Siri jaunās funkcijas iedvesmojusi Holivudas filma - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Siri jaunās funkcijas iedvesmojusi Holivudas filma


Vai uzminēsi kura? Pateiksim priekšā, ka tajā Skārleta Johansone fascinēja skatītājus ar savu balsi nevis izskatu.

Kad Alekss Akero, kurš ir atbildīgs par Siri tehnoloģisko pusi, 2013. gadā pirmoreiz noskatījās amerikāņu filmu “Viņa”, viņš bija tāds pats skatītājs kā visi citi un vienkārši baudīja mākslu. Drīzumā viņš noskatījās to vēlreiz, bet šoreiz jau kā tehnoloģiju speciālists.


Alekss Akero labajā pusē

Ja neesi redzējis filmu, tad tas noteikti ir jāizdara (turklāt noteikti oriģinālvalodā). Īss sižeta apraksts:

Teodors ir vientuļš rakstnieks šķiršanās procesā. Brīvo laiku pavada pie videospēlēm un reizēm tiekas ar draugiem. Viņš nolemj iegādāties jaunu OS1, kuru reklamē kā pirmo inteliģentu operētājsistēmu pasaulē. Teodors saprot, ka viņu pievelk Samantas jeb OS1 balss. Viņi pavada daudz laika kopā un kļūst tuvāki, līdz beidzot saprot, ka ir iemīlējušies. – IMDB

HOAKINS FĪNIKSS Teodora lomā filmā “Viņa”.

Galvenā elemets filmā ir operētājsistēmas spēja runāt, turklāt ļoti skaisti! Skārleta Johansone var nebūt visu iecienītākā aktrise, taču viņas balss šajā kinolentē ir absolūti satriecoša, tāpēc šajā lomā viņa, iespējams, patiks visiem. Tonī parādās vesela emociju virkne, pauzes starp teikumiem, tembrs, šo sarakstu var turpināt vēl un vēl. Lūk, kas vēl iedvesmoja Aleksu Akero:

“Tā ir tik dzīva un vispār neatgādina robotu! Ar pareizi ieturētām pauzēm, intonācijām, balss ir mierīga ar nedaudz metālisku pieskaņu,” saka speciālists.

Tad tika izvirzīts mērķis, lai līdzīgu efektu radītu arī Siri. Ja tu zini, kā notiek šādas ierīces ražošana, tad saproti, ka tas nav viegls uzdevums. iOS 11 izdevās sasniegt dažus mērķus. Siri balss ir mierīga un nepārtraukta, turklāt tagad tā var atkārtot teikumus ar dažādām intonācijām, kas palīdz radīt dabiskāku skanējumu.

Wired intervijā Akero atklāj daudz vairāk interesantu faktu par Siri. Te būs Grega Džosviaka citāts no šīs intervijas:

“Mani tracina, ka cilvēki salīdzina virtuālos palīgus, jautājot tiem primitīvus un nesaprotamus jautājumus. Tā viņi liek Siri izskatīties neprofesionālai. Tā nav galda spēle!”

Avots: Cult of Mac un MacStories

Apple Inc. (AAPL)