Šī gada laikā Siri ir ļoti attīstījusies - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Šī gada laikā Siri ir ļoti attīstījusies


Viņi arī šogad uzdeva tos pašus jautājumus, kurus pērn, un Siri sniedza manāmi vairāk kvalitatīvu atbilžu. Taču kā to varam salīdzināt ar citu ražotāju virtuālo asistentu darbību?

Loup Ventures analītiķis Džīns Mansters (Gene Munster) izveidoja 800 jautājumu garu uzdevumu sarakstu, kuru skaļi nolasīja priekšā digitālajiem asistentiem Alexa, Siri, Google Assistant un Cortana, attiecīgi izmantojot katram asistentam paredzēto aparatūru: Amazon Echo, HomePod, Google Home Mini un Harman Kardon Invoke.

Uzdevumi tika sadalīti piecās kategorijās: jautājumi par konkrētā ģeogrāfiskā atrašanās vietā būtiskām lietām, tirdzniecību, navigācijas uzdevumi, informācijas meklēšana un darbību izpilde. Rezultātu vērtēšanā divi galvenie faktori bija tas, vai asistents izprata jautājumu un tas, vai uz to tika sniegta pareiza atbilde. Šajā tehnoloģiskās attīstības līmenī pirmajā disciplīnā sasniegtie rezultāti nebija sevišķi interesanti, jo it visi asistenti pārsniedza 99% rezultātu.

Otrā disciplīna ir daudz interesantāka. Kā jau varējām gaidīt, Google Assistant pārspēja visus pārējos asistentus, sniegto atbilžu ziņā sasniedzot 87.9% precizitāti. Turklāt kopš Duplex demonstrēšanas esmu samērā pārliecināts, ka šis asistents vadošajā postenī noturēsies ilgāku laiku.

Par mazliet iespaidīgāku sasniegumu uzskatāms tas, ka Siri izdevies iegūt otro vietu, sasniedzot 74.6% precizitāti, rezultāta ziņā pārspējot asistentu Alexa. Tas ir izcili, īpaši ņemot vērā to, ka, salīdzinot ar pērnā gada rezultātiem, Siri ir ļoti attīstījusies. Iepriekšējā reizē asistente sniedza pareizas atbildes tikai uz 52.3% no tiem pašiem jautājumiem. Palūkojoties uz diagrammām, varam skaidri redzēt, ka uz jautājumiem par navigācijas tematiku sniegto atbilžu kvalitāte ir būtiski paaugstinājusies.

Arī Alexa sasniegtais 72.5% rezultāts nemaz nav zemē metams un, tieši kā mēs paredzējām, Cortana ierindojās pēdējā vietā, uz jautājumiem pareizi atbildot tikai 63.4% gadījumu.

Avots: MacRumors

Apple Inc. (AAPL)