Steam un App Store lieta: jau gandrīz, tomēr pagaidām vēl ne - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

Steam un App Store lieta: jau gandrīz, tomēr pagaidām vēl ne


Iesākumā Apple atļāva uzņēmumam Valve augšupielādēt Steam Link lietotni App Store veikalā, taču jau brīdi vēlāk viņi mainīja savas domas. Valve protestē, lietotāji ir aizkaitināti un Fils Šillers (Phil Schiller) atbild uz lietotāju e-pasta vēstulēm. Vai vēl ir vērts cerēt uz optimistisku situācijas atrisinājumu?

Sāksim ar pašiem pamatiem: kas īsti ir Steam Link? Šīs lietotnes galvenais mērķis ir datorspēļu spēlētājiem sniegt iespēju mobilajās ierīcēs piekļūt viņu Steam bibliotēkās esošajām spēlēm. Tādējādi viņi bez problēmām varētu Steam spēles spēlēt jebkurā viņiem pieejamā ierīcē, tikai ar vienu noteikumu: pati spēle tiktu palaista resursdatorā (PC vai Mac), kurš spēli ar 5 GHz WiFi tīkla vai Ethernet pieslēguma palīdzību varētu straumēt mobilajā ierīcē.

Steam Link lietotne ļauj spēlētājiem, 5 GHz tīklā vai caur Ethernet kabeli pieslēdzoties resursdatoram (Mac vai PC), viņu Steam bibliotēku saturu izbaudīt Android (tālrunis, planšete, TV) un iOS-bāzētās ierīcēs (iPhone, iPad, Apple TV). Android pieeja sākotnēji tika piedāvāta lietotnes beta versijā.

Diviem vārdiem sakot, ar šīs lietotnes starpniecību jūs varētu līdz šim tikai datorā pieejamās spēles spēlēt savos mobilajos tālruņos. Protams, spēles vadīt būtu iespējams arī ar skārienjutīgā ekrāna sniegtajām iespējām, taču Steam Link lietotne atbalstītu arī Steam un citas MFI vadības ierīces.

Iesākumam tas viss izklausās lieliski, šis varētu būt līdz šim satraucošākais notikumu pavērsiens iOS spēļu pasaulē. Taču, gluži kā visos stāstos, arī šajā ir kāds “bet”…

Kā jau tas piedienas, Valve lūdza atļauju savu lietotni augšupielādēt App Store veikalā. Kādu laiku radās iespaids, ka viss ir kārtībā. 7. maijā uzņēmums saņēma ziņu, ka lietotne ir izturējusi visas pārbaudes. Taču trīs dienas vēlāk Apple atsauca piešķirto atļauju, apgalvojot, ka oriģinālā izskatīšanas komisija nepamanīja lietotnes neatbilstību veikala noteikumiem.

Tā kā uzņēmums Valve jau bija paspējis paziņot par lietotnes laišanu tirgū un Apple atteikuma dēļ nonācis visai sarežģītā situācijā, uzņēmums uzreiz izteica protestu. Sūdzībā viņi norādīja, ka Steam Link ir vienkārša, datorā instalējama tālvadības lietotne, kas darbojas ar tuvumā esošu tīkla pieslēgumu palīdzību. App Store veikalā pieejams nebeidzami daudz tai līdzīgu lietotņu. Tādēļ jājautā – kur šajā gadījumā ir radusies problēma? Uzņēmumam Apple šādi argumenti bija vienaldzīgi un Valve izteiktās pretenzijas tika noraidītas.

Valve vērsās pie plašās auditorijas, lai skaidrotu lietotājiem notikušo un ļautu noprast, ka pats uzņēmums nav vainojams pie notikušā. Apple elektroniskās pastkastes tūdaļ pārpludināja vīlušos spēlētāju rakstītas vēstules. To bija tik daudz, ka Filam Šilleram, Apple internacionālā mārketinga nodaļas vecākajam viceprezidentam nācās sašutušajiem lietotājiem teikt īsu uzrunu.

Pateicos par Jūsu e-pasta vēstuli un to, ka lietojat Apple produktus un App Store veikalu. Mums ļoti rūp iespēja App Store lietotājiem sniegt lieliskas spēles. Mēs būtu sajūsmā, ja būtu iespējams piedāvāt Valve spēles un pakalpojumus arī iOS un Apple TV lietotājiem.

Diemžēl izskatīšanas komisija pamanīja, ka Valve izstrādātā iOS paredzētā Steam lietotne tās pašreizējā formā pārkāpj vairākus noteikumus, kas attiecas uz lietotāju radītu saturu, pirkumiem lietotnē, satura kodiem, utt. Šo jautājumu esam pārrunājuši ar Valve pārstāvjiem un turpināsim ar viņiem sadarboties, lai varētu mūsu veikala noteikumiem atbilstošā veidā Steam pieredzi darīt pieejamu arī iOS un Apple TV ierīcēs.

Mēs ieguldām nopietnas pūles, lai App Store veikals sniegtu labāko pieredzi visiem tā lietotājiem. Mums ir skaidri izstrādātas vadlīnijas, kuras jāievēro visiem izstrādātājiem, lai mēs varētu būt pārliecināti, ka App Store ir visiem lietotājiem droša un izstrādātājiem – līdzvērtīgām iespējām pilna vieta.

Cieņā, Fils

Par laimi, mums nav jāatmet cerības nākotnē izmantot Steam Link lietotni arī iOS vidē. Uzņēmumam Valve vienkārši, saskaņā ar Apple norādēm, jāizmaina daļa prasībām neatbilstošo lietotnes daļu. Vienīgi, ja jau lietotnē tika atrasts tik daudz neatbilstību, jāatzīst, man nav skaidrs, kādā veidā tā tika apstiprināta pirmajā vērtēšanas reizē, kā arī – kādēļ neatbilstības tika pamanītas vairākas dienas vēlāk…

Cerēsim, ka Valve atradīs risinājumu šai problēmai un lietotne drīzumā būs pieejama App Store veikalā.

Avots: iMore

Apple Inc. (AAPL)