai arī AirPort Express primāri ir WiFi bāzes stacija, tās galvenais aspekts ir iebūvētā audio izvades iespēja. Tās dēļ bez vadiem iespējams ierīcei pieslēgt AirPlay saderīgos skaļruņus.

Šī iespēja izskaidro, kāpēc ierīces parādīšanās Mājas lietotnē ir tik nozīmīga: visi tai pieslēgtie skaļruņi saņems AirPlay 2 atbalstu un iepriekš minētās tehnoloģijas priekšrocības, to skaitā Siri balss vadību un vairāktelpu atbalstu. Ņemot vērā, ka tā tiks pievienota ierīcei, ar ko lietotāji rīkojas jau kopš 2012. gada, tas ir diezgan pārliecinošs jauninājums.

Jāpiebilst gan, ka nesen pamanīto funkciju turpmākā nākotne nav skaidra un nevaram droši apgalvot, ka tās nozīmē garantētu AirPlay 2 atbalstu. Tā varētu būt arī kļūda vai tikai izmēģinājums, kas netiks iekļauts produkta beidzamajā variantā. Šobrīd tas nestrādā, tas vienkārši ir parādījies lietotnē. Tomēr AirPort Express īpašniekiem tas ir kā gaismas stars.

Avots: 9to5Mac

Apple Inc. (AAPL)