Sans Forgetica – Fonts, kuru atcerēties - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Sans Forgetica – Fonts, kuru atcerēties


Varbūt es mazliet pārspīlētu, ja teiktu, ka šis fonts ir neaizmirstams, taču Melburnas Karaliskā Tehnoloģiju institūta zinātnieki apgalvo, ka jūs dažādus tekstus atcerēsities labāk, ja tie būs noformēti izmantojot šo, nevis citus, klasiskus fontus.

Vēl nekad universitāšu studentu dzīves nav bijušas tik lieliskas. Tiešsaistē pieejamas datubāzes, grāmatas, digitālas piezīmes, viegli sameklējami dokumenti, dažādu veidu programmatūra, Pomodoro un tai līdzīgas metodes, jau gatavas tēzes, kuras viegli iespējams labot, un patiešām efektīvi plaģiātu meklēšanas rīki.

Melburnas Karaliskā Tehnoloģiju institūta kognitīvās zinātnes pētnieki uzskata, ka viņiem ir izdevies izstrādāt universitāšu studentiem (un, protams, visiem citiem, kuri mācās) vislabāk piemēroto fontu. Viņi to paveikuši ar jaunāko kognitīvās psiholoģijas pētījumu un atmiņas testu rezultātu palīdzību.

Teorētiski šis fonts labāk atcerēties lasīto palīdz tādēļ, ka to uztvert ir mazliet grūtāk nekā citus, “parastus” fontus. Katram no burtiem trūkst kādas daļas, taču tekstu joprojām ir iespējams izlasīt samērā viegli, pat ja tā apstrādāšanai smadzenēm nepieciešams pielikt mazliet vairāk pūļu nekā ierasts. Taču tieši šīs grūtības ir panākumu atslēga: smadzenēm nākas nopietnāk apstrādāt redzēto un, pateicoties tam, jūs teksta saturu atcerēsities labāk.

Izstrādes procesā nopietnākais izaicinājums bija zelta vidusceļa atrašana. Ne visvieglāk, ne visgrūtāk lasāmie burtveidoli nepalīdzēja radīt dziļi saglabātas atmiņas. Lai atrastu šim mērķim vispiemērotāko burtveidolu, zinātnieki 300 studentiem uzdeva veikt atmiņas testus un efektīvākos fontus izvēlējās saskaņā ar testu rezultātiem.

Veiksmīgā kārtā, šo fontu jūs lietošanai savā Mac datorā varat lejupielādēt par velti. Tāpat tas pieejams arī Windows datoru lietotājiem. Turklāt to iespējams instalēt arī kā Chrome pārlūka paplašinājumu. Es gandrīz uzdrīkstēšos teikt, ka nevaru vien sagaidīt eksāmenu laiku…

Avots: SansForgetica

Apple Inc. (AAPL)