Pateicoties kādai aptaujai, “iOS pret Android” diskusijas ir kļuvušas bezjēdzīgas - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Pateicoties kādai aptaujai, “iOS pret Android” diskusijas ir kļuvušas bezjēdzīgas


Nesen veiktā pētījumā tika aplūkoti iemesli, kuru dēļ lietotāji laiku pa laikam izvēlas pamēģināt citas mobilās operētājsistēmas. Lai arī konkrētas atbildes uz šo jautājumu pagaidām nav, tomēr aptaujas rezultātos parādās arvien vairāk un vairāk interesantu datu par patērētāju ieradumiem.

Kopš viedtālruņu revolūcijas esmu izmēģinājis gandrīz visas mobilās platformas, to starpā iOS, Android, Windows Phone un Symbian. Jaunākie no mūsu lasītājiem pēdējo varētu arī nezināt, taču visiem ir zināms, ka mūsdienās par vispopulārākajām un izplatītākajām mobilajām operētājsistēmām varam uzskatīt iOS un Android.

Kādas Amerikas Savienotajās Valstīs veiktas aptaujas autori centās uzzināt, kādēļ lietotāji izvēlas no vienas populārās sistēmas pāriet uz otras lietošanu. Pirmais ievērības cienīgais secinājums bija šāds: no visiem 2500 dalībniekiem tikai 29% ir izmēģinājuši pāriet uz citu viedtālruņa operētājsistēmu. Pārējais 71% lietotāju turpina lietot to sistēmu, kuru izvēlējušies sākotnēji.

Gan tie, kuri Android nomainījuši pret iOS, gan tie, kuri no iOS lietošanas pievērsušies Android sistēmai, savu lēmumu pamatoja teju vienādi: otra operētājsistēma sniedzot labāku lietotāju pieredzi, labākas iespējas (kameras un dizaina ziņā), vai arī cenas ziņā esot izdevīgāka. Abos gadījumos kā galvenie tika nosaukti trīs iepriekš minētie iemesli, pat ja nevienā no šīm trim jomām nopietnas atšķirības starp abām sistēmām nav.

“Better prices” jeb “izdevīgākas cenas” ziņā Apple bija zaudētājos. Tieši šo faktoru par nozīmīgu uzskatīja 29% lietotāju, kuri izvēlējās no iOS pāriet uz Android sistēmu. Tikai 11% no operētājsistēmu mainījušajiem respondentiem izvēlējās pāriet uz iOS lietošanu, kā iemeslu maiņai minot cenas izdevīgumu.

Aptaujas rezultātos arī vērojams, ka tikai daži procenti lietotāju izvēli izdarījuši, vadoties pēc tādiem aspektiem kā lielāks lietotņu skaits, labāks atbalsts, vai biežāk pieejami un ātrāki atjauninājumi. Turklāt 33% no operētājsistēmu mainījušajiem respondentiem izvēli izdarīja tikai cenas dēļ, neapsverot zīmolus. Tomēr 26% lietotāju zīmolus uzskatīja par svarīgiem, tādēļ šī cilvēku grupa galvenokārt izvēlējās vai nu Samsung, vai Apple ierīces.

PCMag aptauja

Tikai 19% aptaujas dalībnieku apgalvoja, ka pati operētājsistēma bija galvenais iemesls ierīces operētājsistēmas maiņai. Pēc manām domām, aptaujas rezultātos ir skaidri redzams, ka nosaukt vienu galveno iemeslu, kādēļ viena no sistēmām būtu labāka vai sliktāka nekā otra, nav iespējams. Tas pierāda, ka diskusijas par tēmu “iOS vai Android” ir bezjēdzīgas.

Tomēr aptaujas datos parādījušās dažas interesantas tendences. Piemēram, 56 procentiem respondentu jaunu ierīču modeļu parādīšanās tirgū ir vienaldzīga. 34% aptaujas dalībnieku apgalvoja, ka viņi jaunas ierīces iegādājas tikai tad, kad viņu iepriekšējie līgumi ir beigušies un 17% dalībnieku jaunus tālruņus iegādājas tad, kad salūzt viņu lietoto tālruņu ekrāni. Uz ko tas viss norāda? Iespējams, viedtālruņu tirgus lēnām kļūst garlaicīgs, savukārt ražotāji ir sākuši izstrādāt ilgtspējīgākas ierīces.

Avots: MacRumors

Apple Inc. (AAPL)