Šādi pēc atjauninājuma ir uzlabojusies MacBook Pro veiktspēja - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Šādi pēc atjauninājuma ir uzlabojusies MacBook Pro veiktspēja


Vakardienas vakarā Apple laida klajā lielāko uzlabošanas atjauninājumu, pārsvarā koncentrējoties uz 2018. gada MacBook Pro modeļa sildīšanas problēmām. Es to nekavējoties lejupielādēju un atkal sāku pārbaudīt abas ierīces. Vai Apple ir izdevies novērst programmaparatūras problēmu?

Tieši pēc tam, kad ar sāpošu sirdi atgriezu 15 collu testa ierīci, kas bija mans sabiedrotais nedēļas nogalē un ieradās mājās no biroja, man tā bija jāatdod atpakaļ, tā kā uzticamais Watch viedpulkstenis ziņoja par atjauninājumu, ko es nedrīkstu palaist garām. Tajā bija teikts, ka Apple ir novērsuši jauno MacBook Pro sildīšanas problēmu. Kādu mirkli vēlāk man rokās atradās gan 13, gan 15 collu ierīce un es nekavējoties sāku veidot salīdzinājumu.

Tā kā Apple ziņoja, ka problēma ietekmē visus jaunos modeļus, mēs esam izlēmuši abus atjaunināt (joprojām pamata konfigurācija) un atkal veikt testus (arī ar 13 collu modeli).

Pat pēc pirmā iespaida var noprast, ka tas nav tikai mārketinga triks, ko Apple spontāni ir izdomājuši (kā domāja daži lietotāji). Patiesībā atjauninājuma lielums ir starp 1,3 un 1,5 GB un tas nozīmē nozīmīgas izmaiņas programmatūrā. Kā jau minēju savā pirmajā testā, šīs jaunās ierīces nebija lēnas arī pirms atjauninājuma (salīdzinot ar 2016. gada modeli). Bet es zināju, ka tām ir lielāks potenciāls.

Tā kā man vēl nav bijusi iespēja saņemt atpakaļ 2016. gada modeli, es pierakstīju dažas piezīmes par iepriekšējiem rezultātiem un salīdzināju tos ar jaunajiem rezultātiem. Tā kā mēs runājam par veiktspēju, iepriekšējā testā es strādāju ar augstas izšķirtspējas failiem un samazināju to izmērus ar dažādiem kodekiem (tā kā arī pirmajā rakstā pieminēju to nozīmi).

Pirms tam es to salīdzināju ar manu iMac (vēls 2014. gads, CTO konfig.), vai tiek novērotas kādas izmaiņas. Es gaidīju ko citu, bet, salīdzinot ar pirmo testu, veiktspēja nedaudz pieauga. Pirms tam abas ierīces vienlaicīgi pabeidza Apple ProRes 422 HQ “Final Cut”. Tagad 15 collu MacBook Pro bija 15% ātrāks. Pēc tam, kad iespējoju dzesēšanu līdz maksimālajai iespējamajai kapacitātei, es sasniedzu par 10% lielāku rezultātu.

Pat ja tas pats 1080p DaVinci Resolve 24fr sekvenču virknējums bija par 5-10% ātrāks, tagad rezultāti pieauga līdz 20-30%. Diemžēl ierīcei joprojām nepatīk h.264 kodeki (pamatā mp4 formātā) bet dienas beigās nav īpašas starpības rezultātos. MacBook process bija ap 80%, kad iMac jau bija pabeidzis uzdevumu.

Iepriekšējā rakstā es jau argumentēju, kāpēc šāds salīdzinājums nav laba izvēle un joprojām palieku pie sava viedokļa. Šie ir komentāri un atsauksmes tikai tiem, kas nākotnē plāno iMac nomainīt uz portatīvu Apple datoru. Un, protams, šis renderēšanas laiks ir paradzēts datu eksportēšanai, nevis sekvenču joslas rēķināšanai. Šajā gadījumā parādījās citi rezultāti: 10-20% “Final Cut” atšķirība, tā kā šeit es izmantoju Apple ProRes 422 (zemu izšķirtsp.) sekvenču virknes kodēšanai.

Pēc tam veicu 13 un 15 collu modeļu salīdzinājumu ar divus gadus veco 15 collu modeli. Šeit es izmantoju “aukstos ieročus” un iepriekš minētos augstas izšķirtspējas dokumentus. Šoreiz es R3D 8K (24fps) kadrējumam pievienoju 4K (48fps) failu. Tā ir interesanta kombinācija, tā kā zemākā rezolūcijā ir dubultots fps.

Šoreiz es izlaidu “Final Cut” un izmantoju h.256 kodēšanu, kas būtībā nav iekļauta programmā. Ar lietotnes “Compressor” palīdzību jums būs iespēja eksportēt 8 un 10 bitu HEVC, bet tas maksās papildus. Iepriekš es nepieminēju šo faktoru, tādēļ atvainojos, ja kādam no jums atgadījās kādas ķibeles. Es izmantoju tos pašus LUT failus.

 

Šie ir 8K rezultāti
Šie ir 4K rezultāti

Šo testu ietvaros es sasniedzu aptuveni 1 minūtes veiktspējas uzlabojumu abos gadījumos. DaVinci Resolve sākumā palēnināja kadrēšanu, bet pēc dažiem mēģinājumiem problēma vairāk neatgadījās un laika rezultāti bija diezgan līdzīgi. Es pārbaudīju programmatūras versijas numuru un tajā varētu būt iestrādāta nestabilā 15.0 beta versija, kas varēja būt problēmu iemesls.

Kopumā varu teikt, ka Apple atjauninājums patiešām atrisināja svarīgus trūkumus. 15 collu pamata modelis – pat ja tas arī iepriekš uzrādīja apmierinošus rezultātus – tagad ievērojami uzlaboja veiktspēju. Bet man ir jāpiemin, ka Apple pusē vēl ir jāveic darbs, viņiem vajadzētu uzlabot veiktspēju, līdz tās rezultāti būtu konsekventi un varētu sasnigt maksimālo ātrumu.

SSD ir gaismas ātrumā, operatīvā atmiņa ir optimizēta, un varat veiksmīgi strādāt abās ierīcēs. Renderēšanai joprojām vajadzētu būt profesionālu stacionāro datoru privilēģijai. Kā minēju iepriekš, tas ir perfekts portatīvais dators. Izvēlieties jebkuru no jaunākajiem modeļiem, dubultojiet iekļautās SSD izmēru. Tas uzlabos ierīces veiktspēju, salīdzinot ar 256 GB modeli.

Apple Inc. (AAPL)