Retina MacBook Pro evolūcija - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Retina MacBook Pro evolūcija


Nesen klajā laistais 2018. gada MacBook Pro seko tradīcijai, kas aizsākās tikai 2012. gadā. Apskatīsim, kas ir mainījies pēdējo sešu gadu laikā un kā šī sērija ir attīstījusies.

Lai gan Retina tehnoloģija tika laista klajā jau 2010. gadā iPhone 4 ietvaros, MacBook datoros tā tika iestrādāta tikai, sākot no 2012. gada. WWDC Keynote konferencē, kurā šī tehnoloģija debitēja, Fils Šillers (Phol Schiller) slavēja displeja plānumu un kvalitāti. Šie divi faktori, kas ar laiku uzlabojās, pārveidoja dizainu 2016. gadā. Tomēr attīstībā nozīmīgi bija arī citi parametri.

Tā kā izmaiņas procesa laikā nebija iespaidīgas, mēs salīdzināsim nesenāko 2018. gada versiju ar pirmo Retina MacBook Pro (15 collu modeļiem), lai redzētu, cik daudz ir mainījies pēdējo 6 gadu laikā.

Displejs

Sāksim ar Retina displeju, kā vārdā ir nosaukta visa sērija. Nav noslēpums, ka abi Retina MacBook Pro ir aprīkoti ar Retina displejiem. Un ne izšķirtspēja (2880 x 1800 px), ne pikseļu blīvums (220 ppi) nav ne par mata tiesu mainījušies. Tomēr displeja spilgtums ir pieaudzis no 300 uz 500 nit, kas ir nozīmīga izmaiņa. Un nesen klajā laistā True Tone displeja tehnoloģija veiksmīgi pievienojusies kā jauna funkcija.

Patiecoties daudziem jauniem uzlabojumiem un pielāgošanas mēģinājumiem, ja divus displejus vienlaikus novietosit blakus vienu otram, varēs novērot izteiktu atšķirību. Pamatā 2012. gada modeļa 1 GB atmiņa, NVIDIA GeForce GT 650M un Intel HD Graphics 4000 tika aizstāti ar Intel UHD Graphics 630 Radeon Pro 555X (vai 560X) un 4 GB atmiņu.

Procesors

2012. gada modelis veikalu plauktos parādījās ar 2.7 GHz četru kodolu Intel Core i7 procesoru, kas maksimāli, pateicoties Turbo Boost, strādāja ar 3,7 GHz jaudu. Jaunais modelis ir aprīkots ar i7 procesoru 2,6 GHz pulksteņa laikā ar 6 kodoliem un maksimālo 4,3 GHz ātrumu ar Turbo Boost. Intel Core i9 modelis ar 2,9 GHz, sešiem kodoliem un maksimālo 4,8 GHz Turbo Boost redzami ir jaunā līmenī, salīdzinot ar dažiem vecākajiem modeļiem.

Mēs tik tikko stāstījām par Intel saistībā ar uzņēmuma 50. dzimšanas dienu. Saskaņā ar baumām mikroshēmu ražotāju sagaida smags laiks, lielākoties saistībā ar risku, ka Apple varētu sākt ražot paši savas mikroshēmas savām ierīcēm.

Akumulators

Kad tas tika laists klajā, pirmais Retina MacBook Pro solīja 7 stundu pārlūkošanu, pateicoties tā 95 Wh iebūvētajam akumulatoram. 2018. gadā šī kapacitāte bija samazinājusies līdz 83,6 Wh, bet nominālais pārlūkošanas laiks pieauga līdz 10 stundām. Teorētiski tas izklausās perfekti, bet mums ir aizdomas, ka tolaik Apple bija atklātāki par patiesajiem skaitļiem.

Mēs nekad neesam pieredzējuši, ka MacBook strādātu 10 stundu, tomēr nevaram apgalvot neko sliktu par akumulatora laiku. Bet tā nebija sakritība, ka Apple noņēma atlikušo akumulatora laiku no izvēlnes joslas. Mēs neapšaubām, ka uzlabojumi tika veikti, lai gan tie nebija izteikti, kā procesora gadījumā.

Dimensijas

Džonijs Īvs, kurš pēdējo sešu gadu laikā ir strādājis bez atpūtas, bez žēlastības samazināja MacBook parametrus. 15 collu modeļu svars no 2,02 kg tika samazināts līdz 1,83 kg un kādreizējais 1,8 centimetru biezums nu ir tikai 1,55 cm. Bet vissvarīgākā pārmaiņa bija rāmju samazināšana, kas ļoti ietekmēja izmēru.

Savienotāji

Lai gan šis varētu būt sāpīgi, mēģināsim tikt šim cauri. Kamēr 2012. gada datorā bija iekļauti:

  • MagSafe 2 uzlādes ports;
  • 2 Thunderbolt ports;
  • HDMI ports;
  • 2 5Gb 3.0 USB-A ports;
  • un SD kartes lasītājs;

2018. gada jaunākajam brālim šis saraksts ir krietni samazināts, atstāti ir tikai 4 Thunderbolt 3 USB-C porti. Lai gan visi no tiem ir saderīgi arī ar lādētāju un spējīgi piedāvāt 40Gb datu ātrumu, tas aizņems laiku, lai pie tā varētu pierast.

Apskaņošana

Apskaņošanas sakarā nav veiktas īpašas izmaiņas, bet starpība ir skaidri dzirdama. Ir iekļauts stereo skaļruņu pāris, tāpat kā tas bija pirms sešiem gadiem. Tomēr jauno ierīču skaņas frekvence tika mainīta uz augstāku skaļruņu iestatījumu, kas apskaņošanu uzlabo. Netika veiktas svarīgas izmaiņas mikrofonā, bet 2 mikrofonu vietā tagad ir iekļauti 3. Laimīgā kārtā mēs vēl neesam atvadījušies no 3,5 mm Jack porta, bet, kas zina…

Ekstras

Mums nevajadzētu aizmirst par tām jaunajām ekstrām, kas šībrīža ierīci ir padarījušas daudz viedāku par 2012. gada modeli. Tikai padomājiet par nesen debitējušo “Hey Siri” komandu, Bluetooth 5.0, T2 mikroshēmas spēju vai Toch Bar un iekļauto pirkstu nospiedumu skeneri.

Vai man vajadzētu atjaunināt?

Tāpat kā iPhone, MacBook datori arī ir slaveni ar to ilgdzīvošanas īpašību. Pat ja mēs runājam par sešus gadus vecu ierīci, tā netiks apdalīta un būs saderīga ar jauno OS, macOS Mojave. Apskatot veiktspēju, ne tik sarežģīti uzdevumi viegli var tikt veikti arī 2012. gada Retina MacBook Pro, kas ir labs atskaites punkts. Citādi dators tuvojas savam norietam, agrāk vai vēlāk tā programmatūras atbalsts tiks apturēts un pakalpojumi nebūs pieejami nepieejamu rezerves daļu dēļ.

Ja domājat par atjaunināšanu, jums jāpatur prātā dažas lietas. Viena no tām – jaunākā ierīce ar šo dizainu bija 2015. gada Pro. Šie ir visjaunākie datori, kas aprīkoti ar visiem savienotājiem un spīdīgajiem Apple logo mugurpusē ar vecā tipa tastatūru. Ja neesat gatavi jaunajam dizainam, kurā iztrūkst dažu savienotāju, mēs patiesi ieteiktu jums iegādāties šo modeli, tam vajadzētu būt aktuālam vēl pāris gadu.

Ja jūs vēlētos izvēlēties jaunu dizainu, tad tas varētu būt sarežģītāk. Mūsuprāt, nebūtu laba ideja mainīt 2016. gada modeli uz 2017. gada jaunāko brāli, jo šo modeļu atšķirības ir minimālas. Bet 2018. gada modelis būtu daudz apdomājamāka izvēle, tā kā tas ir ievērojami uzlabots atjauninājums. Piemēram, ja nav iebildumu pret mazāku izmēru, spēcīgākais 2018. gada 13 collu MacBook Pro viegli var uzrādīt labākus rezultātus nekā 15 collu 2016. gada modelis.

Ja vēlaties mainīt vecāku ierīci, mēs ieteiktu izvēlēties jebkuru no 2018. gada modeļiem. Ja cena šķiet problemātiska un vēlaties ietaupīt, 2017. gada TouchBar modeļi ir pieejami izdevīgos piedāvājumos. Izvēle ir jāpieņem jums, būs daudz iespēju, vienalga, vai esat vecākā dizaina cienītājs vai arī pieņemat jaunāko konceptu.

Apple Inc. (AAPL)