Retina MacBook Air – īstenais mantinieks - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Retina MacBook Air – īstenais mantinieks


Es iemīlējos Retina MacBook Air, to izmēģinot veselu nedēļu. Grūti pateikt ko sliktu par ierīci, kas vienmēr ir bijusi savas kategorijas augšgalā.

Mans pirmais Mac bija MacBook Air. Un arī otrais, un joprojām to izmantoju ikdienā, lielākoties biroja vajadzībām. Man patīk, ka varu to visu dienu izmantot bez papildu uzlādes, tas ir viegls kā pūka un tajā nav iekļautas nevajadzīgas funkcijas. Tajā ir viss man nepieciešamas tekstu rediģēšanai, attēlu apstrādei, varu nosūtīt e-pastus, pārlūkot interneta jaunumus un tam pat pietiek jaudas pārdzīvot dažas tikšanās.

Duālā kodola energoefektīvā mikroshēma, 8 GB RAM un 128 GB krātuve apmierina visas manas vēlmes, tāpēc es izvēlējos datoru ikdienas lietošanai. Patiesībā šis laptops gadu gaitā nav mainījies gandrīz nemaz, tā kā jau tolaik izstrādātā stratēģija bija ilgtspējīga. Tas ir radīts vidusmēra lietotājam. Kad Stīvs Džobss no aploksnes izvilka pirmo Air, viņš piedāvāja pilnībā jaunu datoru kategoriju. Ja koncepts bija veiksmīgs, kādēļ gan Apple kaut ko mainītu?

Redzat. Pilnīgi atjaunināts, jaunais MacBook Air piedāvāja ko jaunu. Vismaz tika noņemts Apple logo un vecais displejs tika aizvietots ar jauno Retina. Un tas ir ieguvis “Force Touch” skārienpaliktni, 3. paaudzes Butterfly mehānisma tastatūru, T2 mikroshēmu un Touch ID. Tātad funkciju skaits ir gana garš. Bija jau pienācis laiks atjauninājumam.

Lai gan Fils Šillers verbāli nogalināja MacBook Air 2016. gadā, Apple tolaik definēja 13 collu MacBook Pro kā “jauno Air”. Tas bija gandrīz precīzi. Abas ierīces svēra gandrīz identiski, Pro korpusa izmērs bija nedaudz mazāks par MacBook Air patieso izmēru. Vienīgā lielā atšķirība: papildu 15-20% veiktspēja MacBook Pro.

Nezinu, kas atgadījās, ka Apple stratēģija varēja mainīties, bet MacBook Air izdzīvoja pēdējos divu gadus un tagad tas ir pilnībā atjaunināts. Ir nedaudz mainījies tā svars, un izmērs tagad ir pilnīgi tāds pats kā Pro versijai, tātad starpība lietošanai ir minimāla. Apple joprojām saglabāja atbīdītu tastatūru. Tas ir darīts, lai lietošanu padarītu ērtāku, rakstot, kaut vai Mac atrodoties uz jūsu ceļiem. Tātad veiksmīgā recepte ir saglabāta tāda pati.

Kā jau arī citās detaļās. Jūs varētu teikt, ka Retina displejs ir liels solis uz priekšu no iepriekšējās versijas, kas pat nebija aprīkota ar 1080 pikseļu izšķirtspēju. Atklāti sakot, mēs esam ieguvuši displeju, ko labi zinām un mīlam, Retina krāsas un kontrasts izskatās lieliski. Bet tas nemainīs tik daudz, rakstot vai lasot e-pastus.

Ja strādājat ar Photoshop vai Illustrator programmām, starpība būs acīmredzama. Iespējams, Apple mainīja displejus ne tādēļ, ka tas obligāti bija vajadzīgs, bet gan 2018. gadā tas vienkārši būtu pieprasīts. Jaunajam Air ir spēcīgāks procesors, kā arī grafiskā veiktspēja ir uzlabota. Viss, lai pielīdzinātos Retina displeja uzstādītajai latiņai. Kad Apple eksperimentēja ar šāda veida displejiem, atgadījās nopietnas problēmas. Tagad viss norit raiti.

Turpinot ar jauno funkciju sarakstu, jūs varat atrast daudz iemeslu, kas varētu būt lieli jaunā Air ieguvumi, piemēram T2 mikroshēma, Touch ID un Butterfly 3 tastatūra. Tastatūra, ko izmantot ir pilnīgi cita sajūta, ir aprīkota ar visiem jauninājumiem, ko mēs jau pazīstam no šovasar iepazīstinātajiem MacBook Pro. Tā lietošana ir ērta, es varētu rakstīt viegli ar mazāk drukas kļūdām. Paldies, Apple.

Touch ID ir kaut kas pilnībā jauns. “Power” poga tika aizvietota ar biometrisko identifikāciju. Tā ir ātra, strādā labi un nav jāsatraucas, izmantojot paroles (ja jums nav Apple Watch). Interesanti, ka tajā iekļauts pirkstu nospiedumu skeneris, bet izlaista skārienjosla. Kas zina, varbūt nākamajā MacBook Pro sērijā tā arī nebūs iekļauta.

Visbeidzot mums ir jāpiemin arī T2 mikroshēma. Tas nav mirdzošs, neredzams dimants, bet noteikti mūs tuvina virzienam, ko vajadzētu izcelt. Tas nav nekas jauns, aparatūra ar pati savu operētājsistēmu, kas palīdz pārvaldīt daudzus sistēmu procesus un citas komponentes. Ar šo risinājumu Apple vēlētos sasniegt “Secure Enclave” drošības līmeni, kas ir iekļauts iPhone tālruņos. Tagad šis daļējais procesors atbild par krātuves kodēšanu un drošības sistēmas nodrošināšanu, komandē FaceTime HD kameru, mikrofonu un skaļruņus.

Ja jūs jautātu man pastāstīt, kā atšķiras Retina MacBook Air, es teiktu, ka visās detaļās. No vienas puses, tā lietošanas sajūta ir līdzīga, kāda tā bija ar tā priekšgājējiem. Ražotājs nav veicis nevajadzīgas izmaiņas, nepievienoja nevajadzīgu veiktspēju, izlemjot saglabāt 12-13 stundu akumulatora laiku, bet tā tomēr tika pārveidota gan iekšpusē, gan ārpusē.

Nav iemesla nepiekrist, ka tas ir labāks ķēriens par MacBook, kas atrodas līdzīgā cenu kategorijā. Ja varat iztikt bez papildu 15-20% veiktspējas pieauguma MacBook Pro, tā varētu būt perfektā izvēle, ja vēlaties iegūt lielisku datoru ikdienas lietošanai.

Apple Inc. (AAPL)