SteelSeries Nimbus - jauna spēļu konsole Apple televizoram? - iMagazine
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mēs izmēģinājām iPhone XR!

Uzziniet mūsu viedokli par to

Šis ziņojums nav atjaunināts ilgāk par gadu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī ziņojuma saturs var būt novecojis.

SteelSeries Nimbus – jauna spēļu konsole Apple televizoram?


Pirms aptuveni trīs gadiem Apple izlaida MFi programmu (paredzēta iPhone, iPad un iPod), un tajā pašā laikā ieviesa iOS 7, kas arī ļāva izstrādāt spēļu konsoles. Mēs izmēģinājām vienu no populārākajām – SteelSeries Nimbus.

Spēļu konsole nav iznākusi nesen: kompānija, kura ir populāra spēļu piekritēju vidū, šo ierīci izlaida 2015. gada beigās. Tas bija pats pirmais aksesuārs, kurš tika izveidots Apple televizoram.

Lai gan Nimbus nevainojami darbojas gan ar iPhone, gan iPad, mēs to galvenokārt testējām ar Apple TV, jo šādu ierīci daudz lietderīgāk ir izmantot tieši ar televizoru. Kas attiecas uz tradicionālajām spēļu konsolēm, vislabāk mēs esam pazīstami ar Xbox 360 spēļu pulti, tāpēc izvēlējāmies testa nolūkos salīdzināt šīs divas ierīces.

SteelSeries spēļu konsole tiek piegādāta pievilcīgā kastē, kas ir nedaudz lielāka par pašu pulti. Papildu Nimbus citi aksesuāri vai ierīces netiek piegādātas – bez paša produkta iepakojumā atrodas tikai lietotāja rokasgrāmata un vēl dažas SteelSeries uzlīmes.

Turot rokās Nimbus, tas šķiet nedaudz vieglāks par Xbox 360 (tas varētu būt iebūvētās baterijas dēļ). Ir sajūta, ka plastmasai ir labāka saķere ar ādu, kas nerada lieku slīdēšanu spēles laikā. Kopumā var secināt, ka produktam ir laba kvalitāte.

Tai kopumā ir 12 pogu. Kreisajā un labajā konsoles pusē atrodas divi spiedienjūtīgi analogie trigeri, ar kuriem iespējams, piemēram, gāzēt vai bremzēt. Šīs pogas ir lielas un ļoti ērtas – tās labi ieguļas pirkstos.

Spēļu pults augšējā pusē atrodas četras virziena pogas, bet izvēlnes poga tradicionāli novietota vidū, kā arī neiztikt bez četrām darbības pogām (X, Y, A, B) labajā pusē. Tās ir veidotas no tīras plastmasas un burtiem, kas veido krāsainu 3D dizainu. Vadības pogas šai konsolei atrodas apakšā, kas iestatīšanu padara mazliet atšķirīgu, nekā tā ir ar Xbox 360. Pogu dēļ ierīces lietošana pašā sākumā ir nedaudz apgrūtinoša, taču pie tām ļoti ātri pierod. Malās atrodas arī ieslēgšanas/izslēgšanas slēdzis, Bluetooth poga ir priekšpusē un četras sarkanas LED gaismas – virs Izvēlnes pogas.

Ierīču sapārošana gan ir ļoti vienkārša – ieslēdz konsoli, caur Settings pogu ej uz Bluetooth izvēlni un izvēlies ierīci. Apple TV gadījumā Bluetooth izvēlnē jāizvēlas Remotes and Devices. Ja vēlies, vari lejuplādēt SteelSeries Nimbus aplikāciju, caur kuru tu nākotnē varēsi atjaunināt programmatūru.

Spēļu pults tika testēta, izmēģinot dažādus spēļu veidus: Crossy Road, Rayman Adventures, Altos Adventure, Jetpack Joyride, Lumino City, Real Racing 3, Pixel Cup Soccer 16, Power Hover, AG Drive, Asphalt 8, Modern Combat 5: Blackout. Visai garš saraksts.

Ja šīs spēles būtu jāiedala kategorijās, tad pirmajā ietilptu visas, kurām vispār konsole nav nepieciešama. Šīs ir tipiskas spēles, kuras vispirms ir pieejamas iPhone tālruņos un lielākais uzsvars tiek likts uz to, kā spēle izskatīsies uz ekrāna. Jetpack Joyride ar SteelSeries konsoli ir nedaudz vieglāk vadāma.

Bet spēļu pultis parasti nepērk piedzīvojumu spēļu dēļ, ne tā? Tāpēc jāizmēģina kaut kas ar sacīkšu mašīnām! Mēs nezinām, kā citi spēlē šādas spēles, taču ar Siri pulti virtuālā stūre līdzinājās nelielam murgam. Lai gan SteelSeries Nimbus nav paredzēta kā stūre, ar to ir vieglāk nekā ar tradicionālo tālvadības pulti. Nedrīkst aizmirst, ka Apple TV primāri nav paredzēta spēlītēm, taču tas joprojām ir ļoti labs risinājums cilvēkiem, kuri videospēles neuztver pārāk nopietni.

Ir arī spēles, kuras bez Nimbus konsoles nav iespējas spēlēt. Šajā kategorijā varētu ietilpt Minecraft, Pixel Cup Soccer 16. Mēs arī izmēģinājām Modern Combat 5, un šo spēlēt ir tikpat viegli kā ar jebkuru citu ierīci. Tomēr vizuālie efekti Apple televizorā nav tik skaidri, kas varētu būt vājās aparatūras dēļ.

Visvairāk laika mēs pavadījām, spēlējot Rayman Adventures, un šī varētu būt labākā spēle, kas izveidota Apple TV. Tā apsola sniegt vairākas aizraujošas stundas tiem, kuri ir tieši Rayman Adventures spēles tipa piekritēji. Turklāt tā ir bezmaksas.

Būtu interesanti uzzināt, kāpēc kompānija speciāli Apple televizoram neizlaida Mario spēli. Šī tradicionālā spēle būtu viegli pielāgojama spēlētājam. Tomēr ir viena kaitinoša problēma, kuru pamanījām Rayman laikā: kad tiek atslēgta jauna pasaule, spēle sāk ķerties brīdī, kad tiek nospiests A burts, lai lēktu. Neviena cita poga neietekmēja spēles gaitu. Pēc šī varam secināt, ka kļūme varētu būt kaut kur pašā programmatūrā.

Noslēgumā: Vai SteelSeries konsole tiešām padarīs Apple TV par spēļu gigantu? Manuprāt Apple TV mērķauditorija ir pavisam atšķirīga, tāpat kā spēļu konsole. Ierīces, kas tiks izlaistas vēlāk, visticamāk, spēlēs pieredzējuši “geimeri”, kuri šobrīd pat netic, ka kādreiz dzīvē būs gatavi pamēģināt Apple TV.

Secinājumi: Nepērc šo spēļu konsoli, ja vēlies ar to tikai “paspēlēties”, jo par šādu naudu ir iespējams iegādāties nesliktu aparatūru. Bet, ja tev jau ir Apple TV un tu vēlētos kādu papildinājumu vai aksesuāru, tad SteelSeries Nimbus būs lieliska izvēle.

Apple Inc. (AAPL)